Wydarzenia

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta – zapowiedzi imprez

9.11. GODZ. 15.30, DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4). Impreza dla przedszkolaków i dzieci z kl. O. W programie: bajkowe gry i zabawy ruchowe, konkurs na najciekawszą wymyśloną bajkę, wykonanie rysunków ulubionej bajkowej postaci oraz deser Kubusia Puchatka.

Wstęp: 3 zł/os.

Więcej…
 

Listopad w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Liście lecą z drzew, zatem jesiennych propozycji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta ciąg dalszy. W listopadzie zapraszamy na:

2.11. GODZ. 11.00-14.00, WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Warsztaty robienia biżuterii dla dzieci oraz młodzieży szkolnej. Grupa młodsza nauczy się wykonywania z gliny podstawowych elementów ozdób archeologicznych i ich łączenia. Starsi uczestnicy poznają dodatkowo różnorodne metody ozdabiania wykonanych elementów. Biżuteria przeznaczona będzie na kiermasz, który odbędzie się podczas imprezy Dzień Hodowcy Gołębi.

Wstęp wolny.

Więcej…
 

Otwarte spotkanie miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków

Serdecznie zapraszamy na listopadowe otwarte spotkanie miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków, które odbędzie sie 8 listopada 2012 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Muzeum PRL-u w Nowej Hucie, krakowskim Oddziale Muzeum Historii Polski (os. Centrum E-1). Spotkanie poprowadzi Jadwiga Emilewicz - Dyrektor Muzeum PRL-u.

 

Dom wieczności – żydowski cmentarz i zwyczaje pogrzebowe - wykład

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na kolejny wykład w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora. Wykład odbędzie się 5 listopada 2012 r. (poniedziałek) o godz. 15.00, os. Centrum A 6a w Krakowie. Prelekcja wygłoszona przez Annę Jodłowiec-Dziedzic - kustosz Muzeum Historycznego Miast Krakowa - dotyczyć będzie zagadnień życia wiecznego w judaizmie oraz zwyczajów pogrzebowych, od czasów biblijnych, poprzez średniowiecze, po czasy rozbiorów na ziemiach polskich. Prowadząca opowie także o rodzajach nagrobków oraz symbolice nagrobnej tj. znaczenie świec, kamieni i karteczek na grobach.  Wstęp wolny.

 

VI edycja konkursu architektonicznego "Kraków bez barier"

12 października 2012 roku Urząd Miata Krakowa ogłosił VI edycję konkursu architektonicznego "Kraków bez barier" 2012. Do dnia 31 października przyjmowane są zgłoszenia obiektów architektonicznych i przestrzeni publicznych, które są dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowaników. Zgłoszenia przygotowane w dowolnej technice - papierowej bądź elektronicznej - można przesyłać na adres: Urząd Miasta Krakowa Wydział Spraw Społecznych ul. Stachowicza 18, 31-103 Kraków lub drogą e-maliową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem: Konkurs „Kraków bez barier”.

Regulamin

Więcej informacji

 

 

Apteka w getcie krakowskim

W niedzielę 28 października 2012 r. w godz. 9:30–17:00 w Aptece pod Orłem odbędzie się finisaż wystawy stałej Apteka w getcie krakowskim. Jest to ostatnia szansa na zobaczenie dotychczasowej ekspozycji, a także możliwość udziału w wykładach i spacerze z przewodnikami po terenie dawnego getta krakowskiego.
Apteka pod Orłem (Plac Bohaterów Getta 18) to Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, stanowiący istotny i licznie odwiedzany punkt muzealnej Trasy Pamięci MHK, na którą składa się także Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Ulica Pomorska. W marcu 2013 r., w 70. rocznicę likwidacji getta krakowskiego, planowane jest uroczyste otwarcie nowej, multimedialnej wystawy stałej pt. Apteka w getcie krakowskim. Laboratorium Pamięci. Termin zamknięcia wystawy nie jest przypadkowy, ponieważ 28 października 1942 roku Niemcy przeprowadzili drugie wielkie wysiedlenie Żydów z getta krakowskiego, co było największą, a także najokrutniejszą deportacją. Warto zapoznać się z historią Apteki pod Orłem oraz rolą, jaką odegrała w trudnych czasach II wojny światowej.

Więcej…
 


Strona 262 z 292