Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w jesiennych wydarzeniach Hospicjum św. Łazarza

Tradycyjnie od kilku lat jesienna inauguracja akcji Pola Nadziei połączona jest z trzema wydarzeniami: Kiermaszem Żonkilowym, Żonkilowym Marszem Nadziei oraz uroczystym sadzeniem żonkilowych cebulek. W tym roku wydarzenia te będą miały miejsce 4 października 2012 r. 
W ramach Żonkilowego Kiermaszu od godziny 10 do 14 młodzież szkolna będzie prowadziła na terenie Rynku Głównego oraz ulic do niego przyległych aktywną kwestę. Każdy, kto złoży datek do skarbonki otrzyma żonkilową cebulkę oraz zostanie zaproszony na popołudniowe, wspólne sadzenie żonkili. W czasie trwania kiermaszu - przy Bunkrze Sztuki będzie prowadzony punkt informacyjny o hospicyjnej działalności.

Więcej…
 

KURSY RYSUNKU I RĘKODZIEŁA DLA SENIORÓW

Wszystkich seniorów chcących odpocząć od zgiełku i pośpiechu, mających ochotę przypomnieć sobie jak smakuje przyjemność tworzenia oraz niekoniecznie posiadających uzdolnienia plastyczne Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają do udziału w kursie rysunku i rękodzieła. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy.

Więcej…
 

JOGA DLA SENIORÓW

Joga może być ćwiczona przez każdego, niezależnie od wieku, przebytych chorób czy sprawności fizycznej. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają wszystkich seniorów na zajęcia z jogi przygotowane specjalnie dla tej grupy wiekowej. Ćwiczenia pomagają utrzymać ciało i psychikę w doskonałej kondycji. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz.: 10:30-11:30 – grupa początkująca, 12:00-13:00 – grupa zaawansowana.


Koszt: w październiku i listopadzie – 30 zł/m-c, od grudnia – 40 zł/m-c. 
Informacje i zapisy: os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 26, www.przyjacielenowejhuty.pl.

 

Inauguracja roku akademickiego 2012/2012 w Nowohuckiej Akademii Seniora

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na wykład inaugurujący działalność Nowohuckiej Akademii Seniora w roku akademickim 2012/2013. Prelekcję nt. Roli samorządu lokalnego w życiu mieszkańców wygłosi Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa - Sławomir Pietrzyk. 

1 października 2012 r. – godz. 16.00, os. Centrum A 6a

Od jesieni wszyscy seniorzy zainteresowani rozwijaniem i poszerzaniem swoich zainteresowań, pasji i umiejętności oraz poszukujący nowych i ciekawych form aktywności, będą mogli skorzystać z oferty edukacyjno – kulturalnej, w której znajdują się wykłady, spotkania z kulturą oraz rozmaite kursy. Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl.

Wstęp wolny.

 

Zagrajmy to jeszcze raz... w Nowej Hucie

 

Dzień Otwarty w Com-Com Zone

Sobota 22 września jest Dniem Otwartym Centrów Rozwoju Com-Com Zone. Już po raz kolejny będzie można skorzystać z wielu aktywności sportowych w wyjątkowych cenach. Tegoroczny Dzień Otwarty rusza pod hasłem: „Wszystkie aktywności za 5 zł”, a ponadto jest okazją do wygrania nowego I Pada. Centra Rozwoju Com-Com Zone co roku organizują Dzień Otwarty dla swoich klientów, tych obecnych oraz przyszłych. Jest to najlepsza okazja, by zapoznać się z ofertą nowoczesnych centrów sportu i wypróbować swoich sił w różnych dyscyplinach. Jesień to najlepsza okazja na wybór aktywności pod dachem nowoczesnego centrum sportowego, w którym przez cały rok można dbać o swoją kondycję i sylwetkę.

Więcej…
 


Strona 373 z 400