Wydarzenia

Dotacje na start 30 +

dcb3Szanowni Państwo, informujemy o możliwości otrzymania bezzwrotnej dotacji w kwocie do 25 300 zł dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej, zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej należących do co najmniej jednej z grup:

a) osób powyżej 30 roku życia,
b) osób długotrwale bezrobotnych,
c) osób z niepełnosprawnościami,
d) osób o niskich kwalifikacjach
e) kobiet.

Uczestnikom projektu oferujemy roczne bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu księgowości, prawa i utrzymania firmy na rynku.

Informacje można uzyskać w:

Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Krakowie
ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
tel. 12 617 99 45

oraz na stronie marr.pl/dcbkrakow

 

Wyniki konkursu „(prze)MOC W RODZINIE – Mój szczęśliwy dom”.

Szanowni Państwo, mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu „(prze)MOC W RODZINIE – Mój szczęśliwy dom”. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

Nagrody zostaną wręczone w trakcie imprezy plenerowej z okazji Dni Nowej Huty (teren zielony między NCK a os. Centrum E) w dniu 10.06.2017 r. o godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy!

 

LATO PEŁNE PRZYGÓD! Wakacje 2017 z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_wakacje_2017Już wkrótce niecierpliwie wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Nie wszystkie pociechy wyjadą w tym czasie z miasta. Co w takim razie zrobić, aby dziecko spędziło czas bezpiecznie, wśród rówieśników, rozwijając i zdobywając nowe umiejętności a przede wszystkim nie nudząc się? Być może w ofercie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na Wakacje 2017 znajdzie się to, czego szukasz.

W wakacyjne dni Kluby znajdujące się w nowohuckich osiedlach zaproszą dzieci i młodzież do wspólnej zabawy i aktywności oraz odkrywania, że podczas wakacji w mieście, też można interesująco spędzić czas.

W programie wydarzeń przygotowanych przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta znajdą się zarówno zajęcia stacjonarne jak i różnorodne wyjścia i wycieczki. Proponowane przez Kluby atrakcje odbywać się będą w różnych wariantach terminowych od 26 czerwca do 31 sierpnia. Na coroczny Plener Malarski, tym razem w malowniczej Krynicy, zapraszają Klub Aneks i Klub Krzesławice w terminie 2-8 lipca. Wśród propozycji Klubów znajdą się także równie ciekawe wycieczki jednodniowe a wśród nich Park Pinokio w Wieliczce, Miasteczko Kowbojskie TwinPigs w Żorach, Energylandia, ZOO, Rabkoland, Osada młynarska Boroniówka, Rogate Ranczo w Zabierzowie i wiele innych.

Więcej…
 

Korowód Nowohucki z okazji Dni Nowej Huty

korowod_nowohucki2Korowód Nowohucki to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od 2016 r. Z okazji tegorocznych Dni Nowej Huty barwny korowód postaci związanych z historią dzielnicy zaistnieje w rzeczywistości! Ulicami dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury.

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego przebrani za postaci ukazane w Korowodzie wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17.00 w Parku Ratuszowym nieopodal Szkoły Podstawowej nr 88 im. S. Żeromskiego do Korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego z Mogiły oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie wszyscy razem przejdą al. Róż przez Plac Centralny na teren zielony przy os. Centrum E, gdzie zaplanowano obchody Dni Nowej Huty. Tam odbędzie się prezentacja wszystkich 20 postaci przedstawionych w Korowodzie.

W ramach projektu Korowód Nowohucki, zainicjowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, powstała grafika komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. W Korowodzie znajdują się postaci od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Więcej…
 

„W sile wieku” - projekt MOPS

w_sile_wieku2Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie od 1.03.2017 r. do dnia 28.02.2020 r. realizuje projekt pn.: „W sile wieku”, finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy ze względu na podeszły wiek (60+), stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z trudnościami w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego a także do ich opiekunów faktycznych.

Więcej…
 

Dzień Dziecka nad Zalewem Nowohuckim

dzien_dziecka_2017Szanowni Państwo, dnia 1.06. w godz. 15:00 - 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci na Dzień Dziecka Nad Zalewem Nowohuckim.

Więcej…
 


Strona 5 z 279