Wydarzenia

Zaadoptuj przestrzeń: Osie kompozycyjne Nowej Huty

przestrzen2To czwarte spotkanie z cyklu "ZAADOPTUJ PRZESTRZEŃ". Tym razem zostaną zaprezentowane pomysły młodych architektów krajobrazu na zagospodarowanie głównych osi kompozycyjnych Nowej Huty. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja plansz projektowych w Galerii Ośrodka. Wstęp wolny.

16 maja 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5


"ZAADOPTUJ PRZESTRZEŃ" to cykl tematycznych spotkań i wystaw, prezentujących prace dyplomowe studentów i absolwentów kierunku Architektura Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, poświęconych różnym przestrzeniom publicznym Nowej Huty.

Więcej…
 

"Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" - dyskusja w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, 24 maja 2018

dalej_jest_nocMuzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN zapraszają na dyskusję wokół książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera, sala kinowa, I piętro, ul. Lipowa 4, Kraków, 24 maja 2018 r., g. 18.00.

Więcej…
 

Kraków rozmawia o edukacji - konsultacje społeczne

o_edukacjiUrząd Miasta Krakowa rozpoczyna konsultacje społeczne pod nazwą "Kraków rozmawia o edukacji".

Serdecznie zapraszamy na spotkania konsultacyjne.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

chustyKlub Jędruś zaprasza wszystkie mamy, zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami na spotkanie w luźnej atmosferze z możliwością swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i uzyskania porad od naszej ekspertki. Spotkanie poprowadzi Izabela Kaczmarczyk – doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

18.05. godz. 12.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Spotkanie z ekspertem - pierwsza pomoc

303_majSpotkanie będzie miało formę rozmowy, dającej dużo większą swobodę w przekazywaniu i przyswajaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mogli przećwiczyć właściwe działanie w przypadkach kilku typowych niebezpiecznych zdarzeń, wykorzystując do tego fantomy noworodka oraz dziecka. Dzięki temu dowiedzą się jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak zatrzymanie krążenia, zadławienie, oraz w przypadkach oparzeń czy rozmaitych urazów. Spotkanie poprowadzi Paweł Piotrowski – ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

18.05. godz. 17.00-19.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoNauka przez zabawę to czysta przyjemność! Nieszablonowe metody edukacji świetnie sprawdzają się przy poznawaniu języków obcych. Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Prowadzący Paula Chmiela.

17.05. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 


Strona 4 z 375