Wydarzenia

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 15.03. w godz. 17:30 - 18:30 zaprasza na rodzinną naukę języka angielskiego przez zabawę.

Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Teksty śpiewane czy mówione są doskonałym pomocą w przyswajaniu języka. Tematem zajęć 15 marca będą ubrania: dress, skirt, coat, sock, trousers, shirt i inne.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

"Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga" - od 16.03 w Domu Zwierzynieckim

zwierzyniec16 marca 2018 roku zapraszamy na pierwszy dzień otwarcia drugiej odsłony wystawy „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”. W tym dniu zwiedzanie wystawy w Domu Zwierzynieckim będzie bezpłatne. Dodatkowo dla zwiedzających przygotowaliśmy 25% rabatu na wszystkie wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

O godzinie 17.00 zapraszamy na debatę językową Wyjdźże na pole! Czy warto mówić po krakowsku?

W debacie wezmą udział:
dr hab. Barbara Grabska (PAN)
dr hab. Kazimierz Sikora (UJ)
prof. dr hab. Anna Tyrpa (PAN)
Prowadzenie: Marcin Baran (MHK)

Spotkanie rozpocznie projekcja filmu „Po naszemu – po krakowsku” w reż. Moniki Meleń (TVP, 2017 rok).

Wystawa „Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga” to kontynuacja wystawy, która po raz pierwszy pojawiła się na Zwierzyńcu w 2017 roku. Tegoroczna edycja jest częściowo powtórzeniem głównych wątków syntetycznej opowieści o historii i kulturze Zwierzyńca, jednak z nieco zmienionymi akcentami, a także wprowadza nowe elementy opowieści, które w pierwszej wersji wystawy zostały tylko lekko zaznaczone. W tym roku zwiedzaniu wystawy, dzięki archiwalnym nagraniom z Fonoteki Radia Kraków, towarzyszyć nam będzie codzienny język mieszkańców dawnych przedmieść krakowskich, który stał się dziś w Polsce specyficzną marką Krakowa.

Pora zatem na ponowne spotkanie z tajemnicą starożytnych kościołów, najmłodszymi krakowskimi kopcami oraz Wielką Łąką nad brzegiem Rudawy, czyli malowniczym, krakowskim Zwierzyńcem. Do zobaczenia w kolebce Lajkonika!

Więcej…
 

"Malarstwo oczami kobiet" - wernisaż wystawy

malarstwo_nasKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 12.03 o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora, zatytułowanej Malarstwo oczami kobiet. Uczestniczki kursu rysunku, doskonalące swoje umiejętności pod okiem Ingi Suminy-Ruta – absolwentki lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zaprezentują prace powstałe w trakcie kursu.

Wystawę można oglądać do 24 kwietnia w godzinach otwarcia Klubu 303. Godziny dostępne na www.krakownh.pl.

Wstęp wolny.

 

Karta rowerowa bez tajemnic – prelekcje w SP nr 123

6 marca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 123 przy ulicy Okólnej. Spotkanie dedykowane było karcie rowerowej. Mundurowi podczas prelekcji przypomnieli dzieciom o najważniejszym wyposażeniu roweru oraz zasadach poruszania się tym pojazdem po drodze.

Więcej…
 

Podziękowanie za wzorową postawę obywatelską

Wczoraj ( tj. 6 marca br.) punktualnie o godzinie 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie rozpoczęło się uroczyste spotkanie szefa krakowskich policjantów z obywatelem, którego bohaterska postawa, wynikająca z braku akceptacji dla zła przyczyniła się do zatrzymania sprawcy napadu rabunkowego.

Więcej…
 

KONCERT PASYJNY z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

siedem_slowSiedem Słów Chrystusa na Krzyżu to tytuł Koncertu Pasyjnego z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, który odbędzie się w sobotę 17 marca br. o godz. 19.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Ramy koncertu stanowić będą utwory Johanna Sebastiana Bacha: Fantazja i Fuga c-moll oraz Passacaglia c-moll. Trzon koncertu to organowe improwizacje, które w połączeniu z krótkimi rozważaniami nawiązującymi do siedmiu ostatnich fraz, jakie wypowiedział Chrystus na Krzyżu, stworzą muzyczno-poetyckie obrazy.

W Biblii liczba siedem jest znakiem doskonałości. W XII wieku wielu twórców starało się na podstawie czterech Ewangelii stworzyć spójną opowieść o życiu Jezusa. W ten sposób zebrano ostatnie słowa, które Jezus wypowiedział na krzyżu, a które stały się wkrótce treścią rozważań: Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią!; Zaprawdę, powiadam ci: dziś ze mną będziesz w raju; Niewiasto, oto syn Twój. Oto Matka twoja; Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?; Pragnę; Wykonało się oraz Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.

Więcej…
 


Strona 4 z 351