Wydarzenia

Poczta Harcerska Nowa Huta 13513

Poczta Harcerska Nowa Huta została powołana do pracy przez Komendanta Hufca Kraków Nowa Huta hm Juliusza Langnera Rozkazem L.7/73/74 z dnia 1 kwietnia 1974. Poczta zawsze była i jest promotorem Nowej Huty poprzez udział w róznych zadaniach i akcjach.
Oto niektóre z nich:
"Z Sercem dla Serca" związana z Centrum Zdrowia Dziecka,
udział w Zlotach ogólnopolskich w Sulejówku, Puławach, Tomaszowie,
organizacja ogólnopolskiego zlotu poczt z okazji 35 Lecia Nowej Huty w Nowohuckim Centrum Kultury,
udział w wielu rajdach świętokrzyskich, Rajdach Arsenał.
Poczta Nowa Huta znana jest przede wszystkim z bardzo harcerskich i pełnych uśmiechu pięknych wydawnictw (znaczków poczty, widokówek , całostek). Inaugurujący pracę poczty harcerski bieg prima aprilisowy odbył się pod hasłem "uśmiechnij się a powiem ci kim jesteś", a pierwszy oficjalny stempel wykonany przez Wieska Otto zawiera sentencję "uśmiechnij się, bo uśmiech nic nie kosztuje". Tak o wydawnictwach mówił phm Tadeusz Kawecki:
"wydawnictwa Poczty Harcerskiej mają walor dokumentalny, poznawczy - są często niewielkimi "kronikami", zapisami wydarzeń, faktów, odzwierciedlają bogaty zakres zainteresowań i aspektów harcerskiego życia. Te drobne ulotne wydawnictwa towarzyszące rozmaitym imprezom to czasem jedyny pozostały po nich materialny ślad, drobny sentymentalny dokument, miła pamiątka, posiadają specyficzny charakter i urodę."
Znane są wydawnictwa rocznicowe Bitwy o Monte Cassino, Powstania Warszawskiego, kolejnych rocznic Nowej Huty i imprez Nowohuckiego Centrum Kultury. Bardzo miło była przyjęta wystawa Pocztu podczas spotkania seniorów ZHP na Ogolnopolskim Zlocie ZHP.

Wystawę Poczty Harcerskiej Nowa Huta i Poczty Harcerskiej nr 146 Szczepu Bartoszowcy koniecznie trzeba zobaczyć. Zapraszamy do Stowarzyszenia Kulturalnego "GALERIA" os. Centrum B 3 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.oo, a w sobotę w godzinach 9.00 - 13.00. Na hasło Szpinak studio fotograficzne udzieli 13 % rabatu.

 

 

 

O mechanizmach placebo

4 kwietnia o godz. 15.00 w ramach "Akademii Seniora" odbędzie się wykład dr Przemysława Bąbla na temat "Jak wiara czyni cuda, czyli o mechanizmach efektu placebo". Miejsce: Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, os. Centrum A 6a. Wstęp wolny.

 

Koncert ELENI 16 kwietnia

16 kwietnia br. o godz. 20.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 odbedzie się koncert Eleni.
Plakat koncertu do sciągnięcia tutaj.

 

Oratorium OJCIEC

W związku z 6 Rocznicą odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca oraz Jego beatyfikacją, kolejna prezentacja Oratorium OJCIEC w formie koncertu symfonicznego odbędzie się 2 kwietnia 2011, o godz. 19.30 w kościele p.w. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Dzielnica XVIII jest jednym z patronów wydarzenia.Oratorium OJCIEC jest dziełem stworzonym specjalnie na cześć Jana Pawła II po Jego odejściu do Domu Ojca (2005).

Więcej…
 

Niezależni rozdają karty


Po pierwszej sesji Rady Dzielnicy 27 stycznia dziesiątka radnych niezależnych ugruntowała swoją pozycję zdobytą w wyborach. Mają oni przewagę w Zarządzie oraz w komisjach problemowych.

Więcej…
 

Janusz Wosiek: DWIE PRZESTRZENIE – MIASTA MOJE

 

Więcej…
 


Strona 433 z 433