Wydarzenia

Klub Rodziców: Warsztaty dla rodziców - Rodzic w foto-świecie

foto_swiatKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 2 i 9 czerwca w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na dwuczęściowy mini warsztat fotograficzny, na którym poruszymy głównie zagadnienia kompozycji zdjęcia, tak aby było one przyjemne w odbiorze i chwytające za serce nie tylko najbliższych. Czeka was też przyjemne zadanie między warsztatowe, a jego rezultaty omówimy na spotkaniu drugim. Serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Katarzyna Cybulska, fotografka-amatorka, mama Tadzia i Zygmunta.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Fundacja Aviva - głosuj na incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..."

avivaSzanowni Państwo, Przedszkole nr 46 z os. Na Skarpie bierze udział w konkursie Fundacji Aviva. Walczymy o 25 000 zł na zakup potrzebnego sprzętu dydaktycznego dla Przedszkolaków.

Wejdź na stronę www.todlamniewazne.pl, odszukaj naszą incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..." i zagłosuj na nią! Udostępnij znajomym. Głosowanie trwa do 11.06.2017 r.

Prosimy o wsparcie dla naszego projektu, a tym samym dla naszych Dzieci!

Dziękujemy!

 

XX edycja konkursu "Ogródek Przed Domem"

ogrodek3Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta do udziału w XX edycji konkursu Ogródek przed domem. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca 2017 r. w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na www.krakownh.pl, w Klubie Dukat i na Facebooku. Szczegółowe informacje w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

LATO PEŁNE PRZYGÓD! Wakacje 2017 z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

wakacje_2017Już wkrótce niecierpliwie wyczekiwane przez wszystkie dzieci wakacje. Nie wszystkie pociechy wyjadą w tym czasie z miasta. Co w takim razie zrobić, aby dziecko spędziło czas bezpiecznie, wśród rówieśników, rozwijając i zdobywając nowe umiejętności a przede wszystkim nie nudząc się? Być może w ofercie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na Wakacje 2017 znajdzie się to, czego szukasz.

W wakacyjne dni Kluby znajdujące się w nowohuckich osiedlach zaproszą dzieci i młodzież do wspólnej zabawy i aktywności oraz odkrywania, że podczas wakacji w mieście, też można interesująco spędzić czas.

Szczegółowy program wydarzeń w dołączonym newsletterze.

Serdecznie zapraszamy.

 

Spotkajmy się na polu!

okknh Kiedy nadchodzi pełnia wiosennego czasu i słońce wychodzi zza chmur, każdy zaczyna marzyć i planować wakacyjny odpoczynek. Zanim jednak nadejdzie upragniony czas wakacji, korzystając z pogody, chętniej opuszczamy nasze miękkie kanapy, by wystawić twarze do słońca i zaczerpnąć trochę energii. A gdyby tak połączyć wiosenno-letnie spacerowanie z doskonałą rodzinną zabawą? Taką możliwość dają przedwakacyjne inicjatywy pod chmurką, na które zapraszają Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Co łączy Kraków z Budapesztem? - nowa wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

krak_budPrzyjdź na wystawę Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu, znajdź podobieństwa i różnice pomiędzy tymi dwoma miastami. Nagrodą będzie niezwykła historyczna i metaforyczna podróż po dwóch sąsiadujących ze sobą ścieżkach, które co pewien czas przybliżają się do siebie, czasem się łączą, ale czasem też się oddalają. Wędrówka poprzez Genezę, Klęskę, Kreację, Glorię i Splendor to wielowątkowa, spójna i interesująca opowieści o dawnym Krakowie i Budapeszcie.

Geneza to część poświęcona początkom Krakowa oraz Budy i Pesztu do roku 1241. Kolejna część ekspozycji – Klęska – przypomina o niszczycielskim najeździe tatarskim z roku 1241. Ta tragiczna w skutkach inwazja była wspólnym doświadczeniem mieszkańców zarówno ziem polskich, jak i węgierskich. Termin Kreacja określa tę część wystawy, która opowiada o okresie szczególnie nasyconym wydarzeniami bądź procesami, jakie w sposób fundamentalny zdefiniowały i określiły na kilka kolejnych stuleci kształt naszych miast. Twórczy czas Kreacji prowadzi ku kolejnemu etapowi dziejów i zarazem kolejnej części wystawy zatytułowanej Gloria. Zaprezentowane tutaj zostały owoce działań pokoleń pracowitych mieszkańców miast, „kreatywnych” monarchów i władz miejskich.

Śledź na bieżąco naszego bloga: http://blog.mhk.pl/ oraz nasz funpage https://www.facebook.com/pg/muzeumkrakowa/events/?ref=page_internal

Więcej…
 


Strona 8 z 279