Wydarzenia

O Nowej to Hucie… – wernisaż wystawy fotograficznej Beaty Sulikowskiej i Stacha Gacka

gacekWystawa potrwa od 18 stycznia do 15 lutego 2018 r. Wstęp wolny.

18 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Beata (Bessy) Sulikowska od 1999 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, swoje zdjęcia prezentowała na różnych wystawach.

Więcej…
 

Bufet pod Kombinatem – zwiedzanie wystawy / Podróże po historii i kulturze

bufetZwiedzanie wystawy „Bufet pod Kombinatem” z kuratorką Marią Wąchałą-Skindzier w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.

18 stycznia 2018 r., godz. 17.00
MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16


Wystawa „Bufet pod Kombinatem” to swoista podróż do historii życia codziennego nowohucian, pokazanego przez pryzmat lokali gastronomicznych - począwszy od barów mlecznych, barów szybkiej obsługi i typu szwedzkiego, poprzez stołówki hutnicze, Kasyno Huty im. Lenina czy kawiarnie i restauracje.

Więcej…
 

Koncert kolęd i pastorałek - Koncerty na Szklanych Domach

koncert_szdKoncert kolęd i pastorałek „Bracia , patrzcie jeno…”, w wykonaniu chóru i orkiestry Cantores Beati Vincentii. Dyryguje: Tomasz Ślusarczyk. Wstęp wolny.

14 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Koncerty na Szklanych Domach.

Więcej…
 

Trwa konkurs ofert dot. prowadzenia Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3

opWydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w okresie od 1 marca 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa z dniem 25 stycznia 2018 roku o godz. 15.00.

Więcej…
 

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary tzw. operacji polskiej NKWD - 8 stycznia, godz. 12.00, pl. o. Adama Studzińskiego w Krakowie

operacja_polskaSzanowni Państwo, krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary tzw. operacji polskiej NKWD. Uroczystość rozpocznie się w poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 12.00 na Placu o. Adama Studzińskiego w Krakowie.

W latach 1937-1938 ofiarami sowieckiego ludobójstwa padło co najmniej 111 tys. Polaków, zamieszkałych na terenach Związku Sowieckiego, a blisko 29 tys. naszych rodaków zesłano do łagrów, gdzie umierali z głodu, wycieńczenia, zmuszeni do niewolniczej pracy. Niestety, komunistyczna zbrodnia sprzed ponad 80 lat jest wciąż słabo obecna w świadomości współczesnych Polaków.

Więcej…
 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty teatrologiczne "HOFFMANN. TRANSFORMACJE"

hoffmannMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty teatrologiczne „HOFFMANN. TRANSFORMACJE” dla licealistów towarzyszące wystawie „Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann”. W czasie zajęć uczestnicy poznawać będą wybrane role z dorobku Antoniny Hoffman, a następnie porównywać je ze współczesnymi realizacjami. Dzięki temu poznają tajniki XIX-wiecznej sztuki aktorskiej, zobaczą, co zmieniło się w sposobie budowania roli na przestrzeni wieków oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie możliwości i ograniczenia dla teatru niosły ze sobą kolejne techniki gry.

Więcej…
 


Strona 5 z 330