Wydarzenia

Kiermasz ozdób świątecznych

kiermasz-swiatecznyKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na Kiermasz Świąteczny!

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11). Tradycja nakazuje, aby stół wielkanocny był kolorowy i pięknie ozdobiony, dlatego w Klubie Aneks odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych. W atrakcyjnych cenach można będzie kupić ozdobne jajka wykonane techniką decoupage oraz stroiki, wianuszki i kartki świąteczne. Ręcznie wykonane ozdoby będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Kiermasz będzie czynny w Klubie Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) w dniach 16.03 - 05.04 w godzinach pracy Klubu.
Wstęp wolny.

 

Warsztaty bibułkarskie

warsztaty-bubulkarskieKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na warszaty bibułkarskie!

Bibułkarstwo to zanikające rękodzieło polegające na wykonywaniu ozdobnych kwiatów. Zajmowały się nim głównie kobiety, które przystrajały potem swoimi wyrobami miejsca sakralne i domostwa. Na warsztatach w Klubie Jedność  zgłębimy tajniki tej niezwykłej sztuki, poznamy techniki bibułkarskie tj. wycinanie, skręcanie, zwijanie, rolowanie. Będziemy uczyć się wykonywania pojedynczych kwiatów (róża, krokus, aster, żonkil, stokrotka, mak), jak i kompozycji kwiatowych z bibuły i krepiny. Na warsztaty prosimy zabrać bibułę, nożyczki i klej. Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują chwilą czasu, a przede wszystkim chęcią spotkania się z innymi ludźmi bez względu na wiek, bo przecież kultura łączy pokolenia.

Warsztaty odbędą się w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c), dnia 16.03.2015 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

 

Targ Śniadaniowy w dawnym Dworcu Kraków Główny

Od 21. i 22. marca 2015 roku zapraszamy na Targ Śniadaniowy w Krakowie, który odbywać się będzie w każdy weekend (soboty i niedziele) w pięknym gmachu Dworca Kraków Główny. Do dyspozycji naszych gości oraz samych wystawców mamy 1’300 m2 zabytkowych wnętrz oraz ponad 900 m2 peronu będącego częścią zachowanego Dworca. Tę właśnie przestrzeń zapełnią zdrową, często produkowaną tradycyjnymi sposobami żywnością dziesiątki wystawców z Małopolski i innych części kraju. Zaproponujemy Wam zakupy, które zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia. Poza standardową ofertą pieczywa, przetworów, wędlin, nabiału, past, produktów sypkich i innych, znajdziecie także produkty kuchni z wielu stron świata. Do Waszego smakowania przedstawimy także zawsze bogatą ofertę kulinarną przygotowywaną przez małe koncepty kulinarne, manufaktury oraz krakowskie i małopolskie restauracje.

Więcej…
 

Schrony Nowej Huty

Schrony Nowej Huty - plakatSerdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie z cyklu „Podróże po historii i kulturze” . Naszym gościem będą przedstawiciele Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Rawelin", którzy zdradzą nam tajemnice nowohuckich schronów. Plan wykładu:

  • historia budownictwa ochronnego w PRL-u
  • Terenowa Obrona Przeciwlotnicza
  • przeciwlotniczy czy przeciwatomowy – typy schronów i ich wyposażenie
  • prezentacja wybranych nowohuckich schronów

 

Więcej…
 

Dzień kobiet w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

8.03. GODZ. 16.00-20.00, DZIEŃ KOBIET

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza wszystkie Kobiety z Grębałowa i okolic do udziału w spotkaniu przygotowanym specjalnie z okazji ich święta w dniu 8 marca o godz. 16.00. W programie Dnia Kobiet w Klubie Dukat znajdzie się m.in. występ Klubowej Grupy Poetica. Grupa zaprezentuje się w przedstawieniu Czerwony Kapturek - Bajka Współczesna. W dalszej części spotkanie serwowany będzie przez panów poczęstunek oraz wspólne zabawy prowadzone przez animatora. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Harmonogram Nowohuckiej Biblioteki Publicznej na marzec

Harmonogram imprez Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie na marzec 2015 jest dostępny do pobrania tutaj.

 


Strona 265 z 374