Wydarzenia

Lipiec i sierpień w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu lipcu i sierpniu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Wielka (i mała) historia Wielkiej Łąki

wielka-laka title=Wystawa prezentuje dokumenty, obrazy, fotografie oraz obiekty związane z wielowiekową historią Wielkiej Łąki. Wśród nich pojawiają się także fragmenty dzieł literackich (pamiętniki, powieści, wiersze), w których „występują” Błonia. Istotną częścią wystawy jest film dokumentalny przygotowany we współpracy ze znanymi krakowianami. Opowieść o różnych aspektach historii Wielkiej Łąki, ilustrowana jest materiałami ikonograficznymi, w tym zdjęciami i planami architektonicznymi ukazującymi przemiany zachodzące w tej części Krakowa. W opowieść wplecione są również wspomnienia znanych krakowian, które koncentrują się na artefaktach związanych z Wielką Łąką. Część wystawy przeznaczona jest na aktywne współtworzenie przez zwiedzających. Prosimy Krakowian (i nie tylko) o przesyłanie do muzeum fotografii, których tematem jest portret własny z Błoniami w tle. Zwiedzający mogą również wpisywać swoje wspomnienia w miejscu specjalnie do tego przygotowanym, a po zakończeniu wystawy Muzeum udostępni w Internecie ilustrowaną księgę pamiątkową: „Krakowianie swojej Łące”.

Więcej: http://www.mhk.pl/wystawy/wystawa-wielka-i-mala-historia-wielkiej-laki

Więcej…
 

Plan warsztatów wakacyjnych Osrodka Kultury Norwida - sierpien 2015

oknWarsztaty wakacyjne w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida – sierpień

Zajęcia kreatywne, plastyczne, filmowe, ekologiczne, muzyczne, historyczne i inne dla dzieci w wieku 7-11 lat w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida.

Wstęp:
Pojedyncze warsztaty: 6 zł
Oferta promocyjna: 3 warsztaty – 12 zł (dotyczy 1 dnia)

Informacje i zapisy od 3 sierpnia 2015 r.:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, pok.18
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 17, 18,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Więcej…
 

Plan warsztatów wakacyjnych Osrodka Kultury Norwida - lipec 2015

artzonaWarsztaty wakacyjne w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida - lipiec

Zajęcia kreatywne, plastyczne, muzyczne, filmowe, językowe, teatralne i inne dla dzieci w wieku 6-11 lat w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.Wstęp:
Pojedyncze warsztaty: 6 zł
Oferta promocyjna: 3 warsztaty – 12 zł (dotyczy 1 dnia)

Informacje i zapisy od 16 czerwca 2015 r.:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel.: 12 644 38 98,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Więcej…
 

Slajdowisko: Wioska Poland na końcu świata

slajdowisko

W ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata zapraszamy na slajdowisko pn. Wioska Poland na końcu świata. „Dariusz Zdziech, podróżnik i znawca historii Południowego Pacyfiku, manager do spraw promocji restauracji Ambasada Pacyfiku, opowie o swoich wyprawach na Wyspę Bożego Narodzenia i spotkaniach z mieszkańcami dalekiej wioski Poland. W towarzystwie pięknych zdjęć będzie również okazja do porozmawiania o projekcie Poland helps Poland, łączącym naszą ojczyznę z mikronezyjską miejscowością.”

Pokaz slajdów odbędzie się 2 lipca 2015 r. (czwartek) w C-2 Południe Cafe o godz. 18.00, wstęp wolny.

Więcej…
 

Dwa miasta, dwa brzegi. W 100. rocznicę połączenia Podgórza i Krakowa (1915−2015)

dwa-miasta100 lat temu 4 lipca 1915 roku na Trzecim moście, nazywanym też mostem Krakusa, miała miejsce podniosła uroczystość, która ostatecznie przypieczętowała połączenie dwóch miast: Królewskiego wolnego miasta Podgórza i Stołecznego królewskiego miasta Krakowa. Prezentowana wystawa jest poświęcona temu niezwykle ważnemu wydarzeniu, które zakończyło trwający kilkanaście lat proces powstawania Wielkiego Krakowa  i otworzyło perspektywy dalszego rozwoju terytorialnego dla nowego organizmu miejskiego.

W tytule wystawy zawarta jest kluczowa myśl ekspozycji, to jest podkreślenie bliskości miast, oddzielonych rzeką Wisłą, ale faktycznie spojonych ze sobą nie tylko krajobrazowo, ale przede wszystkim dorobkiem kulturowym. Ten bliski kontakt terenów na prawym i lewym brzegu Wisły obejmował od czasów średniowiecza różnorodne sfery życia gospodarczego i społeczno-politycznego. Organizatorzy ekspozycji sięgają kilka wieków wstecz, by zobrazować poprzez ikonografię (ryciny, obrazy, fotografie) i inne zabytki rozwój  prawobrzeżnych terenów obecnego Krakowa, niegdyś należących do miasta Kazimierza, a od czasu pierwszego rozbioru Polski w 1772 roku do austriackiej prowincji Galicja, w której to prawie130 lat istniało miasto Podgórze.

Więcej…
 


Strona 265 z 400