Wydarzenia

Projket Wspólna Sobota: Malowane selfie

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na zajęcia plastyczne dla dzieci.

Selfie nie dla dzieci? Niekoniecznie! W wersji analogowej, stworzone bez użycia telefonu czy aparatu są jak najbardziej dla dzieci i dorosłych!

Więcej…
 

Klub Rodziców: Rodzinne weekendy - pizza

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 3.03. w godz. 8:00 - 16:00 zaprasza na rodzinne warsztaty kulinarne w pizzerii. Dzieci będą miały okazję poznać z bliska proces tworzenia pizzy, nauczą się samodzielnie przygotować placki na pizzę i fachowo je podrzucać, tak jak to robią mistrzowie.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zumba dla dorosłych

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 1.03. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza na nowe zajęcia ruchowe dla dorosłych. Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. To połączenia tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co ćwiczenia stają się dobra zabawą. Zajęcia z zumby mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu.

Więcej…
 

Tymczasowy areszt dla seryjnego włamywacza, który z nożem rzucił się na policjantów

25 lutego br. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 32-letniego złodzieja, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na jednym z nowohuckich osiedli. Kryminalni z Komisariatu VII Policji w Krakowie, mając doskonałe rozpoznanie w krakowskim środowisku przestępczym, trafnie wytypowali sprawcę, który w nocy włamał się do zaparkowanego w garażu podziemnym samochodu, kradnąc z niego pieniądze oraz pilota do bramy, a następnie z innego stanowiska postojowego zabrał sprzęty i akcesoria sportowe o łącznej wartości sięgającej 600 zł.

Gdy stróże prawa, przedstawiając się, stanęli przed mieszkaniem rabusia, mężczyzna wpadł w furię. Otworzył drzwi i trzymając w ręku nóż, usiłował ugodzić nim policjanta. Refleks, czujność i natychmiastowa reakcja, polegająca na wytrąceniu napastnikowi ostrego narzędzia, uchroniły funkcjonariusza przed atakiem. Kryminalni szybko obezwładnili rozwścieczonego sprawcę, a podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokum, odkryli powód szaleńczej napaści. W mieszkaniu, oprócz łupów zdobytych w nocy, złodziej posiadał szklane butelki z zawartością materiału, przypominające tzw. „Koktajle Mołotowa” oraz procę z nakrętkami do samochodowych kół.

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprezentuje najciekawsze eksponaty zakupione w 2017 roku - zapraszamy 5 marca 2018, godz.14.00 do Pałacu Krzysztofory

pokaz_nabytkowJuż 5 marca 2018 roku Muzeum zaprezentuje publiczności najciekawsze muzealia kupione lub podarowane w 2017 roku. Muzeum wzbogaciło swój Thesaurus o takie skarby jak obrazy, grafiki, rzeźby, jak i wyroby rzemiosła artystycznego, fotografie a także przedmioty codziennego użytku dokumentujące naszą przeszłość, nasze życie i obyczaje.

W 2017 roku Muzeum rozpoczęło konserwację negatywów na szklanym podłożu, wykonanych w technice mokrego kolodionu, pochodzących z zakładu fotograficznego Ignacego Kriegera. Te kompleksowe prace mają charakter pionierski. Dzięki nim klisze Kriegera, nieocenione wręcz źródło ikonograficzne, zostaną uratowane. Innymi słowy, zostanie im przywrócone życie.

Z tego powodu odzyskane klisze zostały zaliczone do nabytków Muzeum 2017 roku.

Więcej…
 

"Kościół, Żydzi, Jezuici. Wokół pomocy ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej" – konferencja naukowa

ignatianumOddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Akademia Ignatianum, przy współpracy z Klubem Chrześcijan i Żydów „Przymierze”, zapraszają na konferencję naukową „Kościół, Żydzi, Jezuici. Wokół pomocy ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej”.

28 lutego 2018 r., godz. 9-13, Akademia Ignatianum w Krakowie,
ul. Kopernika 26, Mała Aula (sala 412)

Więcej…
 


Strona 9 z 351