Wydarzenia

ArtZONA – ARTYSTYCZNY SQUAT

22 listopada 2011 r. o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich KREATYWNYCH na otwarte spotkanie. Rozpoczynamy wspólne tworzenie ArtZONY – ARTYSTYCZNEJ STREFY, otwartej na potrzeby i pomysły młodych artystów – plastyków, muzyków, filmowców, grafików, graficiarzy, tancerzy, aktorów, performerów etc. ArtZONA jest częścią międzynarodowego projektu ReNewTown. New post-socialist City: Competitive and Attractive (Nowe postsocjalistyczne miasto: konkurencyjne i atrakcyjne) realizowanego w ramach Programu dla Europy Środkowej (CENTRAL EUROPE PROGRAMME). W projekcie udział bierze ośmiu partnerów z pięciu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Słowenii i Niemiec. Kraków reprezentuje nowohucki Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Spotkanie odbędzie się w budynku Sali Tańca OKN (przyszła ArtZONA), os. Górali 4. Szczegółowe informacje: Małgorzata Hajto, Lokalny Koordynator Projektu ReNewTown, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. +48 12 644 27 65, +48 508 609 601. www.renewtown.eu

 

Koncert Cecyliański

Tradycyjnie w listopadzie w organizowanym Przez Osrodek Kultury im. C. K. Norwida cyklu KONCERTY MOGILSKIE organizowany jest KONCERT CECYLIAŃSKI, dla uczczenia Świętej Cecylii uważanej za patronkę muzyki sakralnej, śpiewu, chórów i organistów. Wykonawcą koncertu jest Chór Bazyliki oo Cystersów w Mogile, który powstał w 1994 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Stanisław Kowalczyk – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, organista w mogilskiej bazylice i od wielu lat współorganizator Koncertów Cecyliańskich. W programie: Edward Grieg, Franz Biebl, Mikołaj Gomółka, Wacław z Szamotuł i inni. Wykonawcy: Chór Bazyliki oo. Cystersów, dyrygent Stanisław Kowalczyk. (20 listopada 2011 r., godz. 19.00, Bazylika oo. Cystersów, ul. Klasztorna 11, wstęp wolny)

Więcej…
 

Szekspir Projekt - Project Shakespeare

W kwietniu 2011r. w ramach wymiany artystycznej, Grupa Happenerska Nowa Huta z Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, młodzież z Fundacji Teatru Ludowego, aktorzy Teatru Ludowego oraz artyści francuskiego Teatru Zeotrope pracowali nad spektaklem, który Szekspir mógłby napisać, gdyby zdążył.

Więcej…
 

Pora na aktywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt pt. „Pora na aktywność” adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy są w wieku aktywności zawodowej, zmagają się z różnymi problemami i chcą zmienić swoje życie na lepsze. Oferowana pomoc dotyczy zarówno sfery zawodowej, jaki i społecznej. Osoby, które zgłoszą się do pracownika socjalnego, mogą liczyć na porady specjalistów, kursy zawodowe oraz różnorodne formy rozwoju umiejętności i kompetencji społecznych i zawodowych, które poprawią relacje z bliskimi i pozytywnie wpłyną na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością. Zaprszamy!

Więcej…
 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Krzesławice

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie sympatyków historii Krakowa i społecznych opiekunów zabytków, które odbędzie się 17 listopada 2011 r.(czwartek) o godz. 17.00 przy wystawie pt. Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Krzesławice w Oddziale Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, os. Słoneczne 16. Wstęp wolny.

 

Jak się daje prezenty w Japonii?

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład poświęcony wybranemu aspektowi kultury Japonii, a mianowicie sposobom pakowania i przekazywania prezentów. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) 2011 r. o godz. 15.00 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A bl. 6a). Wykładowi towarzyszyć będą warsztaty wiązania japońskiej chusty furoshiki, służącej tradycyjnie do pakowania i przenoszenia różnych przedmiotów oraz origami - japońskiej sztuki składania papieru. Prowadzenie: Tomasz Treppa. Wstęp wolny.

 


Strona 425 z 429