Wydarzenia

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na promocję katalogu wystawy "Bufet pod Kombinatem", 17 stycznia 2018 r., godz. 18.00

mhk_bufetMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące katalog wystawy "Bufet pod Kombinatem".

17 stycznia 2018 r. (środa), godz. 18:00
Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16


Podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej zaprezentujemy Państwu katalog towarzyszący wystawie Bufet pod Kombinatem, którą można zwiedzić w oddziale Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16 od 26 października 2017 roku do 8 kwietnia 2018 roku.

Więcej…
 

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu - Ekipa Dobra

ekipa_dobraProjekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat. Wstęp wolny.

12 i 26 stycznia 2018 r., godz. 15.00-17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Cykl przygotowuje młodych ludzi do pełnienia roli wolontariusza w instytucji kultury i aktywuje do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Spotkania Ekipy Dobra odbywają się dwa razy w miesiącu.

W ramach warsztatów młodzież zapozna się z prawami i obowiązkami wolontariusza, aspektami prawnymi i społecznymi oraz wzmocni swoje kompetencje liderskie i twórcze. W programie zaplanowano również spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty edukacyjne i kreatywne.

Wolontariusze w ramach projektu zostaną włączeni w akcje i wydarzenia organizowane przez ARTzonę, w których będą mogli sprawdzić wiedzę i umiejętności nabyte podczas warsztatów. Dodatkowo będą mieć możliwość zaplanowania i zrealizowania własnej inicjatywy dla społeczności lokalnej.

Do projektu można dołączyć w dowolnym momencie. Zapisy i informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Zapusty u Norwida. Bal karnawałowy dla dzieci (6-10 lat)

zapusty_2018Karnawał to wspaniały, radosny czas. Tańce, hulańce i zabawy do białego rana - dorośli dobrze to znają :) Ale co z dziećmi? Co one wiedzą o karnawale? Postanowiliśmy przybliżyć im nieco tę tradycję i zaprosić na bal karnawałowy do Norwida!

20 stycznia 2018 r., godz. 16.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Zapowiada się najlepsza impreza dla dzieci w Krakowie! Kolorowe stroje, muzyka i moc zabawy pod okiem najfajniejszych animatorów zabaw dziecięcych.

Przyszykujemy napoje i coś "na ząb" :)

Więcej…
 

Simple live – dokument w Sfinksie: "Nie jestem twoim murzynem"

simple_live„Nie jestem twoim murzynem” (90 minut) reż. Raoul Peck, dokument, USA/Francja 2016.

22 stycznia 2018 r., godz. 19.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5
Wstęp wolny.


Raoul Peck w "Nie jestem twoim murzynem" opowiada o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA.

Więcej…
 

Jak bal to bal - karnawałowy koncert operetkowy

operetka2Koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową. Wykonawcy: Jolanta Leśniak - mezzosopran, Dariusz Palonek - tenor, Wioletta Fluda – fortepian.

22 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne w Ośrodku na pół godziny przed koncertem).

Więcej…
 

Otwórz uszy. Tu i teraz. #3 Helmut Lachenmann

otworz_uszyWykład muzyczny w ramach projektu "Otwórz uszy. Tu i teraz", poświęcony twórczości Helmuta Lachenmanna. Wstęp wolny.

19 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wbrew powszechnym stereotypom sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała. Wręcz przeciwnie, działalność twórców XX wieku potrafi w bezpośredni sposób przemawiać do odbiorcy, ponieważ jest tworzona w czasach, które o wiele łatwiej nam sobie wyobrazić.

Więcej…
 


Strona 4 z 330