Wydarzenia

Tydzień zdrowia w "Żeromskim"

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie organizuje "Tydzień Zdrowia Kobiet". Seniorkom pokażemy jak ćwiczyć, by nie uszkodzić kolana czy szwankującego kręgosłupa, panie w ciąży będą miały okazję poznać sekwencje ruchów, dzięki którym ciało rozluźnia się, wzmacnia, uelastycznia, i przygotowuje do porodu.

Postaraliśmy się urozmaicić program: każdy znajdzie coś dla siebie, nie zabraknie zajęć wzmacniających, rozciągających, rehabilitacyjnych. Specjalna propozycja czeka na panie, które są w ciąży. Wszystkie zajęcia odbywają się w szkole rodzenia w "Żeromskim" za darmo!

Będzie okazja porozmawiać z lekarzem internistą, kardiologiem, nie zabraknie także konsultacji psychologicznych i dietetycznych.

Więcej…
 

Modernizacja elektrociepłowni TAMEH POLSKA w krakowskiej hucie wkracza w decydującą fazę

tamehWykorzystanie gazów hutniczych do wytwarzania energii to główne założenie modernizacji trwającej w elektrociepłowni TAMEH w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland. Montaż kotłów gazowych znacząco zmniejszy emisje do atmosfery i usprawni działanie zakładu. Krakowianie wybrali już imiona dla nowych kotłów – ochrzcili je Odyn i Thor.

Dwa nowe kotły są czerwone, wysokie na blisko 20 metrów i żywią się tylko gazami: wielkopiecowym, koksowniczym i ziemnym. Zostały zaprojektowane w Danii. Pracownicy elektrociepłowni TAMEH nazywali je pieszczotliwie „krasnalami”. Z zaproponowanych przez nich nazw krakowianie wybrali w sondzie nowe imiona. Duńskie pochodzenie kotłów przeważyło szalę. Ze Żwirkiem i Muchomorkiem czy Bolkiem i Lolkiem wygrali ostatecznie bogowie mitów skandynawskich - Odyn i Thor.

Więcej…
 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wystawę "Kopiec pamięci" poświęconą historii kopca Józefa Piłsudskiego na Sowińcu

kopiec_pamieciMuzeum Historyczne Miasta Krakowa organizuje wystawę Kopiec pamięci poświęconą historii kopca Józefa Piłsudskiego na Sowińcu. Zwiedzający wystawę dowiedzą się o największej akcji patriotycznej dwudziestolecia międzywojennego. Niezwykły entuzjazm towarzyszący tworzeniu ziemnego monumentu upamiętniającego trud odzyskania niepodległości zostanie skontrastowany z jego powojenną historią.

Więcej…
 

XVIII edycja konkursu "Filantrop Krakowa"

filantropSzanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować, że obecnie trwa nabór zgłoszeń do XVIII edycji konkursu "Filantrop Krakowa". Kandydatury osób, organizacji, instytucji czy firm, bezinteresownie niosących pomoc potrzebującym mieszkańcom, mogą być zgłaszane do tytułu "Filantrop Krakowa A.D. 2017" do 31 marca br.

Zgłoszeń mogą dokonywać wszyscy, którzy uznają, że ich przedstawiciel zasługuje na tak zaszczytny tytuł. Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii, powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Corocznie za dany rok kalendarzowy dopuszcza się przyznanie maksymalnie - łącznie w obu kategoriach - pięciu tytułów "Filantrop Krakowa":
- za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom,
- za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Szczegółowe informacje dot. konkursu można uzyskać na stronie filantrop.krakow.pl oraz w Biurze Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych UMK pod nr telefonu 12 616 78 04.

 

"#spoKREWnieni służbą" w Małopolsce

spokrewnieniOgólnopolska akcja krwiodawstwa zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Przedsięwzięcie objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

W piątek ( 2 marca br. ) na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zostanie przeprowadzona zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „spoKREWnieni służbą” dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach akcji krwiodawstwa przed budynkiem KWP w Krakowie stacjonował będzie krwiobus z RCKIK w Krakowie. Krew będzie można oddawać w godz. 7:30 – 13:00.

W ramach akcji „spokrewnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego w marcu zostanie przeprowadzonych kilkanaście zbiórek krwi. Poniżej zamieszczamy harmonogram.

Do akcji oddawania krwi zapraszamy policjantów , pracowników Policji, ale także funkcjonariuszy innych służb, jak również mieszkańców naszego województwa.

 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 5.03. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na zajęcia kulinarne.

Więcej…
 


Strona 8 z 351