Wydarzenia

Konkurs Oblicza Nowej Huty

oblicza_nhW czwartek 2 marca 2017 roku w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu OBLICZA NOWEJ HUTY. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był SPORT w Nowej Hucie. Konkurs popularyzujący wiedzę o regionie i społeczeństwie, jego historii, gospodarce i dziedzictwie kulturowym zorganizowano we współpracy z Radą Dzielnicy XVIII i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą o bogatej tradycji sportu w najmłodszej dzielnicy Krakowa w XX i XXI wieku. Pytania konkursowe opracowane zostały na bazie wystawy zorganizowanej przez Muzeum Historyczne MK – SPORT W NOWEJ HUCIE i kursu na Platformie Moodle opracowanym przez Jadwigę Jurczyk-Motyl, bibliotekarza i historyka ZSEl Nr2.

Zmagania konkursowe obserwowali jurorzy – przewodniczący: Piotr Kapusta- historyk Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Oddziału Dzieje Nowej Huty, Jerzy Kołakowski - Dyrektor ZSEl Nr 2, Andrzej Kowalik – przedstawiciel Zarządu Rady Dzielnicy XVIII, Adam Soczyński – wiceprezes Klubu Speedway WANDA, Marek Stasiowski – przedstawiciel zarządu firmy „TomarSport”.

Więcej…
 

Znajdź równowagę - warsztaty work-life balance dla rodziców

rownowagaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dnia 10.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza do udziału zarówno rodziców pracujących zawodowo, jak i przebywających na urlopach macierzyńskich/tacierzyńskich, wychowawczych, pracujących w domu i tych, którzy myślą o powrocie do pracy lub szukają zatrudnienia.

To warsztaty dla wszystkich, którzy czują, że chcieliby zadbać o swój życiowy balans. Warsztaty zostały zaplanowane tak, żeby można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczym spotkaniu. Na każde spotkanie obowiązują zapisy w Klubie. Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Wiosenne Sprzątanie Stawu!

wiosenne_sprzatanieZapraszamy na kolejne nasze spotkanie, podczas którego podejmiemy się posprzątania wyjątkowego miejsca w Nowej Hucie – Stawu przy ul. Kaczeńcowej w Bieńczycach. Nowohucianie zapewne wiedzą, że staw ten jest ściśle związany z rzeką Dłubnią, jednak aby przybliżyć wszystkim to miejsce serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Więcej…
 

Zagubiona owieczka - sobotni poranek z plastyką i teatrem

zagubiona_owieczkaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 11.03. o godz. 11:00 zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III wraz z rodzicami na spektakl Grupy Teatralnej EDEN pt. Zagubiona owieczka.

Więcej…
 

Koncert zespołu 3Kings

3_kingsARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4), dnia 10.03. o godz. 20:00 zaprasza na koncert zespołu 3Kings.

3Kings jest to zespół, który promuje w Europie zupełnie nowy styl akustycznego wykonywania muzyki drum'n bass, disco, house. Powstał w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Tybulczuka. Zespół wykonuje tylko autorskie utwory inspirowane współczesną muzyką klubową, jazzem oraz elementami improwizowanymi, dzięki czemu utwory nigdy nie są takie same. Muzyka 3Kings dzięki niekonwencjonalnemu zestawieniu instrumentów oraz dużej ekspresji wzbudza duże zainteresowanie wśród szerokiego grona odbiorców. 3Kings jest to jedyny zespół w Polsce, jak i jeden z nielicznych w Europie, który wykonuje muzykę tego rodzaju w tak nowatorskim składzie.

Więcej…
 

Budżet Obywatelski - termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców

bo_2017_bannerSzanowni Państwo, Zarząd Dzielnicy XVIII Nowa Huta podaje termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców: 20 marca 2017 r. w godz. 17.00 – 18.00.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy os. Centrum B 6.

W przypadku dodatkowych konsultacji z przedstawicielami Komisji Budżetu Obywatelskiego w innym terminie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny z biurem Rady nr tel.: 12-644-78-40.

 


Strona 6 z 255