Wydarzenia

Szlakiem muszli do Świętego Jakuba - opowieść o Camino de Santiago

Zapraszamy na otwarte spotkanie miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie . W programie wykład Marii Lempart, historyka, pracownika Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pt. "Szlakiem muszli do Świętego Jakuba - opowieść o Camino de Santiago". Spotkanie odbędzie się 11 grudnia (wtorek) 2012 r., w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, godz. 17.00, s. 19. Przypominamy także społecznym opiekunom zabytków o konieczności przygotowania i złożenia rocznego raportu za 2012 r. o stanie zadeklarowanego zabytku.

 

MOSTY POKOLEŃ

Zapraszamy seniorów (60+) do aktywnego udziału w zajęciach w ramach nowego projektu Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida „Mosty pokoleń”. Projekt przygotowany wspólnie z Oddziałem Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krakowie realizowany będzie do czerwca 2013 roku. Warto zatem zajrzeć zapoznać się z ofertą w ramach projektu. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Cały czas trwa nabór na: warsztaty wokalne, międzypokoleniowe warsztaty teatralne, warsztaty psychologiczne z elementami treningu umiejętności pt. „Życie jako Opowieść”, indywidualne poradnictwo psychologiczne oraz na gimnastykę dla seniora. Szczegółowe informacje i zapisy: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, p.1, tel. 12 6442765 w. 24, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Projekt jest współfinansowany przez MPIPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

 

Repertuar Studyjnego Kina Sfinks Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na grudzień 2012

Repertuar Studyjnego Kina Sfinks Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na grudzień 2012 jest dostępny do pobrania tutaj.

 

OŚRODEK KULTURY IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA – INFORMACJA PROGRAMOWA, GRUDZIEŃ 2012

12 listopada – 14 grudnia, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 oraz Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14.
MAM CO JEŚĆ.  JEST MI CIEPŁO. DZIĘKI TOBIE

Od 12 listopada do 14 grudnia  potrwa Zbiórka karmy i rzeczy dla psów i kotów z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej 3.  W tych dniach w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5 oraz w Klubie „Kuźnia” OKN, os. Złotego Wieku 14 zbierana będzie karma dla psów i kotów, ryż, kasza oraz rzeczy takie jak koce, kołdry (nie z pierza).

Więcej…
 

Zapraszamy na projekcję filmu „Historia Kowalskich”, Ulica Pomorska, 6.12.2012, godz. 18.00

Żaden naród nie złożył na ołtarzu pomocy Żydom takiej hekatomby ofiar jak Polacy, bowiem w wielu krajach okupowanych pomoc ta nie niosła żadnego ryzyka.
(Arnold Mostowicz prezes Stowarzyszenia Kombatantów Żydowskich).

W ramach programu edukacyjnego Trasy Pamięci oddział MHK Ulica Pomorska pragnie zaprosić na emisję dokumentu fabularyzowanego Historia Kowalskich. Film został zrealizowany w 2009 r. Opowiada o Polakach zamordowanych za udzielanie pomocy swym żydowskim sąsiadom. Temat filmu odnosi się do mordu dokonanego na ludności cywilnej przez niemieckie oddziały żandarmerii dnia 6 grudnia 1942 roku w miejscowościach Stary Ciepielów i Rekówka na Mazowszu. Tego dnia spalono żywcem 34 osoby, wśród nich Adama i Bronisławę Kowalskich wraz z ich pięciorgiem dzieci. We wspomnieniach krewnych sprawa ta wywołuje wciąż silne emocje. Konstrukcja filmu oparta jest na relacjach naocznych świadków tragedii, członków rodzin kolejnych pokoleń zamordowanych, relacjach osób badających tło zbrodni, a także fabularnej inscenizacji wydarzeń z tamtych dni, w szczególności sceny mordu dokonanego na rodzinach Kowalskich, Kosiorów, Obuchiewiczów i Skoczylasów. Film powstał w ramach programu IPN i Narodowego Centrum Kultury ”Życie za życie”, poświęconego Polakom ratującym Żydów podczas okupacji. Jego koproducentem jest Telewizja Polska Wprowadzenie do filmu oraz krótki wykład na temat ludności żydowskiej w okupowanym Krakowie i różnych postaw Polaków w stosunku do ich żydowskich sąsiadów będzie miała Pani Alicja Jarkowska-Natkaniec. Spotkanie odbędzie się w oddziale Ulica Pomorska, w czwartek 6.12.2012 o godz. 18.00 (sala wykładowa LOK). Wstęp wolny.

 

Konkurs na Najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową

Girlandy, lampki, figurki Mikołajów, a czasem nawet sanie z reniferami… to tylko niektóre akcesoria, jakimi właściciele przyozdabiają swoje posesje w okresie Bożego Narodzenia. Wraz z nadchodzącym wielkimi krokami okresem świątecznym rozpoczynają się różne konkursy dla autorów najpiękniejszych świątecznych dekoracji domów. Również Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta przygotował dla mieszkańców Krakowa konkurs na Najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową.

Więcej…
 


Strona 388 z 419