Wydarzenia

Nowa Huta Niepodległa - wykład

niepodleglaGościem Nowohuckiej Akademii Seniora będzie Paweł Jagło – historyk, miłośnik historii i kultury Nowej Huty; przez siedem lat szef Oddziału Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

5.11. godz. 16.00, Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Wykład "Od powstań śląskich do Mauthausen - bohaterskie życie Henryka Sławika" - 7.11.2018

slawikSzanowni Państwo, oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają na wykład pt. „Od powstań śląskich do Mauthausen – bohaterskie życie Henryka Sławika” – 7 listopada 2018 r., godz. 18.00, Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

Wykład wygłosi Michał Luty, prezes Katowickiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej im. Henryka Sławika i Józefa Antalla, były wiceprezydent Katowic, animator obchodów Dnia Węgierskiego w Katowicach.

Henryk Sławik był uczestnikiem wszystkich trzech powstań śląskich, działaczem Polskiej Partii Socjalistycznej, dziennikarzem, w czasie II wojny światowej jednym z organizatorów pomocy polskim uchodźcom, w tym kilku tysiącom Żydów, którzy znaleźli się wówczas na Węgrzech. Aresztowany w 1944 r. po wkroczeniu Niemców na Węgry, został zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen.

Prelekcja przybliży słuchaczom nie tylko szczegóły heroicznego życiorysu Henryka Sławika, ale także dzieje uczczenia jego bohaterskiej postawy oraz sposoby upamiętniania, szczególnie na Śląsku.

 

Listopad z Teatrem Ludowym!

ludowySzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spektakle:

06.11 godz. 19.00 – Sąsiedzi | Scena pod Ratuszem
09.11 godz. 19.30 – Sędziowie | Duża Scena


Bilety w cenie 25 zł!

Do kupienia online i w kasach.

Biuro Organizacji Widowni
Teatr Ludowy
12 68 02 112/113

 

Klub Rodziców w ARTzonie / listopad 2018

klub_artzonaZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Kultura w opałach – burzliwe czasy powojenne

o_kulturzeRozmowy o kulturze. Cykl spotkań dla seniorów i nie tylko.

7 listopada 2018 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Spotkanie poświęcone będzie przełomowi obyczajowemu w powojennej kulturze zachodniej. Słuchacze poznają wiele faktów związanych z powstaniem ruchów społecznych, zwłaszcza w okresie lat 60. ubiegłego stulecia. Zdarzenia, o których będzie mowa, zostaną poddane pod dyskusję pod kątem ich wpływu na czasy obecne. Wstęp wolny.

Więcej…
 

MOC LISTOPADOWA. Festiwal kobiet

mocARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Babki z Nowej Huty zapraszają na pierwszą edycję festiwalu stworzonego z myślą o kobietach pod hasłem MOC LISTOPADOWA. W ramach festiwalu odbędą się bezpłatne spotkania, warsztaty i wydarzenia. Wsparcie finansowe Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Festiwal MOC LISTOPADOWA to „młodsza siostra” odbywającego się w ARTzonie od czterech lat festiwalu kobiet Heroina.Bohaterka.

8-30 listopada 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 


Strona 7 z 420