Wydarzenia

II Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie

targ_roslinny2Pasjonatów roślin i ogrodów zapraszamy już po raz drugi do Nowej Huty na Targ Roślinny. Rośliny z upraw na parapecie, nadwyżki sadzonek rozrastających się na balkonach czy okazy wykopane przy porządkowaniu ogrodów - podzielmy się nimi!

23 września 2018 r., godz. 16.00 – 19.00
Tajemniczy Ogród, os. Górali 4


W programie: możliwość wymiany roślin, wykład pt. "Zieloni alpiniści – o pnączach w ogrodzie", warsztaty ekologiczne i ogrodnicze, a także gry i zabawy w ogrodzie. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Polowanie na zorzę polarną / slajdowisko

zorzaSlajdowisko Marii Olejko i Michała Rdzanka w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

24 września 2018 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Aurora borealis, Northern Lights, Green Lady, zorza polarna... Chyba każdy z nas marzył, aby choć raz zobaczyć ten niezwykły spektakl na żywo. Ale czy ktoś zastanawiał się jak to z tą zorzą jest? Czy można znaleźć sprawdzony przepis, aby ze 100% pewnością ją zobaczyć? Wyprawa za koło podbiegunowe to przecież nie jest weekend w Tatrach!

Więcej…
 

Targi Seniora 2018 - targi, występy, spotkania i warsztaty

targi_seniora2Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października br. w EXPO Kraków.

Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział kilka tysięcy uczestników oraz ponad 100 wystawców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu zwiedzających w tym roku najliczniej reprezentowana będzie branża zdrowotna. Powstaną specjalne punkty, w których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, wzroku, USG, ortopedycznych, itp. - łącznie na kilkunastu stanowiskach. Swoje promocyjne oferty przedstawi też kilkadziesiąt uzdrowisk i sanatoriów. Ciekawie przedstawiają się również propozycje biur podróży. Do wygrania będzie aż kilkadziesiąt wycieczek! Natomiast w programie Strefy Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne. W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na części wystawienniczej pojawi się ze swoim camperem.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz konferencja.

Więcej…
 

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty

70-lecieMiejskie Centrum Dialogu i Ośrodek Kultury im. C K. Norwida zapraszają na spotkania z mieszkańcami, podczas których będą oni mogli podzielić się swoimi pomysłami i wspólnie wypracować ciekawe projekty odnośnie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.

Spotkania odbędą się w Ośrodku Kultury im. C K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie:
– w czwartek 13 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00
– we wtorek 18 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00.


O przedmiotowych spotkaniach informujemy na naszej stronie internetowej:

https://dialogspoleczny.krakow.pl/konsultacje-spoleczne/70-lecie-nowej-huty-konsultacje/

 

Wykazy lokali do wynajęcia w trybie przetargu

Poniżej przestawiamy do pobrania wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 28.09.2018 r. w trybie przetargu:

 

Odpustowa tradycja

odpustowy_meczJak to już jest w kilkunastoletniej tradycji w dniu odpustu parafialnego w parafii Matki Bożej Pocieszenia na ul. Bulwarowej tamtejsza drużyna parafialna rozgrywa charytatywne mecze piłki nożnej na rzecz Hospicjum Św. Łazarza z ul. Fatimskiej. Nie inaczej było i w tym roku.

W niedzielę 2.09 na boisku Wandy w Nowej - Hucie parafialni piłkarze podejmowali zespół Stali Nowa-Huta, który to w swoich szeregach ma zawodników różnych profesji od lat związanych z Nową-Hutą. Choć wynik tych spotkań jest sprawą drugorzędną to na boisku piłkarze nie oszczędzali nóg, ale całe zawody przebiegły w atmosferze fair-play. Zwyciężyła drużyna MB Pocieszenia 4:3 (2:2) a bramki dla zwycięzców zdobył Tomasz Sadzikowski 2, Paweł Sadzikowski i Andrzej Kowalik, a dla pokonanych Tomasz Kudelski 2 i Jarosław Urbaniec.

W przerwie meczu licytowano różne przedmioty z których dochód został przekazany Hospicjum. Licytację prowadził Adam Grzanka - polski aktor kabaretowy, konferansjer, satyryk, muzyk, założyciel Formacji Chatelet, który również jest zawodnikiem Stali Nowa-Huta, wraz z organizatorem meczu - kapitanem drużyny parafialnej Andrzejem Kowalikiem. Emocje podczas licytacji również udzielały się licytującym, co w głównej mierze było zasługą znanego z występów w formacji Adama Grzanki. Były piłki z autografami znanych piłkarzy, koszulki klubowe, voucher na kolację w restauracji w 5 gwiazdkowym hotelu, czy piękny album z eleganckim piórem , który na ten cel przekazywał Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Więcej…
 


Strona 4 z 400