Wydarzenia

Koncert "Trio jagiellońskie"

trio-jagiellonskieMłodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert pt. Trio Jagiellońskie, który odbędzie się 21.05 o godz. 19:00 w sali im. H. Siemiradzkiego, Sukiennice, Rynek Główny 3. Wystąpią m.in. Elżbieta Stępień-Stabrawa (fortepian), Daniel Stabrawa (skrzypce), Zdzisław Łapiński (wiolonczela). Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wstęp wolny.

 

Małopolskie Warsztaty dla Zespołów Chóralnych

zespoly-choralneMamy zaszczyt zaprosić Państwa na Małopolskie Warsztaty dla Zespołów Chóralnych pt. Piękna nasza Polska cała oraz na koncert finałowy który odbędzie się 29.05 o godz. 17:00 w NCK przy al. Jana Pawła II 232. Wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz zespoły chóralne uczestniczące w warsztatach. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszalek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Wstęp wolny.

 

Dzień Matki w Klubie Aneks

dzien_matkiKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 22.05 o godz. 18:00 zaprasza na coroczne spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Matki. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na spotkanie przy kawie i ciasteczku. W tym dniu wszystkie Mamy obdarowywane są szczególnymi dowodami miłości - laurkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Wstęp: 5 zł

 

Kochamy nasze Mamy

kochamy-nasze-mamyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 22.05 o godz. 17:00 zaprasza wszystkie mamy, aby  na chwilę oderwały się od powszednich zajęć  i obowiązków. W programie spotkania zapewniamy wyśmienitą atmosferę, krótki występ artystyczny przygotowany przez dzieci oraz własnoręcznie przygotowane upominki.  A wszystkim mamom życzymy w dniu ich święta pociechy ze swoich starszych i młodszych latorośli.

Wstęp wolny.

 

Święto Rodziny Krakowskiej

rodzina-krakowskaJuż w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty  czekają atrakcje i dobra zabawa.

Święto Rodziny Krakowskiej wpisało się już na stałe w kalendarz imprez miejskich. W tym roku odbędzie się ono po raz czwarty. Mamy nadzieję, iż tradycyjnie krakowskie bulwary zapełnią się rodzinami, które cenią sobie wspólne spędzanie czasu – mówi pomysłodawczyni oraz koordynatorka imprezy Marzena Paszkot – Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 biegiem par „W pogoni za tlenem”, który odbywać się będzie w ramach projektu „Zdrowy oddech dla Krakowa” i potrwa aż do wieczora. W tym czasie nikt nie będzie się nudził, ponieważ atrakcje przygotowane są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy.

Więcej…
 

"Wybieram Bibliotekę" - XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien-bibliotekTrwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph. „Wybieram Bibliotekę”. Wybierz Nowohucką Bibliotekę Publiczną i przyjdź 14.05.2015 r. o  godz. 10.00 do Filii nr 2 na os. Teatralnym 25 na zajęcia literackie dla przedszkolaków   „Jak to z książką było…”. Najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak powstała książka, w jaki sposób dawniej utrwalano ważne myśli, jak funkcjonował świat, kiedy nie było papieru i kto tak naprawdę wynalazł druk.

Zaś w godz. 12.00 – 19.00 odbędzie się maraton czytania, podczas którego uczestnicy będą czytać fragmenty swoich ulubionych książek. Być może okaże się, że kilku czytelników lubi tę samą książkę.

Filia 2 os. Teatralne 25;  tel. 12 644-40-46

 


Strona 266 z 390