Wydarzenia

Łowiąc kolory

27.03, godz. 17.00, os. Zgody 1

Wernisaż wystawy obrazów Marii Sularz w Klubie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Artystka od urodzenia związana jest z Krakowem – to miasto jest głównym tematem i źródłem jej inspiracji. Prezentowane prace wykonane są w technice olej na płótnie. Podczas spotkania będzie można usłyszeć także gitarowe wykonania utworów dawnych kompozytorów m.in.: J. S. Bacha, N. Paganiniego czy R. Alberta. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia. Wstęp wolny.

 

„NO, BUNT! – 25 lat po transformacji”

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie zapraszają Państwa na debatę „NO, BUNT! – 25 lat po transformacji”. Podczas debaty paneliści, w skład których wchodzą: Maciej "Bilon" Bilka, Paweł Demirski oraz Joanna Duda-Gwiazda, opowiedzą nam o swoich doświadczeniach buntu oraz drogach jego realizacji w różnych obszarach życia społecznego. Zastanowimy się także, co łączy te doświadczenia, a co je dzieli.

Więcej…
 

Tydzień z Internetem w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w dniach 24 do 30 marca 2014 r.

Jak co roku Nowohucka Biblioteka Publiczna włączyła się w ogólnoeuropejską kampanię „Tydzień z Internetem”. Kampania ma na celu przybliżyć różnorodne możliwości Internetu i nowych technologii, a także pomagać bezpiecznie poruszać się w sieci, w szczególności dzieciom i młodzieży. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Więcej…
 

Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo"

Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.

Więcej…
 

Zaproszenie

Kolejna debata w ramach cyklu spotkań pod nazwą NOWA HUTA. PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA.

Tym razem popatrzymy na Nową Hutę i jej przyszłość mówiąc o kulturze i subkulturze, aktywizacji kulturalnej, promocji dzielnicy, turystyce, tożsamości, ale także o rewitalizacji i parku kulturowym. Gościem spotkania będzie z-ca prezydenta miasta Krakowa Magdalena Sroka. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 marca o godz. 17.30, w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al Jana Pawła II 232. Animatorem spotkania będzie radny miasta Krakowa Tomasz Urynowicz.

 

Powitanie wiosny

Impreza dla dzieci z okazji nadejścia wiosny odbędzie się w Klubie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, dnia 22.03 o godz. 16.00. W programie liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych. Celem spotkania jest kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz poczucia piękna przyrody wśród dzieci. Wstęp: 5 zł.

 


Strona 262 z 331