Wydarzenia

NCK – tu dzieci nudzić się nie mogą

nck_dzieciW nowym sezonie kulturalnym proponujemy dzieciom znane z lat ubiegłych i sprawdzone zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne oraz, tak jak co roku, kilka nowości.

Warsztaty rysowania piaskiem
Warsztaty mają na celu zapoznanie z podstawami rysowania piaskiem – wycinanie form i figur poprzez odgarnianie tła, tworzenie i rysowanie linii prostych i krzywizn. Powyższe zagadnienia dzieci opanowują rysując pejzaże, rośliny i zwierzęta. Tworzą w ten sposób zarys scenariusza historii rysowanej piaskiem. W trakcie zajęć odtwarzana jest muzyka, która relaksuje i pobudza wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

Warsztaty rysowania światłem
Przekazanie informacji o zasadach posługiwania się latarkami UV oraz okularami z filtrem UV. Zapoznanie się z różnymi rodzajami latarek oraz różnymi efektami przez nie uzyskiwanymi – rysowanie linią, rysowanie plamą światła, szerokim i wąskim strumieniem światła. Przekazanie informacji o zasadach tworzenia scenariuszy historii rysowania światłem o dynamicznej, spójnej fabule.

Więcej…
 

NCK – wiele pomysłów na czas wolny dla osób dorosłych

dorosli_nckZawodowe życie warto pogodzić z zajęciami, które umilą wolny czas, dadzą okazję zawarcia nowych znajomości lub rozwinięcia swoich talentów.

Więcej…
 

Łączy Nas Ten Sam Świat - wspieranie integracji osób z niepełnosprawnością sensoryczną i fizyczną / rekrutacja do projektu

laczy_nasŁączy Nas Ten Sam Świat - projekt szkoleniowy wspierający integrację osób z niepełnosprawnością sensoryczną i ruchową poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych oraz edukację i uwrażliwienie osób związanych z obszarem kultury, sztuki i działań społecznych (animatorzy kultury, pracownicy instytucji miejskich i organizacji pozarządowych).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie szkoleniowym.

9 października, godz. 18.00 / INAUGURACJA PROJEKTU + wykład otwarty „JAK I KIEDY POMAGAĆ?” - wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Prowadzenie: Maria Peliwo (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji).

Więcej…
 

Jak poznawałem swojego dziadka Oskara Kleinbergera - spotkanie z cyklu Archiwalne środy w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia”

Jak poznawałem swojego dziadka Oskara Kleinbergera to autentyczne archiwa, źródła i wspomnienia, a przede wszystkim spotkanie z cyklu Archiwalne środy w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” - Kraków, 4 października 2017 r.

Więcej…
 

Konferencja „O wolną wieś i wolną Polskę”. 35. rocznica powstania Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników - Kraków, 5 października 2017 r.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na konferencję „O wolną wieś i wolną Polskę”. 35. rocznica powstania Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników, która odbędzie się 5 października 2017 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Celem konferencji jest przypomnienie działalności Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników – najważniejszej konspiracyjnej organizacji środowisk rolniczych, powstałej po wprowadzeniu stanu wojennego i delegalizacji NSZZ Rolników Indywidualnych.

5 października 2017 (czwartek), Przystanek Historia. Centrum Edukacyjne IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8)

Więcej…
 

Galeria Teatralna - newsletter teatralny

galeriaZapraszamy do zapoznania się z newsletterem teatralnym i najciekawszymi spektaklami tej jesieni. Cały repertuar można znaleźć na stronie internetowej http://galeriateatralna.pl/repertuar

Serdecznie zapraszamy!

 


Strona 8 z 301