Wydarzenia

Klub Rodziców w ARTzonie / styczeń 2018

artzona_styczen_2018Celem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. Klub Rodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Zimowy Dzień Kościelnik

dzien_koscielnikKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców pragnących wspólnie spędzić przedświąteczne chwile w dniu 19.12.2017 (wtorek) o godz. 18.00 na „Zimowy Dzień Kościelnik”. Wspólny czas zimowego spotkania bożonarodzeniowego zostanie wypełniony kolędowaniem, recytacją wierszy polskich poetów o tematyce świątecznej oraz opowieściami o rodzinnych zwyczajach i potrawach. Nie zabraknie także świątecznego poczęstunku, wspólnego łamania się opłatkiem i wzajemnych życzeń.

Niechaj świąteczny czas wprowadza w nasze życie dużo szczęścia i spokoju.

Wstęp wolny.

 

Międzyszkolny Basen Pływacki - informacja dla Seniorów

basen_godzinyMiędzyszkolny Basen Pływacki - Kraków "Nowa Huta" informuje wszystkich Seniorów, że w dniach 27, 28, 29, 30 grudnia 2017 r. pływalnia będzie czynna w godzinach od 14:00 do 21:30. Natomiast dnia 30 grudnia (sobota) pływalnia będzie do Państwa dyspozycji w godz. od 10:00 do 17:30.

Serdecznie zapraszamy!

 

Koncer kolęd z cyklu "Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich"

wzgorza_koledowanieW czwartek, 28 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert Kolęd w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. W koncercie udział wezmą: Martin Sturm z Niemiec oraz Chór Mieszany Canticum Iubilaeum.

Martin Sturm – organista, improwizator i kompozytor z Niemiec. Komponuje utwory organowe, fortepianowe, chóralne i orkiestrowe oraz muzykę kameralną. Kilka jego dzieł organowych wykonano na międzynarodowych festiwalach. Na Uniwersytecie Muzycznym w Würzburgu uczy gry na organach liturgicznych i improwizacji. „Sturm to fenomen. Prowokuje nowy sposób myślenia o muzyce, a nawet sztuce" - pisała gazeta "L'Eco di Bergamo". Podczas grudniowego koncertu Martin Sturm wykona na organach improwizacje muzyczne do polskich kolęd.

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej działa od 1998 r. pod dyrekcją organisty Marka Michalika. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Poza tą działalnością Chór bierze udział w licznych występach i koncertach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada kilka nagranych płyt oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico. Jest laureatem blisko trzydziestu konkursów chóralnych, krajowych i międzynarodowych. Chór koncertował w Austrii, Niemczech, Słowacji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Węgrzech. Występował także dla papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Na koncert zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Honorowy patronat nad cyklem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniami cyklu sprawuje Marek Walczak organista parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 

Świąteczne rozmaitości

wersalikKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 18.12. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty świąteczne dla mieszkańców.

Warsztaty w Klubie Wersalik to okazja, aby poczuć magię zbliżających się Świąt poprzez samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych. Powstaną pięknie udekorowane pierniczki, bombki, pacynki a także choinki. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha z mnóstwem kolorowanek świątecznych.

Wstęp: 10 zł/osoba

 


Strona 8 z 330