Wydarzenia

Fort 49 ½ Mogiła i Kopciec Wandy. Kulturalno - Sportowa Impreza Plenerowa

fort_49Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zapraszają na kulturalno - sportowe wydarzenie w ramach którego zaprezentujemy historię i pomieszczenia Fortu pomocniczego piechoty 49 ½a „Mogiła” oraz zaprosimy mieszkańców do odpoczynku i wspólnych działań pod Kopcem Wandy.

10 czerwca 2018 r., godz. 13.00-18.00
Fort pomocniczy piechoty 49 ½ a „Mogiła” i Kopiec Wandy


Wydarzenie kierujemy do szerokiej grupy osób zainteresowanych historią Nowej Huty, Krakowa oraz historią Twierdzy Kraków. Zapraszamy również wszystkich stęsknionych błogiego relaksu w plenerze pod Kopiec Wandy, będzie na Was czekał piękny widok i różne atrakcje.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Wymianka Ubraniowa

wymiankaKolejne spotkanie w ramach projektu Wspólna Sobota poświęcimy na doskonalenie sztuki targowania się. Mamy będą wymieniać się dziecięcymi ubrankami, zabawkami i akcesoriami, a w tym czasie dzieci zajęte będą zorganizowanymi dla nich animacjami i warsztatami.

9.06. godz. 11.30-13.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Hawajski Dzień Łuczanowic

dzien_luczanowic2Aloha! Klub Aneks zaprasza w niedzielne popołudnie do krainy piasku, słońca, palm kokosowych i zawsze uśmiechniętych ludzi w kwiecistych strojach. Na spragnionych hawajskich rozrywek turystów-gości niecierpliwie czekać będzie z girlandami kwiatów klubowa ekipa gorących tancerek hula oraz opalonych, wysportowanych surferów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, loteria fantowa, mini lunapark, wata cukrowa i lody, bamber-balle, bańki mydlane, a na scenie - występy taneczne i wokalne w wykonaniu tubylców i zaproszonych gości. A kiedy słońce powoli kryć będzie się pod horyzont wśród bezkresu wód oceanu i żar dnia złagodzi wieczorna bryza, na bielutkim piasku hawajskiej plaży rozpocznie się zabawa taneczna.

10.06. godz. 15.30, Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Na Hawajski Dzień Łuczanowic zapraszają: Klub Aneks oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Sponsorami imprezy są: ArcelorMittal Poland SA, GreenSteam, ABC COLOREX.

 

Głosujmy na dęba Henryka z Krakowa w konkursie "Drzewo Roku 2018"

henrykSzanowni Państwo, Dąb Henryk z Krakowa bierze udział w konkursie Drzewo Roku 2018 - to absolutnie niesamowite drzewo z bardzo ciekawą historią!

Link do głosowania : http://www.drzeworoku.pl/
Link do spotu o dębie Henryku: https://www.youtube.com/watch?v=lukDMVI0XQY&feature=youtu.be/

Więcej…
 

Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – "Gotuj po hiszpańsku II"

po_hiszpansku3 Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do III edycji projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

W projekcie mogą wziąć udział osoby młode w wieku od 18 do 35 roku życia, pozostające bez pracy, zamieszkałe na terenie Małopolski. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków EFS na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki - połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

7.06. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 


Strona 7 z 389