Wydarzenia

Zaproś Europę do Małopolski

W lipcu Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Liczymy na to, że przy okazji wydarzeń, które odbywać się będą w Krakowie, do Małopolski przyjedzie wielu gości. Zaprośmy ich do nas!
Zaproś Europę do Małopolski! – to konkurs adresowany do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego. Prosimy o nadsyłanie fotografii lub filmu, które stanowić będą zaproszenie do odwiedzenia Małopolski. Liczymy na ciekawe, dowcipne prace, które będą niebanalną zachętą do przyjazdu do naszego regionu.

Więcej…
 

Krakowskie obchody Dnia Ziemi

W dniach od 15 do 16 kwietnia 2011 w Alei Róż, w Nowej Hucie odbędą się obchody Dni Ziemi. Na wszystkich uczestników, czeka mnóstwo atrakcji między innymi: stoisko z ozdobami związanymi z Wielkanocą, gdzie własnoręcznie będzie można przygotować palmę wielkanocną, figurkę z siana czy ceramiczne naczynie oraz prezentacje działań ekologicznych instytucji miejskich. Tradycyjnie prowadzona będzie zbiórka surowców w zamian, za które będą rozdawane sadzonki kwiatów i krzewów. Wystarczy przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych albo 20 zużytych baterii. W tym roku po raz kolejny ZIKiT, będzie prowadził zbiórkę termometrów rtęciowych. Całość, uświetniać będą występy o tematyce pro- ekologicznej przygotowane przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Nowej Huty oraz koncerty zespołów Ryczące Dwudziestki oraz Afera Blues Band.

Krakowskie obchody Dnia Ziemi organizowane są przez Urząd Miasta Krakowa, nieprzerwalnie od czternastu lat. Przebiegają one w formule partnerskiej, bowiem przez dwa tygodnie szkoły oraz placówki oświatowe, domy kultury oraz organizacje pozarządowe angażują się w ekologiczne działania. Przygotowują spektakle, wystawy, sprzątają tereny wokół szkół, sadzą drzewa i organizują rajdy rowerowe.

Obchody Dnia Ziemi mają charakter ogólnokrajowy. Ich celem jest skupienie uwagi jak największej liczby osób na sprawach związanych ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. Dzień Ziemi to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią oraz spotkania ludzi zainteresowanych podobnymi problemami. Każdego roku biorą w nim udział dziesiątki tysięcy osób z całej Polski.

Więcej…
 

Poczta Harcerska Nowa Huta 13513

Poczta Harcerska Nowa Huta została powołana do pracy przez Komendanta Hufca Kraków Nowa Huta hm Juliusza Langnera Rozkazem L.7/73/74 z dnia 1 kwietnia 1974. Poczta zawsze była i jest promotorem Nowej Huty poprzez udział w róznych zadaniach i akcjach.
Oto niektóre z nich:
"Z Sercem dla Serca" związana z Centrum Zdrowia Dziecka,
udział w Zlotach ogólnopolskich w Sulejówku, Puławach, Tomaszowie,
organizacja ogólnopolskiego zlotu poczt z okazji 35 Lecia Nowej Huty w Nowohuckim Centrum Kultury,
udział w wielu rajdach świętokrzyskich, Rajdach Arsenał.
Poczta Nowa Huta znana jest przede wszystkim z bardzo harcerskich i pełnych uśmiechu pięknych wydawnictw (znaczków poczty, widokówek , całostek). Inaugurujący pracę poczty harcerski bieg prima aprilisowy odbył się pod hasłem "uśmiechnij się a powiem ci kim jesteś", a pierwszy oficjalny stempel wykonany przez Wieska Otto zawiera sentencję "uśmiechnij się, bo uśmiech nic nie kosztuje". Tak o wydawnictwach mówił phm Tadeusz Kawecki:
"wydawnictwa Poczty Harcerskiej mają walor dokumentalny, poznawczy - są często niewielkimi "kronikami", zapisami wydarzeń, faktów, odzwierciedlają bogaty zakres zainteresowań i aspektów harcerskiego życia. Te drobne ulotne wydawnictwa towarzyszące rozmaitym imprezom to czasem jedyny pozostały po nich materialny ślad, drobny sentymentalny dokument, miła pamiątka, posiadają specyficzny charakter i urodę."
Znane są wydawnictwa rocznicowe Bitwy o Monte Cassino, Powstania Warszawskiego, kolejnych rocznic Nowej Huty i imprez Nowohuckiego Centrum Kultury. Bardzo miło była przyjęta wystawa Pocztu podczas spotkania seniorów ZHP na Ogolnopolskim Zlocie ZHP.

Wystawę Poczty Harcerskiej Nowa Huta i Poczty Harcerskiej nr 146 Szczepu Bartoszowcy koniecznie trzeba zobaczyć. Zapraszamy do Stowarzyszenia Kulturalnego "GALERIA" os. Centrum B 3 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.oo, a w sobotę w godzinach 9.00 - 13.00. Na hasło Szpinak studio fotograficzne udzieli 13 % rabatu.

 

 

 

O mechanizmach placebo

4 kwietnia o godz. 15.00 w ramach "Akademii Seniora" odbędzie się wykład dr Przemysława Bąbla na temat "Jak wiara czyni cuda, czyli o mechanizmach efektu placebo". Miejsce: Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, os. Centrum A 6a. Wstęp wolny.

 

Koncert ELENI 16 kwietnia

16 kwietnia br. o godz. 20.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 odbedzie się koncert Eleni.
Plakat koncertu do sciągnięcia tutaj.

 

Oratorium OJCIEC

W związku z 6 Rocznicą odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca oraz Jego beatyfikacją, kolejna prezentacja Oratorium OJCIEC w formie koncertu symfonicznego odbędzie się 2 kwietnia 2011, o godz. 19.30 w kościele p.w. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Dzielnica XVIII jest jednym z patronów wydarzenia.Oratorium OJCIEC jest dziełem stworzonym specjalnie na cześć Jana Pawła II po Jego odejściu do Domu Ojca (2005).

Więcej…
 


Strona 388 z 389