Wydarzenia

Muzykowanie u Carla Orffa - Samorządowe Przedszkole Nr 46 os. Na Skarpie

orffa1Nasze przedszkole od kilku już lat rozpowszechnia wśród nowohuckich przedszkoli koncepcje pracy z dziećmi według idei Carfla Orffa. Carl Orff opracował własną metodę wychowania muzycznego dzieci, której głównym elementem jest śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych. Duży nacisk kładzie się na improwizację i rozwijanie ekspresji, najważniejszym elementem w muzykowaniu jest rytm. Metoda Orffa szeroko jest również wykorzystywana w muzykoterapii dzieci i dorosłych.

Więcej…
 

Nowa Huta alternatywnie

przewodnikRusza projekt Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Od czerwca do grudnia 2017 r. odbędzie się 10 spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, 5 prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz BarCamp – prezentacja ciekawych nowohuckich miejsc i inicjatyw. Projekt zakończy się wydaniem tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty.

Więcej…
 

Rodzinne Pływanie 2017

rodzinne_plywanieGmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 26 czerwiec - 2 lipca 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl wydarzeń inicjujących początek wakacji. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Zacznij wakacje razem z MHK!

 

Razem Dla Huty 2017

razemJuż po raz drugi Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” oraz Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida wspólnie z innymi nowohuckimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi i lokalnym biznesem organizują wydarzenie Razem dla Huty. 2 lipca 2017 r. w Centrum Administracyjnym Kombinatu (ul. Ujastek 1) oraz w Muzeum Twierdzy Kraków – Forcie 49a „Dłubnia” (ul. Petöfiego 31) przygotowano moc atrakcji dla dużych i małych! Start o godz. 12.00.

Organizatorzy z jednej strony chcą zwrócić uwagę na lokalne dziedzictwo kulturowe o niepewnej przyszłości, a z drugiej pokazać możliwości wykorzystania obiektów. W programie imprezy znalazło się wiele interesujących bezpłatnych wydarzeń. W Budynku S odbędą się m.in. liczne warsztaty dla dzieci, pokazy filmów, prezentacje lokalnego biznesu, gra terenowa w klimacie PRL-u „Zakątki Kombinatu”, wykład o nowohuckim sporcie, spotkanie z aktorem Marcelem Wiercichowskim, a także II Nowohucki Bieg Po Schodach. W dawnej bibliotece i na dziedzińcu prezentowane będą wystawy, a na dziedzińcu Budynku S zaaranżowana zostanie przestrzeń kawiarniana Klubu Kombinator, C-2 Południe Cafe i Huty Piwa.

W godz. 12.30-18.00 planowane jest zwiedzanie ze Stowarzyszeniem „Rawelin” w promocyjnej cenie (10 zł/os.). Budynek Z i Muzeum Twierdzy Kraków – Fort 49a „Dłubnia” dostępne będą do zwiedzania indywidualnego bez ograniczeń. Po Centrum Dowodzenia pod Budynkiem S oraz schronie pod Budynkiem Z oprowadzać będą przewodnicy, dlatego liczba miejsc jest ograniczona - zapisy na zwiedzanie „podziemi” będą prowadzone na miejscu w dniu wydarzenia. Od godz. 12.30 do godz. 18.00 pomiędzy Kombinatem a Fortem 49a „Dłubnia” kursować będzie bezpłatna zabytkowa „Nyska”, która połączy oba obiekty dostępne do zwiedzania.

Więcej…
 

Ostatnia szansa na zobaczenie dzieł największych światowych mistrzów ilustracji

mistrzowieTo już ostatnie dni, ostatnia szansa, by zobaczyć dzieła największych światowych mistrzów ilustracji w Krakowie. W pięknych zabytkowych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury, z inicjatywy Fundacji Czas Dzieci, ukryta jest prawdziwa perełka kulturalna.

Więcej…
 


Strona 6 z 284