Wydarzenia

Oferta kulturalna Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na czerwiec

Oferta jest dostępna do pobrania tutaj.

 

Czerwiec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Lato nadchodzi wielkimi krokami. W tym miesiącu również wśród naszych propozycji przygotowaliśmy takie, które pozwolą spędzić ciekawie oraz aktywnie czas na świeżym powietrzu. W czerwcu 2013 r. zapraszamy na:

1,8,15,22,29.06. GODZ. 16.30-21.30, WIECZORKI TANECZNE DLA SENIORÓW 55+
Klub Jędruś (os. Centrum A 6a). Zabawy taneczne dla seniorów przy muzyce na żywo. Do tańca przygrywać będzie zespół Format. Ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w Klubie (tel. 12 644 68 10 wew. 21).
Wstęp: 15 zł.

Więcej…
 

Nowohucki Czytelnik Roku 2012/2013

Nowohucka Biblioteka Publiczna podejmuje wiele inicjatyw wskazujących książkę jako dobro, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Najwięcej imprez promujących czytelnictwo kieruje do dzieci i młodzieży, aby wyrabiać i utrwalać nawyk  obcowania z książką od najmłodszych lat. W tym celu Biblioteka organizuje konkurs czytelniczy „Nowohucki Czytelnik Roku 2012/2013” polegający na   przeczytaniu jak największej ilości książek.  W bieżącym roku będzie to już 10. Jubileuszowa edycja tego konkursu. Podsumowanie i uroczysty finał odbędzie się w dniu 26 maja 2013 roku o godz. 1730, podczas imprezy plenerowej  pn. „Święto Czyżyn” organizowanej przez Radę Dzielnicy XIV na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Organizatorzy konkursu uhonorują laureatów książkami i dyplomami. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

 

Koncert pieśni Rodzicom

31 maja  2013 r. -  godz. 19.00,ul. Truskawkowa 4


Koncert w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta organizowany jest z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w ramach projektu Promienie powstałego z inicjatywy Mateusza Jarosz i Barbary Figurniak. Na koncert składają się zarówno pieśni do poezji K.K. Baczyńskiego oraz recytacja dwóch wierszy Rodzicom, Co jest we mnie. Zapraszamy młodzież licealną i dorosłych mieszkańców osiedla Chałupki. Zapisy w godzinach otwarcia Klubu do 24.05. (tel. 12 681 02 00, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Wstęp: 5 zł.

 

Piknik Archeologiczny w Branicach

Zapraszamy na 11. Krakowski Piknik Archeologiczny w Branicach. Impreza odbędzie się 1.06.2013 roku w Nowohuckim Oddziale Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

 

XIV Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w obchody XIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. W dniach od 28 do 31 maja 2013 r.  bibliotekarze zaplanowali wiele zajęć dla osób niepełnosprawnych m. in.: spotkanie literackie  dla dzieci z klasy integracyjnej, warsztaty biblioteczno literackie dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Duszpasterskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym, przegląd nowości książki mówionej „W audioprzestrzeni” adresowany do osób z dysfunkcją wzroku, spotkanie o koniach i hipoterapii, które poprowadzi Pan Bogumił Peschak z Ogniska TKKF „Przyjaciel Konika” oraz głośne czytanie fragmentów książki  Adrianny Ginał i Anny Szulc pt. „Krakowscy czarodzieje”. 28 maja br. w Środowiskowym Domu Samopomocy „Vita” uczestnikom terapii zajęciowej będzie czytał Tadeusz Piotr Łomnicki  - aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Szczegółowe informacje znajdują się na  stronie www.biblioteka.krakow.pl.

 


Strona 262 z 311