Wydarzenia

"W poszukiwaniu utraconej ciszy" - program multimedialny Lidii Rozmus

rozmusARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4), dnia 6.06. o godz, 18:30 zaprasza na program multimedialny Lidii Rozmus: “W poszukiwaniu utraconej ciszy”.

Zaprezentowana będzie ksiażka-portfolio “in silence, 静けさに, w ciszy – haiga” połączona z filmem Jana M. Zamorskiego pod tym samym tytułem. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Odblokuj Wschód – Japonia.

Lidia Rozmus urodziła się w Polsce gdzie ukończyła studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1980 wyjechała to Stanów Zjednoczonych. Pracuje jako artysta grafik, maluje sumi-e i obrazy olejne, pisze haiku i pełni funkcję redaktora artystycznego amerykańskiego magazynu – “Modern Haiku”.

Jest autorką kilku książek artystycznych, zawierających haiku, haibun i haiga, które otrzymały nagrody Merit Book Award (Haiku Society of America) za projekty graficzne, za haibun i antologię. Jej obrazy wystawiane były między innymi w U.S.A., Japonii, Polsce i Australii.

Publikacje:

“A Dandelion’s Flight – Haiku and Sumi-e”; “Twenty Views from Mole Hill”(“Dwadzieścia widoków z Kreciej Góry”); “My Journey” (“W podróży”); “Hailstones, Haiku by Taneda Santoka”; “The Moss at Tokeiji” (antologia); “Climbing Mole Hill”.

Wstęp wolny!

 

Wernisaż wystawy prac Grupy Twórczej AMARANT

amarantOśrodek Kultury im. C. K. Norwida dnia 2.06. o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż wystawy prac Grupy Twórczej AMARANT do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2017 roku. Wstęp wolny!

Więcej…
 

Czerwiec w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta

okknh_czerwiec_2017Serdecznie zapraszamy do naszych Klubów w czerwcu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji - zapraszamy m.in. na wystawę malarstwa i zabawy w plenerze, bo liczymy, na wspaniały początek lata! Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć w załączonym newsletterze oraz na stronie www.krakownh.pl.

Zapraszamy!

 

Nowy Bulwar(t) Sztuki ponownie nad Zalewem Nowohuckim!

bulwartTego lata Teatr Łaźnia Nowa ponownie zagości z festiwalem Nowy Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Po raz drugi na całe wakacje wychodzimy w plener, urządzamy na ul. Bulwarowej miasteczko Bulwar(t)u i zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach ze wszystkich dziedzin kultury i sztuki, a także na imprezy, które mają na celu po prostu spotkanie i wspólną zabawę. Program Nowego Bulwar(t)u Sztuki obejmuje rożne formy aktywności artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej. Między 9 czerwca a 13 sierpnia zaplanowaliśmy ponad 100 wydarzeń, które układają się w 7 głównych kategorii: Teatr, Muzyka, Kino, Wydarzenia dla Dzieci, Warsztaty/Spotkania dla Dorosłych, Sport i Rekreacja, Pikniki i Potańcówki międzypokoleniowe.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Budujemy domki dla owadów

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.06. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na rodzinne warsztaty stolarskie. Bez owadów nie ma obiadów! Owady to nasi ważni sprzymierzeńcy i szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Zbudujmy dla nich dom, w którym będą mogły przenocować, schronić się przed deszczem czy przezimować. Zapraszam na warsztaty, na których własnoręcznie wykonamy przytulne domki dla owadów. Wykorzystamy naturalne materiały, przyjazne dla środowiska i oczywiście dla owadów. Domki będzie można zawiesić we własnym ogrodzie lub na balkonie. Wspólnie stwórzmy domki dla owadów. Prowadzenie: Magdalena Mizak, majsterkowiczka, ukończyła kurs stolarstwa, mama Zosi, Tadka i Stefy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Rodzinny weekend w Klubie Rodziców

rodzic_karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 3.06. w godz. 11:00 - 18:00 zaprasza na rodzinne atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i rodziców uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców. Rodziny wezmą udział w osiedlowym pikniku na os. Zgody w Nowej Hucie oraz w atrakcjach przygotowanych przez Szpinaka w NCK.

Wstęp wolny.

 


Strona 7 z 279