Wydarzenia

Szlakiem kopców krakowskich

szlakiem-kopcowCykl wycieczek "Szlakiem kopców krakowskich"

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
(ul. Truskawkowa 4) zaprasza dzieci i młodzież z osiedla Chałupki do udziały w pierwszej z czterech wycieczek z cyklu Szlakiem Kopców Krakowskich w ramach Klubu Młodego Podróżnika.  Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 21 marca o godz. 10.00. Jako pierwszy wybrano Kopiec Kościuszki,  jeden z czterech kopców znajdujących się na terenie Krakowa, wzniesiony dla uczczenia Tadeusza Kościuszki – wielkiego patrioty i przywódcy insurekcji 1794 r. Dziś Kopiec stanowi ulubione miejsce spacerów Krakowian, a z jego wierzchołka rozciąga się przepiękny widok na miasto i okolice. Zapisy do 17 marca w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp: 15 zł

 

Wiosna tuż, tuż

wiosna-tuz-tuzWiosna tuż, tuż - w poszukiwaniu oznak wiosny

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 23.03 o godz. 16:00 organizuje wiosenną wędrówkę dla najmłodszych.
Z nadejściem wiosny wiążą się obrzędy i zwyczaje pochodzące z różnych stron Polski. Jednym z nich jest topienie lub palenie kukły słomianej zwanej Marzanną, Moreną, Śmiercią albo Śmiercichą. Również dzieci z osiedla Chałupki podtrzymywać będą ten zwyczaj związany z przywoływaniem wiosny. Podczas wędrówki po osiedlu dzieci poszukiwać będą  oznak wiosny. Jak co roku nie zabraknie sadzenia wiosennych kwiatków w ogródku przy Klubie Karino, jak również wielu niespodzianek. Zapisy do 20 marca w godzinach otwarcia Klubu.

Wstęp: 2 zł

 

W marcu jak w garncu

w-marcu-jak-w-garncuW marcu jak w garncu - szalona zabawa dla najmłodszykch!

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 20.03 w gdzinach 17:00 - 19:00, zaprasza na szaloną wiosenną zabawę dla najmłodszych.
W programie spotkania znajdą się zabawy, konkursy, wspólne tańce. We wspaniałych humorach i miłej atmosferze pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę. Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne, wspólnie przygotujemy także kolorowe pisanki. Zabawa prowadzona będzie przez animatora, a towarzyszyć jej będzie - jak zawsze - słodki poczęstunek.

Wstęp: 10 zł

 

Spektakl "Skradzione mądrości"

skradzione-madrosciKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na spektakl "Skradzione mądrości"

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spektakl teatralny w wykonaniu teatru Maska, pt. "Skradzione mądrości".  W spektaklu pokazane jest jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. To pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. W dobie Internetu, kiedy coraz rzadziej sięga się po książkę papierową, chcemy uwrażliwiać dzieci i ich rodziców na wartości, które dobre książki niosą ze sobą a także zaproponować nowe formy wspólnego spędzania czasu.     

Spektakl odbędzie się w Klubi Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 20.03, o godz. 17:30.

Wstęp: 15 zł

 

Zajęcia interaktywne "Odlotowa fizyka"

odlotowa-fizykaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na zajęcia interaktywne "Odlotowa fizyka"

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
zaprasza na interaktywne zajęcia dla dzieci i młodzieży zatytułowane "Odlotowa fizyka". Będą to zajęcia eksperymentalne, które odpowiedzą na wiele pytań dotyczących zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Dzieci poprzez konkretne eksperymenty i działania poznają właściwości wody, powietrza i innych gazów oraz dowiedzą się co to jest siła odśrodkowa i grawitacja. Zajęcia poprowadzi Karol Pitra, Biofizyk Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajęcia odbędą się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 18.03, o godz. 10:00.


Wstęp: 5 zł

 

Kiermasz "Świąteczne rękodzieło"

kiermasz-swiatecznyFilia nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na kiermasz "Świąteczne rękodzieło".

W cyklu: Spotkajmy się w bibliotece, Filia nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na wystawę i kiermasz prac plastycznych podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. Kiermasz pt. „Świąteczne rękodzieło” odbędzie się w dniach 17 – 18 marca 2015 r. w godz. od 10.00 do 15.00, przed siedzibą Biblioteki. Wystawiane prace będą związane z tematyką świąteczną.  „Świąteczne rękodzieło” może być miłym prezentem dla rodziny i przyjaciół, kupując prace  wspieramy ich autorów. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie biblioteki Filia nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży, os. Zgody 7 oraz pod numerem telefonu 12 642-16-43.

 


Strona 266 z 376