Wydarzenia

Dogoń żyrafę: Moja rodzina

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 7.03. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dogoń żyrafę.

Więcej…
 

Miasteczko drogowe dla najmłodszych

miasteczko_drogoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 7.03. o godz. 17:00 zaprasza na zajęcia edukacyjne dla młodszych dzieci, związane z bezpieczeństwem w domu, w przedszkolu i na podwórku. Na początku każdych zajęć uczestnicy poznają charakterystyczne elementy umundurowania Straży Miejskiej. Następnie, wykorzystując zestaw edukacyjny Autochodzik, cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci, funkcjonariusze będą uczyć najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze. Dzieci nauczą się podstawowych przepisów w zakresie dotyczącym pieszych i rowerzystów, poznają również znaki drogowe, dowiedzą się także co to są pojazdy uprzywilejowane.

Wstęp wolny!

 

SOROPTYMISTYCZNY Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Jesteś widoczny - Jesteś bezpieczny - Noś odblaski"

odblaski24.02.2017 odbyło się spotkanie z Młodzieżą, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym Gimnazjum z Zespołu Szkół Pallotyńskich w Krakowie - Nowej Hucie. Młodzież otrzymała zawieszki odblaskowe z logo SI oraz materiały informacyjne o projekcie.

Więcej…
 

Słoneczna InteGRAcja - protokoły konkursowe

sloneczna_integracjaDnia 28.02 odbyła się GALA NAJMŁODSZYCH LAUREATÓW V jubileuszowej edycji projektu edukacyjnego o Nowej Hucie - Słoneczna InteGRAcja - "Nowohuckie Inspiracje". Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 (Szkoła podstawowa nr 105 i Gimnazjum 49) gościł nagrodzone dzieci z rodzinami i wychowawcami z nowohuckich przedszkoli i szkół podstawowych nauczania zintegrowanego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Na gali laureaci otrzymali nagrody, zobaczyli wystawę własnych prac, a także wzięli udział w grze przestrzennej, która odbyła się na parterze i p. III w budynku szkoły.

sloneczna_integracjaBardzo dziękujemy:
- Wszystkim nauczycielom, którzy w różnych formach wspierali działania projektowe,
- Wolontariuszom - z kombinatu i absolwentom naszego gimnazjum,
- Młodzieży z naszego gimnazjum, obecnej i wspaniale prezentującej się wczoraj na Gali

Informacje na temat dotychczasowych działań w ramach projektu będzie można znaleźć:
- w Nowohuckiej Kronice Filmowej wyświetlanej w najbliższy poniedziałek i wtorek w TVP Kraków, przez cały tydzień w kinie Sfinks,a później na stronach internetowych,
- w Tygodniku Nowohuckim GŁOS
- na FB: Słoneczna InteGRAcja - tu również będą zamieszczane zdjęcia z imprezy https://www.facebook.com/SlonecznaIntegracja/?fref=ts

 

Filantrop Krakowa A.D. 2016

filantropSzanowni Państwo, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016.

Do 31 marca 2017 r. czekamy na propozycje kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016. Tytuł ten przyznawany jest corocznie osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom Krakowa. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem). Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Więcej…
 

Czyste powietrze, czyli skąd się bierze smog i jak mu zaradzić

czyste_powietrzeOśrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej organizuje spotkanie „Czyste powietrze”, które odbędzie się w dniu 7 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie. O tym skąd się bierze smog, jak wpływa na nasze zdrowie i jak mu zaradzić w domu i w Krakowie opowie Małgorzata Małochleb z Fundacji Otwarty Plan. Wstęp wolny!

Smog, choć towarzyszy nam od dawna, stał się w ostatnim czasie tematem debaty publicznej, a także codziennych rozmów w domach.

Podczas spotkania dowiemy się czym są i skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz jaki wpływ ma na nie każdy z nas. Prowadząca opowie o tym co kryje się w Programie ochrony powietrza i do czego od 1 września 2019 r. zobowiąże mieszkańców Krakowa tzw. uchwała antysmogowa. Wskaże także dlaczego warto dbać o jakość powietrza i jak bardzo smog wpływa na stan zdrowia, skąd czerpać wiedzę o monitoringu jakości powietrza, które media podają komunikaty oraz jakie znaczenie mają codzienne decyzje o wyborze środka transportu w kontekście zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.

Więcej…
 


Strona 8 z 255