Wydarzenia

Senioralia 2018

senioraliaZapraszamy do udziału w tegorocznych krakowskich SENIORALIACH w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Wydarzenie organizuje Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2015-2020 – PASIOS.

W programie trzydniowej imprezy na placu Szczepańskim i w Nowej Hucie (NCK i Teatr Łaźnia Nowa) znalazły się m.in. atrakcyjne koncerty wybitnych solistów opery i operetki oraz uznanych krakowskich artystów (Andrzej Sikorowski, Lidia Jazgar, Marta Bizoń), występy taneczne, przegląd lokalnych zespołów teatralnych i scenicznych, pokaz mody oraz rozstrzygnięcie konkursów dla seniorów i dzieci.

Więcej…
 

Klub Rodziców ARTzonie / czerwiec 2018

artzona_czerwiecZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w maju. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Indiański Piknik w Tajemniczym Ogrodzie

indianski_piknikImpreza z okazji Dnia Dziecka. Zbudujemy prawdziwe indiańskie tipi, stworzymy kolorowe pióropusze i totemy oraz będziemy bawić się dźwiękami indiańskiej muzyki. Wstęp wolny.

1 czerwca 2018 r., godz. 15.00-18.00
Tajemniczy Ogród, ARTzona OKN, os. Górali 4


Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Wystawa plakatów "Cyrk bez Zwierząt"

cyrk_bzWernisaż wystawy odbędzie się 2 czerwca 2018 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wystawa plakatów „Cyrk Bez Zwierząt” prezentuje kilkadziesiąt projektów studenckich. Podejmują one problem wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Celem wystawy jest zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony praw zwierząt i ich etycznego traktowania. Plakaty prowokują do dyskusji i działania. Część plakatów skierowana jest bezpośrednio do dzieci, które nieświadome cierpienia zwierząt w cyrkach oglądają pokazy tresury. Plakaty w prosty sposób odwołują się do podstawowych emocji bez epatowania obrazami cierpienia. Pokazują że zwierzęta odczuwają strach i niewolę tak samo jak ludzie.

2-23 czerwca 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Zaproszenie na konferencję "Wiosna Solidarności '88"

wiosna_88Szanowni Państwo, w ramach obchodów 30. rocznicy strajku kwietniowo-majowego pracowników ówczesnej Huty im. Lenina, 4 czerwca 2018 r. w Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie odbędzie się konferencja „Wiosna Solidarności '88”. Organizatorami spotkania, które potrwa od godz. 10 do 15, są Odział IPN w Krakowie, Region Małopolski NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenie Sieć Solidarności oraz Polska Akademia Umiejętności. Konferencję otworzą prof. dr hab. Andrzej Białas, prezes PAU w Krakowie oraz dr hab. Filip Musiał, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie.

Więcej…
 

Zatrać się w zieleni

zatrac_zielenTradycyjnie już zapraszamy Was do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w Zieleni”:

„Piknikuj w Zieleni. Piknik Krakowski”

Więcej…
 


Strona 10 z 389