Wydarzenia

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) w dniach 6, 13, 20, 27.03. w godz. 20:30-21:30 zaprasza na cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców w ARTzonie / marzec

klub_rodzicow_artzonaZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie (os. Górali 4). Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Aleja Róż na nowo – warsztaty projektowania przestrzeni miejskiej

aleja_rozSpacer badawczo-poznawczy, mapowanie potrzeb, dyskurs oraz społeczne przeprojektowanie przestrzeni i opracowanie wniosku do Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

6, 14 marca 2018 r., godz. 18.00
Stowarzyszenie B1, os. Centrum B bl. 7


Warsztaty społecznego projektowania przestrzeni miejskiej, podczas których będziemy się wspólnie zastanawiać jaka powinna być Aleja Róż. Jakie funkcje powinna pełnić? Jak powinna wyglądać? Czego oczekujemy od tej przestrzeni? Wielkiej przebudowy nie dokonamy od razu, ale możemy zacząć od niewielkich zmian, które uczynią tą przestrzeń atrakcyjnym miejscem spotkań dla społeczności lokalnej. Może wystarczą nowoczesne meble miejskie, więcej zieleni oraz instalacje zachęcające do interakcji? Zastanówmy się wspólnie, a potem przygotujmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego!

Więcej…
 

Ach te baby! Wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Guadium Et Spes

babyWernisaż wystawy odbędzie się 8 marca o godz. 12:00. Wstęp wolny.

8 marca – 30 kwietnia 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4


Motyw kobiety w sztuce jest jednym z najpopularniejszych motywów do których powracali artyści wszystkich epok. Kobieta od zawsze inspiruje, pociąga, rozkochuje w sobie i łamie serca. Skrywa w sobie wiele tajemnic będąc istotą tak codzienną, bliską i przyziemną, równocześnie nosząc w sobie cnoty najwspanialszych aniołów i ogień najgłębszych otchłani. Taka właśnie jest… Taka jest jej natura… I właśnie to chcieli przekazać Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie w ramach swojej twórczości plastycznej. A może chcieli pokazać coś zupełnie innego?... Przyjdź i przekonaj się sam!

Więcej…
 

Bez początku. Bez końca. Wystawa rzeźby Jana Gostyńskiego

gostynskiSzanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy rzeźby pt. "Bez początku. Bez końca." autorstwa Jana Gostyńskiego, który odbędzie się 9 marca o godz. 18.00 (ARTzona OKN, os. Górali 4).

Wstęp wolny.

Więcej…
 

Dzień Kobiet z Kinem Sfinks

dzien_kobiet_swinksKino Studyjne Sfinks OKN (os. Górali 5) dnia 8.03. o godz. 18:00 z okazji Dnia Kobiet zaprasza na pokazy dwóch filmów: „Zawsze jest czas na miłość” i „One”. Dla uczestników przewidziane jest także losowanie nagród.

„Zawsze jest czas na miłość” (102 minuty) reż. Joel Hopkins
Komedia romantyczna, USA 2017, wyst.: Diane Keaton, Brendan Gleeson, Lesley Manville, James Norton


Emily Walters (Diane Keaton) jest amerykańską wdową, mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może sobie znaleźć miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich "drobnostek", jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki, znajdującej się na obrzeżach miasta (Brendan Gleeson). Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w "coś więcej". Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

Autentyczna historia walki z londyńskimi deweloperami stała się impulsem dla powstania tej błyskotliwej komedii romantycznej. "Zawsze jest czas na miłość" to ujmująca opowieść o pewnej parze dojrzałych ludzi, u których slogan "jesień życia" wywołałby gromki śmiech.
Maciej Kędziak, krytyk filmowy

„One” (16 minut) reż. Marta Grabicka
Dramat, Polska 2013, wyst.: Zofia Czerwińska, Ewa Kasprzyk, Justyna Bartoszewicz


Film "One" opowiada o trzech pokoleniach kobiet żyjących razem w jednym mieszkaniu. Każda z nich prezentuje inną postawę życiową. Córka Agata, choć nie jest jej łatwo uwierzyć w siebie, stara się spełnić swoje marzenia o byciu artystką. Ambicji dziewczyny nie rozumie jej matka, która prezentuje skrajnie inne podejście do życia. Sfrustrowana dziewczyna ma oparcie w babci, która motywuje ją do spełniania swoich marzeń…. Finał tej opowieści zaskoczy niejednego widza.

Więcej…
 


Strona 7 z 351