Wydarzenia

Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

15.09. godz.11.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: Zdrowe odżywianie

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia ze specjalistą z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia – Agnieszką Figarską. Zajęcia maja na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

11.09. godz. 16.00-17.30., Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Gry i zabawy podwórkowe!

303Klub Rodziców wraca po wakacjach! W programie spotkania dawne i nowe zabawy podwórkowe: skoki w workach, wyścig na trzech nogach, rekordowa ilość skoków na gigantycznej skakance, gra w klasy itp. Wspólnie narysujemy wielki kredowy obraz, a chętni wezmą udział w wyścigu „resoraków”.

10.09. godz. 16.00-17.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Spotykamy się na polu, ale w razie niepogody zapraszamy do sali widowiskowej Klubu 303.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza w roku akademickim 2018/19 – Zapisy!

nas_ofertaW październiku 2018 r. rozpoczyna się dziewiąty już rok działalności Akademii, prowadzonej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Akademia od początku istnienia podejmuje działania mające na celu poprawę jakości życia seniorów, głównie poprzez poszerzanie zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności. Zajęcia przygotowywane przez NAS sprzyjają nawiązywaniu i utrwalaniu więzi towarzyskich, aktywizują oraz zaspokajają potrzeby intelektualne. W znakomitej większości Słuchacze to mieszkańcy Nowej Huty, choć Akademia zaprasza też Seniorów z całego Krakowa.

Więcej…
 

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

w_dyniZapraszamy Państwa do udziału w VII edycji festiwalu Zaklęte w Dyni.

W ramach festiwalu organizowane są konkursy, które podczas minionych edycji cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających do krakowskich placówek przedszkolnych i szkolnych, były też wykorzystywane przez nauczycieli w ich codziennej pracy edukacyjnej.

Skąd dynia w Nowej Hucie? Idea Festiwalu nawiązuje do tradycji nowohuckich Branic, gdzie dynie hodowane są od wielu lat. To właśnie branickie były inspiracją do przygotowania dyniowego Festiwalu. To warzywo hodowane od dawna w Ameryce Południowej, u nas cieszy się coraz większą popularnością zarówno na targach, na stołach jak i w ogródkach działkowych. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas VII Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 16 września 2018 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Więcej…
 

Wałęsa w Kolonos

kolonosTeatr Łaźnia Nowa serdecznie zaprasza na premierę spektaklu i inaugurację projektu Wałęsa w Kolonos w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, z udziałem Jerzego Stuhra, która odbędzie się 8 i 9 września 2018 roku o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25).

Twórcy spektaklu snują wielonarracyjną opowieść na kanwie starożytnej tragedii „Edyp w Kolonos”. Interesuje ich archetyp przywódcy, figura lidera, którą odnajdują i w postaci mitologicznej,i w tej współczesnej, stojącej na rozstajach życia politycznego.

W spektaklu, obok Jerzego Stuhra, występują znani z „Konformisty 2029” aktorzy: Szymon Czacki, Marcin, Kalisz, Anna Paruszyńska, Dominik Stroka oraz Marta Zięba, którym towarzyszy 27-osobowy nowohucki chór.

RSVP do 7 września 2018 roku pod numerem telefonu 12 680 23 41 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 


Strona 5 z 400