Wydarzenia

MMA jest dla każdego! - w Szkole Walki Drwala startuje nowy sezon

drwal-mmaMieszane sztuki walki są w tym momencie jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, a w związku z licznymi sukcesami, przez wiele osób są traktowane wręcz jako nowy sport narodowy. Jeszcze niedawno było zupełnie inaczej, jednak dzięki pracy samych sportowców i edukacji społeczeństwa, zmieniło się to diametralnie. Coraz więcej osób dostrzega także ogromne korzyści z rekreacyjnego uprawiania sportów walki. Jak mówi Tomasz Drwal, legenda polskiego MMA i propagator zdrowego trybu życia: „nie każdy idąc na basen chce zostać Otylią i wygrywać Olimpiadę. Wiele osób, chce po prostu popływać”.

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze

podroze-po-kulturzeSerdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Dzień, w którym nie fotografuję, uważam za stracony. Spotkanie wokół twórczości Zofii Rydet” w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. Norwida. Wykład poprowadzi Ewa Pasternak-Kapera – kuratorka przy Fundacji im. Zofii Rydet. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty

czas-zatrzymanyBiblioteka Filia nr 1 (os. Młodości  8) dnia 7.10 o godz. 18:00 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu „Czas zatrzymany” - „Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty”. Spotkanie z historią Nowej Huty, podczas którego zostaną zaprezentowane zdjęcia z archiwum Stanisława Gawlińskiego, nestora fotoreporterów prasowych. Stanisław Gawliński od roku 1959 związany był  z „Głosem Nowej Huty”, dokumentował budowę kombinatu metalurgicznego i najważniejsze nowohuckie wydarzenia, aż do czasów współczesnych. W spotkaniu będzie uczestniczył autor zdjęć.

 

Październik w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu październiku. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Koncert Grupy Bez Bisów

grupa-bez-bisowKlub Wersalik Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 9.10 o godz 18:30 zaprasza wszystkich wielbicieli Krainy Łagodności na występ Grupy Bez Bisów. Październikowy wieczór to dobry czas, by usiąść  i wsłuchać się w nastrojową, klimatyczną muzykę.

Więcej…
 

W cyklu: „Wychowanie dla natury”

ekopakaBiblioteka zaprasza w dniu 7.10.2015 r. o  godz. 16.00 do Punktu Bibliotecznego w Klubie „Karino” na warsztaty ekologiczne  „Z ekologią na Ty”, realizowane w ramach projektu „EkoPaka”. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie bierze  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

Więcej…
 


Strona 266 z 411