Wydarzenia

Konkurs fotograficzny "Pamięć Miejsca"

pamiec-miejscaMuzeum Historyczne Miast Krakowa zaprasza do uczniów szkół ponadgimnazjalnych udziału w konkursie fotograficznym  "Pamięć Miejsca". Ideą warsztatów oraz konkursu jest próba nowego spojrzenia na miejsca związane z upamiętnieniem II wojny światowej oraz historii z nimi związanej.

Konkurs stanowi część tegorocznej edycji Dni Pamięci Ofiar Gestapo http://www.mhk.pl/aktualnosci/dni-pamieci-ofiar-gestapo-2015. Konkurs poprzedzą warsztaty fotograficzne, które odbędą się 4 i 11 września 2015 r., przy ul. Pomorskiej 2 w Krakowie. Wszyscy uczestnicy warsztatów wezmą następnie udział w konkursie "Pamięć Miejsca", w którym główną nagrodą jest aparat cyfrowy - lustrzanka.

Zapis na warsztaty odbywają się za pośrednictwem Centrum Obsługi Zwiedzających MHK od 1 sierpnia do 2 września 2015 r. Ilość miejsc ograniczona. Pobierz regulamin konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie  oraz na fanpage'u konkursu
https://www.facebook.com/events/865345066875520/.

 

Każda historia jest warta uwagi, a Twoja szczególnie! Opowiedz nam ją! Ruszył konkurs Opowiedz Nam Swoją Historię.

onshKażdy z nas przeżył w swoim życiu coś, czym warto się podzielić. Seniorzy mają tych historii wiele, nie zawsze jednak mają komu je opowiedzieć. Dlatego konkurs Opowiedz Nam Swoją Historię stwarza taką możliwość i dzięki temu staje się platformą do wymiany doświadczeń, z których będą mogły korzystać różne pokolenia. Opowieści seniorów niosą za sobą wielką wartość: edukacyjną, społeczną, rozrywkową, a także integracyjną. Integracyjną, ponieważ przez konkurs pragniemy nie tyko zaktywizować osoby starsze, ale również przekonać młodych ludzi, aby to oni namówili swoje babcie i swoich dziadków, by wzięli udział w konkursie i opowiedzieli historię.

Konkurs trwa w okresie 31 lipca - 10 listopada. W tym czasie każda osoba, która nagra filmik lub opisze swoją historię, może ją przesłać w formie elektronicznej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą na al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Oprócz atrakcyjnych nagród (osoba, która zajmie pierwsze miejsce otrzyma voucher dla dwóch osób na tygodniowy pobyt w Uzdrowisku Nałęczów), zwycięskie filmiki zostaną zaprezentowane podczas Małopolskiego Dnia Seniora, który odbędzie się w Krakowie.

Więcej…
 

Bezpłatne warsztaty carvingowe w ramach IV Festiwalu Zaklęte w Dyni

carvingW ramach IV Festiwalu Zaklęte w Dyni który już 13 września w Nowej Hucie Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta organizują warsztaty fantazyjnego wycinania w owocach i warzywach oraz tworzenia dekoracji, które wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wymagających gości.

Na zajęcia prowadzone przez mistrzów z Krakowskiej Szkoły Restauratorów zapraszamy młodzież (pow. 15 r.ż.) i dorosłych.

Warsztaty odbędą się 12 września w godz. 10.00-13.00 w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15). Chętni mogą się zapisywać od 10 sierpnia do 10 września lub do wyczerpania miejsc. Deklaracje uczestnictwa na warsztaty przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) lub mailowo (podpisana i zeskanowana deklaracja powinna zostać wysłana na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) w ramach limitu miejsc. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest informacja zwrotna o wpisaniu na listę uczestników.

Szczegółowe informacje i deklaracja do pobrania na dyniowej stronie www.zakletewdyni.pl
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy już dziś, to będzie znakomita zabawa!

 

Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – You Win

edfZapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów 55+ do wzięcia udziału w eliminacjach olimpijskich. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin wyłonieni w eliminacjach regionalnych mają zapewniony udział w Finale, który odbędzie się 26 września 2015 r. w Krakowie. Pobierz karty zgłoszenia uczestnictwa w eliminacjach oraz regulamin zawodów. Istnieje możliwość zgłoszenia uczestnictwa online. Termin zgłoszeń mija 10 sierpnia. Osobą odpowiedzialną za organizację zawodów i przyjmowanie zgłoszeń do zawodów z ramienia Fundacji EDF Polska jest Bogdan Smok: tel.: 604 228 830 – przyjmowanie zgłoszeń w godzinach 9:00 do 10:00 (pon.-pt.) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ilość miejsc ograniczona - o zakwalifikowaniu do eliminacji decyduje kolejność zgłoszeń.  Więcej…
 

Wycieczki rowerowe Velocitta w sierpniu

kmkbikeZapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na Velo-wycieczkę rowerową!

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą Velo-wycieczkę!

Więcej…
 

IV Miedzynarodowe Dni Kultury Romskiej - koncert zespołu Piersi

koncert-piersi31 lipca (piątek), o godz. 18:00 na Łąkach Nowohuckich w ramach IV Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej w Krakowie odbędzie się koncert zespołu Piersi!

Dni Kultury Romskiej mają na celu przybliżenie bogactwa tradycji Romów, ukazanie odmienności i różnorodności kultury romskiej, w tym kultury muzycznej. W programie występy zagranicznych i polskich zespołów wokalnych oraz taneczno-wokalnych, prezentacje malarstwa, fotografii i wzornictwa Romów, kącik zabaw dla dzieci, pokazy sztuki kulinarnej.
Organizatorzy:
- Towarzystwo Krzewienia Kultury i Tradycji Romskiej "Kałe Jakha"
- Białoruska Alternatywa w Krakowie
- Krakowskie Forum Dialogu Międzykulturowego

We współpracy z:
- Nowohuckie Centrum Kultury
- Dzielnica XVIII - Nowa Huta

Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

 


Strona 262 z 400