Wydarzenia

Klub Rodziców: Baby Café - Szalone zabawy podwórkowe

Podczas ostatniego majowego spotkania w dniu 31.05. w godz. 17:00 - 19:00, Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza do poznania starych gier podwórkowych naszych babć i mam, które powracają na krakowskie podwórka. Uczestnicy nauczą się, jak bawić się na świeżym powietrzu, mając w zanadrzu tylko kawałek kredy, sznurka, muru i patyka. Rodzice i dzieci spędzą czas, chłonąc uroki wiosny i integrując się w zabawie na świeżym powietrzu. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Klub Rodziców: Dogoń Żyrafę - Podwórkowe gry Mamy i Taty

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.05. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dogoń Żyrafę.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Klub Ojców

Od maja Klub Ojców w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) wchodzi na wyższy poziom! Spotkanie, które odbędzie się w sobotę 27 maja w godz. 11.30-13.30 będzie inauguracją odświeżonej, projektowej formuły Klubu – poznamy się w nowym gronie, przedstawimy założenia projektu oraz wspólnie zaplanujemy szczegóły dalszych działań. Na spotkanie obowiązują zapisy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Ułański Dzień Wolicy

dzien_ulanskiUłański Dzień Wolicy będzie to tematyczna impreza plenerowa, organizowana dnia 28.05. o godz. 16:00 na boisku sportowym obok Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tym razem motywem przewodnim będą Ułani, którzy będą reprezentowani przez Krakowski Szwadron Ułanów. Zapraszamy mieszkańców osiedla oraz pasjonatów koni i ułańskich tradycji na pokaz kadryla oraz sprawności i zręczności w posługiwaniu się szablą, który wykonają członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów. W programie znajdą się również tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne zespołu Nasze Pokolenia, Wychowanków ZPiT AGH Krakus, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 142 oraz dzieci z Klubu Jedność. Imprezie towarzyszyć będzie loteria fantowa, nie zabraknie ogródka zabaw dziecięcych (zabawki dmuchane) oraz punktu gastronomicznego. Zespół Paradox zaprasza od godz. 19.00 - 23.00 na zabawę taneczną. Zapraszają Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Spółka dla Zagospodarowania Wspólnot Gruntowych os. Wolica. Impreza dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Na Górze - 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna

na_gorzeTen zespół od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami.

Więcej…
 

Kombinat Zabawy - festyn rodzinny

kombinat_zabawyW sobotę 27 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Huty na Festyn Rodzinny Kombinat Zabawy, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 37, na os Stalowym. Impreza, która stała się już tradycją tej szkoły rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa aż do 19.00. W ubiegłych latach festyn przyciągał po kilka tysięcy osób i jest obecnie jednym z największych wydarzeń tego typu na terenie Nowej Huty. W tym roku organizatorzy zapowiadają, że skala przedsięwzięcia jest jeszcze większa i adresowana do liczniejszego grona odbiorców.

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy XVIII i sponsorom oraz olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszy udało się stworzyć bardzo bogaty program, w którym każdy uczestnik odnajdzie coś dla siebie. Koncerty Marcina Urzędowskiego, zespołu TWO-WEY czy Bawi Band przeplatać będą się z występami tancerzy szkoły As oraz zespołu Glendalough. Oczywiście nie zabraknie prezentacji programu uczniów szkoły (SP 37 ). Nieodłącznym elementem tego festynu są prezentacje grup rekonstrukcyjnych, które wyjątkowo licznie zapowiedziały swój udział. Zobaczymy członków Szydłowskiego Bractwa Rycerskiego, Stowarzyszenia Stanica, Myślenickiego Bractwa Rycerskiego, a także Ułanów oraz Grupy Konnej Rocha Kowalskiego. Naturalnie nie zabraknie najstarszego, działającego obecnie krakowskiego bractwa, czyli Konfraterni Rycerskiej.

Więcej…
 


Strona 9 z 279