Wydarzenia

Warsztaty origami „Wiosenne kwiaty”

origami

Chcesz ozdobić  dom na święta kwiatami wykonanymi techniką  orgiami przyjdź do Biblioteki!  28.03.2015 r. w  godz. 10.00-12.00. Warsztaty „Wiosenne kwiaty” poprowadzą instruktorzy Polskiego Centrum Origami Krystyna i Wojciech Burczyk. Origami to starodawna sztuka składania papieru wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. Uczy cierpliwości, staranności i wyobraźni, a przede wszystkim rozwija manualnie.  Biblioteka zapewnia materiały. Wstęp wolny, zapisy w Bibliotece lub telefonicznie.


Oddział dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie os. Zgody 7
tel. 12 642-16-43

 

Wiosenne harce dla dzieci

wiosenne-harceKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 26.03 w godzinach od 17:00 do 19:00 zaprasza wszystkie dzieci na wiosenną zabawę. W programie znajdą się: wspólne tańce, gry i zabawy z animatorami, malowanie buziek, zabawy o tematyce wiosennej. Spotkanie pozwoli dzieciom miło i aktywnie spędzić czas, rozwinąć wyobraźnię i kreatywność, jak również nawiązać kontakty z rówieśnikami i kształcić umiejętność pracy w grupie. Mile widziane wiosenne przebrania.

Zapisy do 24 marca w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp: 10 zł /dziecko, rodzice bezpłatnie.

 

Bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej

hutnicza-fundacjaHutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców naszej Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 20 – 24.04.2015 r.

Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  13 kwietnia 2015 r., w godz. 9.00-10.30
tel.: 787 610 696

Badania będą przeprowadzane w pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień.
Ilość miejsc ograniczona

Wielu może więcej
Podaruj sobie 1%
KRS 0000052378

 

Pamiętaj z nami i Bieg Pamięci

pamietaj-z-namiWydarzenie Pamiętaj z nami to święto trzech dbających o pamięć o czasach II wojny światowej oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Ulicy Pomorskiej, Apteki pod Orłem i Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Tworzą one Trasę Pamięci.

W tym roku Pamiętaj z nami potrwa aż trzy dni: od 9 do 11 kwietnia. Podczas pierwszych dwóch – w czwartek i w piątek – odbędzie się konferencja Miejsce po – miejsce bez. Poruszymy podczas niej mocno powiązany z II wojną światową temat utraty, znikania i konsekwencji braku. Poszukamy odpowiedzi na pytania o to, jak i czy nasze społeczeństwo poradziło sobie z pustką powstałą po zniknięciu części jej obywateli, tradycji, miast.
Zapraszamy w charakterze słuchaczy wszystkich chętnych. Rejestracja uczestników odbywa się przez formularz zamieszczony na stronie MHK.

Program przygotowany na sobotę 11 kwietnia 2015 r. będzie najbliższy dotychczasowym formom Pamiętaj z nami. Odpowiadając na prośby naszych gości, postaramy się ponownie przepracować tematy, które pojawiały się w poprzednich edycjach wydarzenia. Dzięki spacerom edukacyjnym znowu spojrzymy na krakowskie getto, działania konspiracyjne w czasie wojny w Krakowie i postać Oskara Schindlera. Spotkamy się również ze świadkiem historii, panem Romanem Heilem, synem komendanta Szarych Szeregów w Krakowie, harcmistrza Edwarda Heila. Nie zabraknie również możliwości degustowania potraw przygotowanych według okupacyjnych receptur. Zapraszamy w tym celu do sali edukacyjnej Apteki pod Orłem.

Tego dnia odbędzie się także trzecia edycja Biegu Pamięci. Biegacze zmierzą się, tak jak w latach ubiegłych, na dystansie 5 kilometrów – na trasie prowadzącej od ul. Pomorskiej na plac Bohaterów Getta. Przed Fabryką Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej rozdamy nagrody dla najlepszych, a wszystkim uczestnikom wręczymy medale pamiątkowe i poczęstujemy zaskakującą i niezwykle smaczną potrawą przygotowaną zgodnie z okupacyjnym przepisem.
W bramie Fabryki odbędzie także się finał Pamiętaj z nami 2015. Zaprezentujemy wówczas archiwalny nakręcony przez żołnierza AK Tadeusza Franiszyna ukrytą kamerą film przedstawiający dawny obóz w Płaszowie. Do tego obrazu został skomponowany utwór, który zostanie zagrany na żywo. Wierzymy, że to połączenie niemego filmu ze współczesną muzyką nada pamięci o obozie nowy wymiar – a może po prostu dla wielu tę pamięć obudzi.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na święto Trasy Pamięci – wydarzenie Pamiętaj z nami 2015.

Więcej…
 

Jak zrobić palmę wielkanocną - warsztaty

antynudaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 26.03 o godz. 16:30 zaprasza na warsztaty pt. "Jak zrobić palmę wielkanocną". Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Możemy zakupić gotową plamę, lub wykonać ją samodzielnie. Jej wygląd zależy od naszej fantazji i cierpliwości. Jeśli chcesz spróbować, jak wykonać i ozdobić palmę wielkanocną, ale nie wiesz jak to zrobić, spróbujemy ci pomóc. Zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Anty-nuda. Zapisy do 24 marca w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp: 5 zł

 

Warsztaty kreatywności

warsztaty-kreatywnosciKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 23.03 o godz. 17:00 zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty kreatywnośći, podczas których będzie można dowiedzieć się i w praktyce spróbować w jaki sposób można wykorzystywać posiadane przez każdego surowce wtórne typu: butelki, kartony, rolki papieru, itp. Wykonywane w trakcie zajęć przedmioty będą mogły znaleźć zastosowanie w ich codziennym życiu, np. wazon ze słoika, ramka na zdjęcia z kartonu itp. Przyjdź i dowiedz się jak z prawie niczego stworzyć coś niezwykłego!

Wstęp: 10 zł

 


Strona 263 z 376