Wydarzenia

Dzień Matki w Klubie Aneks

dzien_matkiKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 22.05 o godz. 18:00 zaprasza na coroczne spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Matki. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na spotkanie przy kawie i ciasteczku. W tym dniu wszystkie Mamy obdarowywane są szczególnymi dowodami miłości - laurkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Wstęp: 5 zł

 

Kochamy nasze Mamy

kochamy-nasze-mamyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 22.05 o godz. 17:00 zaprasza wszystkie mamy, aby  na chwilę oderwały się od powszednich zajęć  i obowiązków. W programie spotkania zapewniamy wyśmienitą atmosferę, krótki występ artystyczny przygotowany przez dzieci oraz własnoręcznie przygotowane upominki.  A wszystkim mamom życzymy w dniu ich święta pociechy ze swoich starszych i młodszych latorośli.

Wstęp wolny.

 

Święto Rodziny Krakowskiej

rodzina-krakowskaJuż w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty  czekają atrakcje i dobra zabawa.

Święto Rodziny Krakowskiej wpisało się już na stałe w kalendarz imprez miejskich. W tym roku odbędzie się ono po raz czwarty. Mamy nadzieję, iż tradycyjnie krakowskie bulwary zapełnią się rodzinami, które cenią sobie wspólne spędzanie czasu – mówi pomysłodawczyni oraz koordynatorka imprezy Marzena Paszkot – Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 biegiem par „W pogoni za tlenem”, który odbywać się będzie w ramach projektu „Zdrowy oddech dla Krakowa” i potrwa aż do wieczora. W tym czasie nikt nie będzie się nudził, ponieważ atrakcje przygotowane są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy.

Więcej…
 

"Wybieram Bibliotekę" - XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien-bibliotekTrwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph. „Wybieram Bibliotekę”. Wybierz Nowohucką Bibliotekę Publiczną i przyjdź 14.05.2015 r. o  godz. 10.00 do Filii nr 2 na os. Teatralnym 25 na zajęcia literackie dla przedszkolaków   „Jak to z książką było…”. Najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak powstała książka, w jaki sposób dawniej utrwalano ważne myśli, jak funkcjonował świat, kiedy nie było papieru i kto tak naprawdę wynalazł druk.

Zaś w godz. 12.00 – 19.00 odbędzie się maraton czytania, podczas którego uczestnicy będą czytać fragmenty swoich ulubionych książek. Być może okaże się, że kilku czytelników lubi tę samą książkę.

Filia 2 os. Teatralne 25;  tel. 12 644-40-46

 

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. "Dom i Rodzina"

dom-rodzinaKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 19.05 o godz. 10:00 zaprasza na V edycję Konkursu Recytatorskiego z cyklu Mój Świat, skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat z nowohuckich przedszkoli. Konkurs ma na celu promocję języka polskiego z naciskiem na poprawną wymowę, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości dzieci. Uczestnik może zaprezentować tylko jeden wiersz. Laureaci otrzymają nagrody książkowe. Zgłoszenia w Klubie do 18 maja br. (tel.  12 685 00 34, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00. Regulamin konkursu dostępny na www.krakownh.pl oraz w Klubie.

Wstęp wolny.

 

Dzień Sąsiada

dzien-sasiadaKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 15.05 o godz. 17:30 zaprasza wszystkich sąsiadów Klubu na występ dziecięcego zespołu baletowego Gaduły. Młodzi tancerze specjalnie dla mieszkańców zaprezentują tańce w barwnych, kolorowych kostiumach i w rytm wspaniałej muzyki. Celem spotkania z okazji Dnia Sąsiada jest wspólne miłe spędzenie wolnego sobotniego popołudnia w gronie małych i dużych sąsiadów, pokazanie, że Klub organizuje ciekawe imprezy zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz budowanie więzi sąsiedzkich.

Wstęp wolny.

 


Strona 265 z 389