Wydarzenia

Malowana Wielkanoc - warsztaty plastyczne z zajączkiem

zajaczekKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 6.04. o godz. 16:00 serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dzieci i dorosłych - na wspólne przygotowywanie ozdób na Święta Wielkiej Nocy. Podczas zajęć wykorzystane zostaną różnorodne techniki - pisanki wyklejanki, wycinanki, malowanki, decoupage i wszystko to, co podpowie wyobraźnia. Uczestnicy warsztatów razem z wielkanocnym zajączkiem stworzą niezwykłe ozdoby do koszyczków i na świąteczny stół.

Wstęp: 3 zł

 

Anty-nuda – Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej

palmaMasz wolny czas? Przyjdź do nas! Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 6.04. o godz, 17:00 zaprasza na cykl warsztatów "Anty-nuda" dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W trakcie najbliższych warsztatów uczestnicy nauczą się, jak wykonać krok po kroku palmę wielkanocną. Tradycyjne palmy przygotowywano się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek. W trzpień palmy wplatano bukszpan, barwinek, borówkę, cis, widłak.

Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy! Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną palmą.

Wstęp: 5 zł

 

Wielkanocne warsztaty dla seniorow

warsztaty_dla_seniorowKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 6.04. o godz. 13:30 zaprasza na warsztaty dla seniorów.

Więcej…
 

11. Nowohucka Droga Krzyżowa

11_ndk9 kwietnia 2017 r. (w Niedzielę Palmową) zapraszamy na kolejną, 11. Nowohucką Drogę Krzyżową.

Więcej…
 

Przed Aktion Reinhardt - wykład w ramach Pamiętaj z nami 2017

t4Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dnia 7 kwietnia 2017r. (sala kinowa Fabryki Emalia Oskara Schindlera) zaprasza na wykład w ramach wydarzenia Pamiętaj z nami 2017, pt.: Przed Aktion Reinhardt, który wygłosi dr Piotr Wąsowicz, kierownik Muzeum Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Wstępem do Holokaustu pozostaje Akcja "T4", czyli program eutanazji stworzony w nazistowskich Niemczech, a skierowany przeciwko pacjentom zakładów psychiatrycznych i w dalszej kolejności innym osobom chorym, starym i słabym. Wszystkim, którzy ze względu na bezużyteczność dla rozwoju narodu i ówczesnego państwa niemieckiego podlegają fizycznej eliminacji, jako "niewarte życia".
Pozostaje wiele przykładów pozwalających na połączenie funkcjonowania formacji ludobójczych działających w ramach akcji "T4" ze sposobem eksterminacji ludności żydowskiej z Kraju Warty w Obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Pierwszym niemieckim obozem śmierci, w którym jako jedynym wykorzystywano do zabijania na masową skalę mobilne komory gazowe. Obozu jako jedynego dwukrotnie wznawiającego swoją zbrodniczą działalność i istniejącego do ostatnich godzin przed wkroczeniem wojsk radzieckich.

Więcej…
 

23. Dni Norwidowskie

dni_norwidowskieW dniach 21-26 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędą się 23. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z XII Liceum Ogólnokształcących im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty - poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika. W przestrzeni miasta pojawią się plakaty z cytatami norwidowskimi, odsyłające do znaczeń ważnych także dziś.

Więcej…
 


Strona 7 z 264