Wydarzenia

Zagraj na Hutniku! Piłkarski Turniej Drużyn Podwórkowych

plakat-hutnikZapraszamy Państwa na Piłkarski Turniej Drużyn Podwórkowych który odbędzie się dnia 30.05.2015 w godzinach od 9:00 do 15:00 na boisku nr 1 przy ul. Ptaszyckiego.

Zapraszamy chętnych urodzonych w latach 2001-2003. W rozgrywkach uczestniczyć będzie 16 zespołów, a każdy mecz trwa 15 minut.

Zgłoszenia:
Marcin Drabik, tel. 507 608 326
Marcin Kadziołka, tel. 501 958 517
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Więcej informacji:
www.nh2010.pl
www.facebook.com/nowyhutnik

 

Kreatywne Kościelniki - warsztaty

kreatywne-koscielnikiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 28.05 o godz. 18:00 zaprasza na warsztaty pt. Kreatywne Kościelniki. Skoro wiosna nadeszła to czas uporządkować nie tylko swój ogródek, piwnicę czy strych, ale również wszelkie drobiazgi zalegające w kącie domu.

Idealnym rozwiązaniem będą kolorowe pudełka, które przyozdobią i zapewnią porządek w Waszych domach, a które sami wykonacie podczas warsztatów w Klubie Pod Kasztanami. Używając cekinów, filcu, kleju, sznurka wspólnie stworzymy małe kościelnickie arcydzieła sztuki użytkowej.

Wstęp: 10 zł

 

Kochamy Mamę i Tatę - impreza dla rodziców z okazji ich święta

kochamy-mameKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 26.05 o godz. 17:00 zaprasza rodziców na imprezę z okazji ich święta, przygotowaną przez dzieci. Rodzice będą mieli okazję podziwiać swoje pociechy w czasie występów na scenie, a dzieci możliwość zaprezentowania swoich talentów przed nimi oraz podziękowania rodzicom za ich miłość i dobroć i wyrozumiałość. Wspólna zabawa i konkursy sprzyjają pogłębieniu więzi między dziećmi i rodzicami, jak również uczą wzajemnego szacunku.

Wstęp wolny.

 

Spektakl "Dziewczęta 44"

dziewczeta-44W imieniu zespołu teatralnego Lotki pragniemy gorąco zaprosić wszystkich Państwa dnia 27.05 o godz 18.00 na spektakl pt. "Dziewczęta 44", który odbędzie się w Muzeum PRL os. Centrum E1 (dawne Kino Światowid).

Zapraszamy.

 

Festiwal Literatury dla Dzieci na półmetku czyli żegnamy Kraków i Warszawę, witamy Gdańsk i Wrocław

festiwal-literaturyDziało się! Za nami bardzo intensywny tydzień. Krakowską i warszawską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci odwiedziła rekordowa ilość gości. Były niespodzianki, a od ilości atrakcji można było dostać zawrotu głowy.

Wernisaż wystawy Wilkonie w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" otworzył Festiwal. Bohaterem wieczoru był oczywiście sam mistrz Józef Wilkoń, który w tym roku obchodzi jubileusz 85. urodzin, ale na najmłodszych gościach zapewne większe wrażenie zrobiły jego dzieła: znane z książek ilustracje oraz mniej znane, a dostępne na wyciągnięcie ręki, fantastyczne rzeźby zwierząt. Nie mniejszym powodzeniem cieszył się tort, który zniknął w mgnieniu oka.

Więcej…
 

Festyn rodzinny Czyżyny Dzieciom

czyzyny-dzieciomPrzed nami 13 edycja festynu rodzinnego Święto Czyżyn. Czyżyny Dzieciom, która odbędzie się 31 maja br. w godz. 15.00-20.30 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II 39). Organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa, a zwłaszcza Czyżyn do wspólnego świętowania.

Wstęp wolny.

 


Strona 264 z 390