Wydarzenia

Koncerty na Szklanych Domach: Koncert adwentowy

koncert_adwentowyWystąpią: Liliana Pociecha (sopran), Gabriela Ślusarczyk (wiolonczela) i Tomasz Ślusarczyk (organy). Wstęp wolny.

16 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7

Więcej…
 

9. Coraz Bliżej Święta

coraz_blizej_swietaHu! Hu! Ha! Zima zła i do tego coraz bliżej święta! Nie traćcie głowy w zakupowym szaleństwie – przybywajcie do Ośrodka Kultury Norwida zaradzić coś na zimową chandrę i przedświąteczny stres. Wstęp wolny.

16 grudnia 2018 r., godz. 10.00-14.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Już po raz dziewiąty Ośrodek Kultury Norwida ma przyjemność zaprosić na imprezę z cyklu Coraz Bliżej Święta – wydarzeń poprzedzających największe polskie święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Cykl Coraz Bliżej Święta (a wiosną – Coraz Bliżej Wiosna) ma na celu zachęcić mieszkańców Krakowa do wspólnych - towarzyskich czy rodzinnych zajęć, inspirowanych porą roku oraz zbliżającymi się świętami. Po co? Żeby zwrócić uwagę na to, że święta to nie gonitwa po galeriach handlowych i zamartwianie się o brak czasu. Okres świąt to czas na wzmocnienie więzi z bliskimi i z przyjaciółmi, radość ze zmian w przyrodzie, czas na zrobienie czegoś dla siebie i innych.

Więcej…
 

DKF Kropka: Piwne rozmowy braci McMullen

piwne_rozmowyPokaz filmu „Piwne rozmowy braci McMullen” w reżyserii Edwarda Burnsa. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

13 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


„Piwne rozmowy braci McMullen” (98 minut) reż. Edward Burns
Komediodramat, USA 1995, wyst.: Edward Burns, Connie Britton, Maxine Bahns, Michael McGlone

Więcej…
 

Lauri silva – unikalne lasy wawrzynolistne Teneryfy

ogrodyWykład dr Marii Lankosz-Mróz z Ogrodu Botanicznego UJ oraz polskiego Towarzystwa Botanicznego w ramach cyklu „Poznajemy ogrody”. Wstęp wolny.

10 grudnia 2018 r., godz. 14.00
Kino Studyjne SFINKS Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Zachodnie wybrzeże Francji – atlantyckie bazy dla U-Boot’ów / slajdowisko

francjaZapraszamy na slajdowisko Tomasza Mierzwy w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”.
Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na nowy cykl slajdowisk p.n. Podróże z historią w tle. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie atlantyckim bazom dla U-Boot’ów na zachodnim wybrzeżu Francji. Wstęp wolny.

10 grudnia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Po kapitulacji Francji w 1940 r. Niemcy na jej zachodnim wybrzeżu wybudowali pięć baz dla swoich okrętów podwodnych (U-Bootów). Ze względu na położenie miały one rozstrzygnąć Bitwę o Atlantyk. Powstało pięć kompleksów obiektów, w których zastosowano najbardziej innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne, a rozmach budowli zadziwia do dzisiaj. Podczas slajdowiska Tomasz Mierzwa z Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii opowie o ich historii, wpływie jakie miały na otoczenie oraz jak wykorzystywane są dzisiaj.

Więcej…
 

IPN zaprasza na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - 12.12.2018

hart_duchaSzanowni Państwo, bohaterem grudniowego spotkania Krakowskiej Loży Historii Współczesnej będzie abp Ignacy Tokarczuk.

Zapraszamy 12 grudnia 2018 r. (środa) do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18.00.

Więcej…
 


Strona 9 z 433