Wydarzenia

Bezpłatny wyjazd do Wrocławia dla krakowskich seniorów

poKrakowskich seniorów zapraszamy do udziału w wizycie studyjnej do Wrocławia, która odbędzie się w dniu 25 października (środa). Organizowana jest ona w ramach projektu „Akademia Skutecznego Seniora”.

➡ Ramowy program wizyty:

7.30 Wyjazd z Krakowa
12.00-14.30 Spotkanie z przedstawicielami: Wrocławskiej Rady Seniorów, Wrocławskiego Centrum Seniora, organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów
15.00 Lunch
16.00-17.00 Zwiedzanie Wrocławia
17.00-18.00 Czas wolny
18.00-22.00 Powrót do Krakowa

Więcej…
 

Październik w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_pazdziernik_2017Zaczęła się jesień i zaczęły się nowe propozycje Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w październiku. A będzie się działo dużo, kolorowo i tanecznie oraz nieco nostalgicznie...

Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych wydarzeniach!
Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Szczegóły w załączonym newsletterze.

 

Zwierzyniec zaprasza: Rakowice / wystawa

rakowiceWystawa o Rakowicach jest kolejną odsłoną z cyklu wystaw zatytułowanych Zwierzyniec zaprasza…, które prezentowane są w Domu Zwierzynieckim. Do tej pory, pokazywane były wsie i dawne przedmieścia, które weszły w skład tzw. Wielkiego Krakowa. Znalazły się w jego granicach w wyniku rozszerzenia, które nastąpiło w latach 1910-1915 z inicjatywy prezydenta Juliusza Leo. Dziś są dzielnicami miasta, często o bardzo rozszerzonych granicach w porównaniu do pierwotnego stanu. Inaczej przedstawia się sytuacja Rakowic. Mimo, że leżą one bardzo blisko centrum Krakowa, to w granicach miasta znalazły się dopiero w 1941 roku i nie zostały osobną dzielnicą. Dawna wieś Rakowice została podzielona między dzielnicę III Prądnik Czerwony i XIV Czyżyny.

Więcej…
 

Targi Seniora / 6-7 października 2017 r.

targi_senioraSzanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na Targi Seniora, które odbędą się w dniach 6 - 7 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) w sali konferencyjnej "Lwów" (godz. 13:30 - 16:00).

Tematem przewodnim będzie wykład o promocji zdrowia dla senirów pt. "Ku Zdrowej Starości".

Organizatorzy:
- Rada Krakowskich Seniorów
- Komisja Profilaktyki i Promocji Zdrowia - Bogumiła Drabik - Przewodnicząca

Więcej…
 

Impreza w Krakowie w najbliższy weekend - ZDROWIE I AKTYWNOŚĆ

yangW najbliższy weekend (30 września - 1 października) zapraszamy na dwudniową imprezę dla mieszkańców Krakowa (szczególnie Nowej Huty), w trakcie której uczestnikom zostanie udostępnione wiele atrakcji w temacie poprawy zdrowia, samopoczucia, terapii naturalnych oraz aktywności ruchowej.

Więcej…
 

Słoneczniki 2017, czyli kto w Krakowie organizuje najlepsze imprezy dla dzieci.

sloneczniki_2017_2W niedzielę 24 września b. r. poznaliśmy zwycięzców tegorocznego plebiscytu Słoneczniki w Krakowie. Było kwieciście, słonecznie, radośnie i niezwykle rodzinnie. Oto relacja ze słonecznikowej gali.

Po raz siódmy w Krakowie odbyła się uroczysta gala rozdania Złotych Słoneczników - nagród portalu CzasDzieci.pl dla najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat.

W niezwykle bogatej ofercie propozycji dla dzieci w Krakowie łatwo się pogubić. Plebiscyt jest odpowiedzią na pytania rodziców, które z inicjatyw są najbardziej godne polecenia. Dzięki przyznanym nominacjom i nagrodom można znaleźć propozycje rekomendowane zarówno przez rodziców, jak i przez jury złożone z ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci.

Jurorzy, specjaliści w dziedzinach rozwoju i wychowania dzieci, oceniają i przyznają nagrody w sześciu kategoriach: Język, Ruch, Logika, Muzyka, Sztuki Wizualne, Przyroda. W skład kapituły jury weszli: pełnomocnik prezydenta ds. rodziny – pani Marzena Paszkot, prof. Jagoda Cieszyńska, dr Renata Pater, dr Joanna Olszewska-Gniadek, Zofia Jurczak, Agnieszka Karp-Szymańska.

Istotnym elementem konkursu jest głosowanie Internautów. To dzięki ich głosom organizatorzy wydarzeń dedykowanych dzieciom mogą otrzymać Nagrodę Rodziców (zdaniem niektórych najcenniejsze wyróżnienie w tym konkursie).

Więcej…
 


Strona 9 z 301