Wydarzenia

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI NA FERIE: KSIĄŻKA CZY ADAPTACJA FILMOWA? - RICK RIORDAN „PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY”

14 marca, godz. 14.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Zapraszamy na otwarte spotkanie osoby, które lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnikiem Dyskusyjnego Klubu Książki może być każdy. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Więcej…
 

ECCE HOMO - WIELKOPOSTNE ZAMYŚLENIA. DAWNA MUZYKA PASYJNA, KONCERT ORGANOWY, KONCERT PASYJNY

Po raz czwarty Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza na cykl koncertów ECCE HOMO – Wielkopostne Zamyślenia, który odbędzie się w terminie 11-24 marca 2012r. Wielki Post od wieków stanowi źródło wielu inspiracji twórczych w dziedzinie muzyki, malarstwa, poezji, filmu. Kreowane wyobraźnią artystów dzieła pozwalają głębiej przeżywać ten szczególny czas skupienia, refleksji, medytacji. Niezwykłą siłę oddziaływania ma zwłaszcza muzyka z całym bogactwem form i środków wyrazu: od średniowiecznych lamentacji, poprzez pieśni, do oratoriów i pasji. Muzyka pasyjna to piękno, które osiągnęło swoją najdoskonalszą formę w dziełach takich kompozytorów jak: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi, Antonio Lotti, Giovanni Battista Pergolesi.

Więcej…
 

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH KLUBU KUŹNIA

9 marca, godz. 18.00, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Czwarta wystawa prezentująca malarski dorobek kursantów pracowni plastycznej Klubu „Kuźnia”. Warsztaty malarskie odbywają się dwa razy w tygodniu w Klubie „Kuźnia”, prowadzenie – Ernest Ogórek. Prezentowane będą głównie akryle z lat 2011/ 2012. W wystawie udział biorą:
Władysława Antończak, Grażyna Bugaj, Helena Gaca, Irena Skarbek, Marianna Szczygłowska, Maria Wawrzak i Maria Zboch.
Prace można oglądać do 29 marca b.r.

 

BAJKI EUROPEJSKIE - „BAMSE – NAJSILNIEJSZY NIEDŹWIADEK ŚWIATA”

8 marca, godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Zapraszamy do Klubu Kuźnia OKN na cotygodniowe spotkania z baśnią i bajką europejską dla dzieci przedszkolnych. Chcemy naszym milusińskim, poprzez wspólne czytanie połączone z ćwiczeniami i zagadkami umysłowymi, zabawami ruchowymi i plastycznymi, przybliżyć literaturę dziecięcą polską i obcą, wyczarować piękne, baśniowe obrazy, nauczyć poszanowania dla książki i przybliżyć instytucję biblioteki. Zapraszamy w czwartki o godz. 17.00.

Więcej…
 

KSIĄŻKA DLA BIBLIOTEKI

8 marca, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida rozpoczynają wielką zbiórkę książek dla Biblioteki. Z pewnością macie w domach książki, które kupiliście, przeczytaliście raz i odłożyliście. Podczas wiosennych porządków przejrzyjcie uważnie swoje biblioteczki, szafy i półki. Dajcie swoim książkom drugie życie i przekażcie je Bibliotece! Poszukujemy szczególnie książek nowych (wydanych w latach 2000 – 2012), ciekawych i przydatnych innym. Tematyka zupełnie dowolna. Może to być beletrystyka, mogą być książki historyczne, pamiętnikarskie, przyrodnicze fantastyczne, popularnonaukowe. Pamiętajcie im książki nowsze i w lepszym stanie, tym większa szansa, że ucieszą kolejnych czytelników.

Więcej…
 

„TRAWO[U]BRANIE W NOWEJ HUCIE” – WYSTAWA FOTOGRAFII

8 marca, Galeria „m” Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, os. Złotego Wieku 14

„Trawo[u]branie w Nowej Hucie” jest wspólnym dziełem trójki przyjaciół: Barbary Habiedy, Katarzyny Szczęśniak oraz Aleksandra Hordzieja. Fotografie powstały w ramach wspólnie tworzonego projektu Sisteria. Projekt Sisteria to eksperyment z modą, który udowadnia, że można ubrać się ciekawie i oryginalnie, nie koniecznie podążając za obowiązującymi trendami. Projekt jest przede wszystkim zabawą modą i kolorem. Kuźniana odsłona Projektu Sisteria to gra czerwieni i czerni na tle jesiennych łąk nowohuckich. Stylizacje były inspirowane stylem gotyckim, ale zostały ujęte w humorystyczny sposób, tak aby współgrały z charakterami autorów projektu.

Wystawę można zobaczyć do 29 marca b.r. Serdecznie zapraszamy.

 


Strona 388 z 400