Wydarzenia

"Kryptonim Muzeum" w TVP Historia

kryptonimChcesz spotkać małego i dużego Wojtka? Poznać historię pewnej niepozornej skrzyni transportowej? Zobaczyć jak wygląda spadochron używany przez Cichociemnych? W Muzeum AK powstaje nowy serial dokumentalny „Kryptonim Muzeum”. Emisja pierwszego odcinka już w najbliższy wtorek 26 września o godz. 18:55 na antenie TVP Historia.

Więcej…
 

Krakowski toast za jawność!

toastSzanowni Państwo, od dwóch lat Sieć Obywatelska - Watchdog Polska wznosi w Warszawie Toast za jawność, w tym roku postanowiliśmy przenieść ten zwyczaj również na nasz, krakowski grunt.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Prawa do Informacji, podczas którego w nieformalnej atmosferze podyskutujemy o tym czym jest dla nas jawność i jak w praktyce wygląda realizacja konstytucyjnego prawa do informacji publicznej. Spotkanie odbędzie się 28.09 o godz. 18:30 w Cafe Szafe przy ul. Felicjanek 10.

Więcej…
 

Wołyń i Wojwodina. Tragiczne losy Polaków i Węgrów 1943-1953

wolynOddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie, Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Szeged, Węgierskie Archiwum Narodowe w Szeged zapraszają na spotkanie wokół książki Losy mniejszości narodowych w Europie Środkowej. Anatomia ludobójstwa w czasach pożogi wojennej, red. K. Biernacki, K. Rotár, Szeged 2015. Spotkanie odbędzie się w środę 27 września 2017 r. o godz. 16.30 w Sali konferencyjnej Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8. Wstęp wolny.

Prezentowana książka traktuje o problemach relacji mniejszości narodowych sąsiadujących ze sobą. Próbuje odpowiedzieć na pytanie o przyczyny konfliktów, które doprowadziły do ludobójstwa, zbrodni i narodowych tragedii. Poprzez zestawienie zbrodni wołyńskiej w relacjach polsko-ukraińskich ze zbrodnią w Wojwodinie w relacjach węgiersko-serbskich głębiej pochyla się nad anatomią ludobójstwa. Publikacja jest pokłosiem konferencji, a prezentowane w niej teksty zostały opublikowane w czterech językach: polskim, węgierskim, serbskim i ukraińskim.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Warsztaty ogrodnicze z Klubem Ojców

warsztaty_ogrodniczeKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 30.09. o godz. 11:30 zaprasza na warsztaty ogrodnicze z Klubem Ojców.

Zaprojektujemy i zasadzimy rośliny cebulowe – tulipany, szafirki, krokusy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Bajkowy Hollywood - audycja muzyczna

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 27.09. o godz. 17:00 zaprasza na specjalną muzyczną audycję dla dzieci.

Podczas potkania dzieci poznają muzykę z bajek Walta Disneya. Zaprezentowanych zostanie kilka bajek oraz ich bohaterowie. Dzieci wysłuchają utworów muzycznych różniących się między sobą i odgadywać będą, jaki nastrój wyrażają. Prowadzący Karol Dziedzic, wokalista, finalista The voice of Poland, opowie o instrumentach, które przyniósł na zajęcia (gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa).

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń żyrafę i jesienne rytmy

jesienne_rytmyKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 26.09 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na wspaniałą jesienną zabawę.

Na czym gra jesień? Czy szumi, czy bębni, a może szeleści? Na zajęciach stworzymy z pudełek jesienne instrumenty, aby na koniec wspólnie zagrać w jesiennej orkiestrze. Jednak, aby nam się łatwiej pracowało rozgrzejemy paluszki, nóżki i uszka. Pobawimy się w kolorowym jesiennym tunelu. Na koniec poprzytulamy się, przy okazji wyciszając emocje po wesołej zabawie.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 10 z 301