Wydarzenia

Gimnastyka dla seniorów

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na zajęcia gimnastyczne dla osób starszych. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka, która współpracuje z Akademią już od 1,5 roku. Program dostosowany jest do potrzeb uczestników i uwzględniający ich możliwości. 
Termin zajęć: czwartki, w godz. 11.00-12.00. (os. Zgody 1)
Koszt zajęć: 40 zł za miesiąc.
Szczegółowe informacje w biurze Akademii –tel. 12 644 68 10 wew. 26, os. Centrum A 6a, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie!

 

Warsztaty rękodzieła artystycznego

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na warsztaty rękodzieła artystycznego. Zajęcia adresowane są do osób dorosłych i seniorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił i odkryć tajniki sztuki rękodzielniczej, a niekoniecznie uważają, że posiadają zdolności manualne. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się m.in.: z technikami decoupage, filcowania, tworzenia biżuterii, a także wyrobu okolicznościowych dekoracji i ozdób.  
Termin zajęć: piątki, w godz. 11.00-12.30 (os. Ogrodowe 15)
Koszt zajęć: 60 zł za miesiąc (4 zajęcia), w tym materiały.
Zajęcia prowadzi Krystyna Drożdżowska, z wykształcenia jubiler, twórca rękodzieła artystycznego. Z panią Krystyną współpracujemy już od 2 lat, a nasi słuchacze nie wyobrażają sobie nikogo innego w roli ich nauczyciela. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Nowohucką Akademią Seniora - tel. 12 644 68 10 wew. 26, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
Przyjdź i sprawdź, a zaskoczy Cię Twoja własna kreatywność !

 

Od gry w okręty po polityczną poprawność - zmiany nazw nowohuckich ulic i osiedli

Zapraszamy na otwarte spotkanie miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. W programie wykład historyka sztuki Macieja Mieziana pt. "Od gry w okręty po polityczną poprawność - zmiany nazw nowohuckich ulic i osiedli". Spotkanie odbędzie się 16 lutego (czwartek) 2012 r., w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, godz. 17.00, s. 19. W załączniku plakat informacyjny o wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy.
P.S. Przypominamy społecznym opiekunom zabytków o konieczności przygotowania i złożenia rocznego raportu za 2011 r. o stanie zadeklarowanego zabytku.

 

Zabawy taneczne w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

OSTATKOWY WIECZOREK TANECZNY
18.02.2012 r.
GODZ. 16.00-21.00 - os. Ogrodowe 15, Kraków
Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Zapraszamy na pożegnanie karnawału podczas wieczorku tanecznego przy popularnej muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Mariana Soi. W programie niespodzianka.
Wstęp - 16 zł od osoby.

 

OSTATKOWA ZABAWA TANECZNA
21.02. 2012 r.
GODZ. 16.30–21.30 - os. Centrum A 6a, Kraków
Zapraszamy dorosłych i seniorów do Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na ostatkową zabawę taneczną na zakończenie karnawału przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Format. W cenie biletu kawa lub herbata.
Wstęp – 15 zł od osoby.

 

Ferie w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej – „Nie siedź w domu, baw się z nami”, 13.02.2012r. do 24.02.2012 r.

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapewnia fachową opiekę dzieciom w czasie ferii. W tym celu została przygotowana bogata i różnorodna oferta zachęcająca dzieci do odwiedzania Bibliotek pod hasłem - „Nie siedź w domu, baw się z nami”. Wszystkie placówki Nowohuckiej Biblioteki Publicznej włączyły się aktywnie w akcję „Nie siedź w domu, baw się z nami” poprzez organizację warsztatów, Przeglądów nowości, spotkań w cyklu: „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie” oraz wycieczek do krakowskich muzeów. Wszelkie działania prowadzone w czasie ferii będą inspirowały dzieci i młodzież do aktywności a przez to do utrwalania nawyku kontaktu z książką i chęcią pogłębiania wiedzy.

Więcej…
 

Czas na miłość

16 lutego 2012 r. - godz. 19.30 – os. Centrum A 6a
Zapraszamy na ósmy wieczór z cyklu Pod – Różne Piosenki. W programie wieczoru klimatyczne piosenki o miłości, dedykowane wszystkim zakochanym. W Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wystąpi Grupa Okazjonalna Bez Bisów. Wstęp wolny.

 


Strona 262 z 271