Wydarzenia

Klub Rodziców: Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 18.12. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na świąteczne warsztaty przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas zajęć dzieci zapoznają się ze zwyczajami i obrzędami Bożonarodzeniowymi w Polsce i wybranych krajach europejskich. Dzieci z rodzicami przygotują także wpsólnie potrawę wigilijną oraz wykonają odświętne nakrycie stołu. Uczestnicy Klubu Rodziców nauczą się m.in. jednej z technik składania serwetek, które będą mogli wykorzystać do udekorowania stołu wigilijnego.

Prowadzący: Paula Chmiela – psycholog z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć dla młodzieży w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej i dla dorosłych.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń Pegaza - warsztaty zabaw podwórkowych

303_grudzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 18.12. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów.

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora - wykład "Wojna w czasach wikingów"

wojna_wikingowSzanowni Państwo, Nowohucka Akademia Seniora dnia 18.12. o godz. 15:00 zaprasza wszystkich Seniorów na wykład pt. "Wojna w czasach wikingów".

Wykład poprowadzi dr hab. Anna Waśko.

Serdecznie zapraszamy.

 

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski

hlaskoSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Marka Hłaski. Konkurs został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i osobistego udziału. Na prace czekamy do 20 marca 2018 r.

<br />
 

Dzisiaj w Betlejem - premiera Nowohuckiej Kolędy 2017 połączona z wernisażem wystawy Aleksandra Hordzieja

koleda_artzonaCzwarta edycja bożonarodzeniowego projektu. W tym roku wspólnie zaśpiewano i nagrano kolędę pt. „Dzisiaj w Betlejem” w aranżacji Filipa Żeglenia.

Do udziału w nagraniu udało się namówić ponad 250 osób. Do Kolędy przygotowano specjalny wideoklip, w którym wystąpili wszyscy wykonawcy.

19 grudnia 2017 r., g. 18.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Już po raz drugi dzięki harcerzom ZHP ze Szczepu Tęczowy do Ośrodka zawita w tym dniu Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie można zabrać do domów (zachęcamy do zabrania ze sobą świec i letarenek).

Premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii autorstwa Aleksandra Hordzieja.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Slajdowisko: Kenia - czyli jak naprawdę żyje się w Afryce...?

keniaSlajdowisko Piotra Raczkowskiego w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

18 grudnia 2017 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Piotr udał się do Kenii aby odbyć swoją studencką praktykę i... odkryć Afrykę. Relacja z ponad 2-miesięcznej podróży do Kenii podczas której miał okazję żyć i pracować pośród zwykłych mieszkańców tego kraju, a do tego odkryć bogactwo afrykańskiej przyrody. O safari, kulturze, ludziach i o tym jak naprawdę żyje się w Afryce.

Więcej…
 


Strona 9 z 330