Wydarzenia

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

okno_2018Nasi drodzy, młodzi przyjaciele, serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie i Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju "NA SKRZYDŁACH MOTYLA". Konkurs, który jest skierowany jest do młodzieży w wieku od 10 do 16 lat oraz został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Na prace czekamy do 20 marca 2018 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Zapraszamy do udziału!

 

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu / Ekipa Dobra

ekipa_dobraKlub ARTzona (os. Górali 4) w dniach 12 i 26 stycznia 2018 r., w godz. 15.00-17.00 zaprasza na projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Wstęp wolny.

Więcej…
 

DKF Kropka: "Grobowiec świetlików"

kinoDyskusyjny Klub Filmowy "Kropka" (Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5) zaprasza 11 stycznia o godz.18.00 na film "Grobowiec świetlików" w reż. Isao Takahaty; po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

Bilety 12 zł.

"Grobowiec świetlików" (90 minut) reż. Isao Takahata, dramat/anime, Japonia 1988.

Od lat obecny w czołówkach rankingów najlepszych filmów w historii kina „Grobowiec świetlików” jest niezwykłym osiągnięciem japońskiej animacji. Roger Ebert zaliczył go do 300 najlepszych filmów na świecie, na liście IMDb został zakwalifikowany na pozycji 98, w topce magazynu TimeOut powstałej przy udziale Terry’ego Gilliama zajął 12 miejsce. Co do jego wysokiej wartości zgodni byli krytycy Empire, Total Film i recenzenci wymienieni przez serwis RottenTomatoes. Rozpowszechniany wspólnie z dziecięcą mangą z obawy, że nie trafi samodzielnie do szerokiej dystrybucji, stanowił zaskoczenie dla publiczności. W baśniowym świecie narysowanym delikatną kreską Studia Ghibli ukryty jest wojenny dramat dwójki bohaterów, nastoletniego Seity i jego czteroletniej siostry Setsuko, próbujących po utracie rodziców przeżyć we wstrząsanej wojną Japonii. Podążając za rodzeństwem coraz trudniejszą ścieżką film stawia pytanie o granice współczucia i wrażliwość na drugiego człowieka w czasach zagłady.

Więcej…
 

The road to Mandalay. Podróże po Birmie / Slajdowisko

birmaSlajdowisko z udziałem Ewy Chrzan, Kasi Cieszyńskiej i Oli Urzędowskiej w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

8 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Wędrówka po Birmie, krainie miliona pagód, pięknych jezior, pysznego jedzenia, wspaniałych widoków i niezwykłych ludzi. W obliczu biedy (Birma to jeden z najbiedniejszych krajów Azji), w kontekście politycznych niejasności to naprawdę niebywałe, jak wakacje tutaj mogą relaksować i zachwycać. Mandalay, Bagan, Inle Lake, Taunggyi i znów Mandalay – oto podroż po mistycznym Mjanmar.

Więcej…
 

Barbaria: finisaż wystawy Aleksandry Misztur

barbariaCykl BARBARIA składa się z obrazów wykonanych akrylami na płótnie i na papierze. Forma cyklu cechuje się uwypuklonym, szorstkim i skrajnie emocjonalnym sposobem kreacji. Poprzez intuicyjne i dynamiczne struktury penetruję do podświadomości bez dosłownego wyjaśnienia. Znaczenie jest umowne, a interpretacja pozostawiona widzom.

5 stycznia 2018 r., godz. 18.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Obrazy są skomponowane przy pomocy szerokiej gamy kontrastujących kolorów, agresywnych linii, komiksowych skrótów myślowych i widocznej gestykulacji. Sztuka jest doświadczaniem transformacji i transformacją doświadczenia. Patrzę, przetrawiam i formułuję na nowo. Nazywam, szukam symboli, szukam uniwersalnej prawdy w drobiazgowym, wyselekcjonowanym wydarzeniu.

Więcej…
 

Noworoczne Warsztaty Relaksacyjne w energii Gongu

gonguOśrodek Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) dnia 4 stycznia 2018 r. o godz. 18.30 zaprasza na warsztaty relaksacyjne wzmacniające postanowienia na 2018 rok.

Wydarzenie z cyklu „Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane”. Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski / www.koncertygongowe.pl

Więcej…
 


Strona 7 z 330