Wydarzenia

MAJÓWKA W DRODZE: "W DNIU MATKI - DO MATKI"

W sobotę 26 maja 2012r. - w Dniu Matki - wyruszy, jednodniowa, V Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydoskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie - Nowym Ruczaju przy ul. Kobierzyńskiej lub w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Krakowa - autokarami. Bliższe informacje zamieszczone są na stronie: www.mbkp.eu.

 

Świętujmy rodzinnie!

Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny krakowskie do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim.
Anna Rak
Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do wieczora, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie – zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. W programie przewidziane są m.in. konkursy i zabawy rodzinne z nagrodami, występy artystyczne, warsztaty plastyczne, rozgrywki sportowe, zabawy cyrkowe, żeglowanie po Wiśle, pokaz psich umiejętności oraz bicie rekordu Guinessa w budowaniu wieży z naleśników. – Celem wydarzenia jest fantastyczna zabawa familijna, integracja ponadpokoleniowa, wspólne spędzenie wolnego czasu, zdrowa rywalizacja sportowa, w którą zaangażowana jest cała rodzina – mówi pomysłodawczyni imprezy Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej
Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę – Kraków stawia na rodzinę!”, do której Gmina Miejska Kraków przystąpiła już po raz trzeci. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Duży nacisk kładzie się na promowanie odpowiedzialnego rodzicielstwa. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Więcej…
 

SKATERZY I WANDALE W SIEDEMNASTOWIECZNEJ MOGILE – WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy na majowe otwarte spotkanie miłośników historii i opiekunów zabytków, które odbędzie się 17 maja 2012 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, s. 28. Wykład pt. SKATERZY I WANDALE W SIEDEMNASTOWIECZNEJ MOGILE wygłosi Maciej Miezian, historyk sztuki, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Oddział Dzieje Nowej Huty.

 

Czy Tora jest świętą księgą tylko Żydów? – wykład

Druga majowa prelekcja w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora dotyczyć będzie relacji pomiędzy judaizmem, a chrześcijaństwem. Wykład odbędzie się 21 maja 2012 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 (os. Centrum A 6a, Kraków). Zagadnienia, na przykładzie synagogi i kościoła w świetle Pisma Świętego, omówi Anna Jodłowiec-Dziedzic z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – autorka m.in. opracowania Zagłada Żydów krakowskich 1939-1945. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.  
Wstęp wolny.

 

Był sobie jazz... spotkanie po latach

18 maja 2012 /piątek/ godz. 18.00 , sala kameralna OKN, os. Górali 5

Udział biorą muzycy:
Stanisław Florek, Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Tadeusz Szczepański oraz Michał Wierba. Prowadzenie: Krystyna Downar i Stanisław Florek

Więcej…
 

Dzień zwycięstwa czy dzień klęski?

We wtorek 8 maja 2012 r. o godz. 18.00 w oddziale MHK Ulica Pomorska odbędzie się debata pt. 8 maja. Dzień zwycięstwa czy dzień klęski? Panelistami będą prof. Bogdan Musiał (Biuro Edukacji Publicznej IPN) i prof. Marek Kornat (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Spotkanie poprowadzi Piotr Semka, publicysta tygodnika "Uważam Rze".

Więcej…
 


Strona 262 z 282