Wydarzenia

Kraków miastem ogrodów społecznych

ogrodyPracowania Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida wraz z Partnerami zapraszają na spotkanie, którym rozpoczynamy dyskusję o przyszłości ogrodów społecznych w naszym mieście. Szukanie nowych rozwiązań w organizacji i użytkowaniu tych ogrodów, innowacyjne podejście władz miasta i dzielnic Krakowa we wspieraniu ogrodniczych inicjatyw społecznych jest szansą na wzmocnienie tego ruchu, a także na jego ciągłe doskonalenie. KRAKÓW MIASTEM OGRODÓW SPOŁECZNYCH to hasło, które będzie nam towarzyszyć w tych poszukiwaniach.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie

artzonaZapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w lutym. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Kocham Nową Hutę – 10000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki

fwkipnhPragniemy serdecznie zaprosić Państwa do włączenia się w II edycję wydarzenia pt. „Kocham Nową Hutę – 10000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki”. Akcja odbywa się z okazji Dnia Zakochanych i polega rozdaniu 10000 bezpłatnych kalendarzy mieszkańcom Nowej Huty.

Więcej…
 

50-lecie Rodzinnego Ogródu Działkowego "Wisła"

wislaOgród działkowy na mogilskim nabrzeżu Wisły istnieje od 1965 roku. Dlatego Rodzinny Ogród Działkowy "Wisła" świętuje w bieżącym roku jubileusz 50-lecia. Historia okolicznych terenów nierozerwalnie wiąże się z działalnością cystersów mogilskich, a następnie - kombinatu metalurgicznego. Ogródki działkowe w okolicy Suchych Stawów i wiślanego nabrzeża organizował Dział Socjalny Huty im. Lenina. Według pierwotnych intencji organizatorów miały to być ogródki użytkowe, dające biedniejszym pracownikom możliwość uprawy warzyw, ziemniaków, a nawet zbóż w celu podreperowania domowego budżetu.

Więcej…
 

Zanim powstała Nowa Huta - prelekcja

zanim_nhFilia Nr 1 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Os. Młodości 8, dnia 26.01. o godz. 16:30 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu "Czas zatrzymany" pt. ”Zanim powstała Nowa Huta”.

Wstęp wolny.

 

Inauguracja nowej sceny Teatru Plejada w Krakowie

plejadaZ wielką przyjemnością mamy zaszczyt poinformować Państwa, że po trzech latach aktywności artystycznej Teatr Plejada doczekał się własnej siedziby. Do tej pory swoje sztuki wystawiał w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w Teatrze Ludowym oraz na różnych scenach poza Krakowem. Teatr Plejada zainaugurował swoją działalność w Krakowie 14 października 2012 r. W nowej siedzibie spektakle będą grane już w lutym 2016 roku.

Nowa przestrzeń Teatru Plejada, powstałego z inicjatywy dyrektora artystycznego, aktora i reżysera – Piotra Męderaka mieści się przy Alei 29 Listopada w Krakowie pod numerem 104 w budynku przy skrzyżowaniu z ulicą Dobrego Pasterza około 2,5 km od Galerii Krakowskiej. Mamy ogromną nadzieję, że teren przy tętniącej życiem jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta stanie się również miejscem ożywionej aktywności kulturalnej i promowania Sztuki.

Więcej…
 


Strona 265 z 430