Wydarzenia

ŚWIAT IKON – WERNISAŻ

21.03. GODZ. 16.30, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15). Wernisaż wystawy prac Józefy Momot prezentujący ikony i Anioły. Spotkanie połączone będzie z wieczorem poezji. Józefa Momot – mieszkanka Podolsza, emerytowany pracownik Ośrodka Kultury w Zatorze, należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury – Grupa „Na Zamku” w Oświęcimiu. Organizuje imprezy artystyczne, plenery malarskie, konkursy i przeglądy twórczości dzieci i młodzieży, zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim. W swojej twórczości artystycznej zajmuje się głównie malarstwem, ikonami i kolażem, maluje szkło i ceramikę. Prace zaprezentowała na ok. 20 wystawach indywidualnych i zbiorowych. 
Wstęp wolny.

 

O ikonografii Świętego Oblicza. Pomiędzy wizją a relikwią.

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. W programie wykład Karoliny Pachli - Wojciechowskiej z Małopolskiego Instytutu Kultury pt. O ikonografii Świętego Oblicza. Pomiędzy wizją a relikwią. Spotkanie odbędzie się 15 marca (czwartek) 2012 r., w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, godz. 17.00, s. 19.

 

Śladami Inków

Dlaczego Inkowie czcili słońce i uznawali je za główne bóstwo? Czym różni się mitologia Inków, od tych najbardziej znanych greckiej i rzymskiej? Co ze spuścizny Inków pozostało do współczesności? Na te jak i inne pytania odpowie Jerzy Bogusław Nowak na kolejnym wykładzie w Nowohuckiej Akademii Seniora, podczas którego przeniesiemy się do Ameryki Południowej i poznamy bliżej społeczeństwo Inków. Wykład odbędzie się 12 marca (poniedziałek) 2012 r. o godz. 15.00 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum a 6a). Jerzy Bogusław Nowak to były komandos i tancerz, a także taternik, ratownik krakowskiego WOPR, przewodnik górski. Uczestnik wielu wypraw górskich w różne rejony świata, od Himalajów i Andów po góry Syberii. Podróżnik, fotograf, autor wystaw, prelegent. Wstęp wolny.

 

Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

1.03. GODZ. 10.00, MUZYKA BLIŻEJ NAS
Klub Herkules (ul. Tokarzewskiego 29). Cykliczne spotkania muzyczne prowadzone w formie zabawy, mające na celu przybliżenie dzieciom gatunków i stylów muzycznych, jak również technik kompozytorskich. Prowadzenie - Maria Krawczyk.
Wstęp: 2 zł.

Więcej…
 

WARSZATYTY FLORYSTYCZNE

29 marca, godz. 17.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 Kraków

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na otwarte warsztaty florystyczne. Na zajęciach układamy kompozycje z kwiatów świeżych oraz suszonych, wcześniejsze przygotowanie nie jest konieczne, gotowe kompozycje będziecie Państwo mogli zabrać ze sobą do domu. W programie najbliższych warsztatów: koszyki i misy wyplatane – kompozycje świąteczne.

Więcej…
 

„PROMOCJA I IDENTYFIKACJA BIBLIOTEKI PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO” - WYSTAWA PLAKATU.

27 marca godz. 15.00, Galeria Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Zapraszamy na wystawę prac studentów III roku wydziału architektury i sztuk pięknych z pracowni projektowania graficznego i liternictwa pod kierunkiem prof. Władysława Pluty Krakowskiej Akademii im A. Frycza Modrzewskiego. Prace można oglądać do 18 kwietnia b.r.

 


Strona 373 z 389