Wydarzenia

Wolne brykanie w Klubie Jęduś - 11.01.2018

klub_rodzicow_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 11.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza dzieci w wieku 0-10 na wspólne, swobodne brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Warsztaty wokalne "Dźwiękolandia"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 10.01. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na noworoczne spotkanie w karnawałowym klimacie. Na kolejnych warsztatach muzycznych wykorzystane zostaną umiejętności wokalne dzieci. Będzie praca nad głosem, oddechem, dykcją i emisja głosu. Warsztaty "Dźwiękolandia" to artystyczne działania muzyczne łączące twórczy potencjał dzieci a także aktywowanie wyobraźni muzycznej przy pomocy instrumentów muzycznych (gitara, keyboard). Prowadzący: Karol Dziedzic.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wolne brykanie w Klubie Jęduś - 4.01.2018

klub_rodzicow_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 4.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza dzieci w wieku 0-10 na wspólne, swobodne brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Styczeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_styczen_2018Styczeń to czas, kiedy z jednej strony trwamy jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, a z drugiej wpadamy w wir karnawałowych zabaw. Zobaczcie, co Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta przygotował dla Was na pierwsze dni Nowego Roku!

 

65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA – koncerty jubileuszowe

65_lat_zpit_nhZapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, w styczniu przyszłego roku, obchodzić będzie 65-lecie działalności. I choć w związku ze swoim wiekiem mógłby przejść na zasłużoną emeryturę – nie zamierza tego robić. I bardzo dobrze! 12 i 13 stycznia na Scenie NCK odbędą się jubileuszowe występy tego niezwykłego Zespołu – wszystkich jego grup, a także wychowanków. NOWA HUTA, w przeciągu minionych 65 lat, reprezentował Kraków i Polskę na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, wzbudzając uznanie widzów i jurorów. Dał do tej pory ponad 2100 koncertów w których wzięło udział ponad 1600 wykonawców.

Więcej…
 

Promocja książki: Kraków - Metropolia t. II, Dylematy rozwoju - 10.01.2018, Pałac Krzysztofory

metropoliaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa i Wydawnictwo Księgarnia Akademicka serdecznie zapraszają na spotkanie promujące książkę pt. "KRAKÓW-METROPOLIA" t. II DYLEMATY ROZWOJU". Spotkanie odbędzie się dnia 10.01.2018 r. o godz. 18:00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

Książka Kraków - Metropolia, t. II, Dylematy rozwoju, pod red. Prof. Jacka Purchli, stanowi zbiór interesujących studiów naświetlających temat rozwoju Krakowa z uwzględnieniem zarówno perspektywy historycznej, jak też wyzwań współczesności. Każdy z tekstów powstał na podstawie ambitnych i bardzo zaawansowanych badań naukowych. Dzięki temu czytelnik otrzymuje sporą dawkę nowej wiedzy na temat Krakowa, a dotyczącej przede wszystkim takich zagadnień jak rozwój gospodarczy i terytorialny miasta oraz kształtowanie się jego społeczeństwa obywatelskiego (z recenzji profesora Łukasza Tomasza Sroki).

W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Jerzy Hausner, architekt Janusz Sepioł, dr hab. Łukasz T. Sroka, prof. UP. Spotkanie poprowadzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Więcej…
 


Strona 6 z 330