Wydarzenia

Wzgórza Krzesławickie – spacer / Nowa Huta – architektoniczny portret miasta

spacer_krzeslawice Spacer architektoniczno-urbanistyczny po Wzgórzach Krzesławickie w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Paweł Jagło. Wstęp wolny. Zapisy do 6 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Start: os. Na Wzgórzach 1A (przed wejściem do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)
8 września 2018 r., godz. 15.00

Więcej…
 

Nowohucianie na Green Velo - slajdowisko

green_velo Slajdowisko w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata z udziałem Gosi i Zosi Karnasiewicz, Michała Jelenia, Wojtka Pajora, Adama Okuńskiego i Elżbiety Wicińskiej. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5
10 września 2018 r., godz. 19.00


Na przełomie lipca i sierpnia 2018 r. niezależnie od siebie, nie wiedząc o sobie, szóstka nowohucian wyruszyła na szlak rowerowy wschodnią flanką Polski. Gosia i Zosia, czyli mama z córką, Wojtek, Ela i Adam, trójka znajomych, Michał - samotnie. Z innego punktu, do innego celu, bo taki jest Green Velo - najbardziej spektakularny i zaskakujący szlak. Liczący prawie 2000 km, biegnie przez pięć województw, pokazując piękno Polski w najlepszym wydaniu.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie / wrzesień 2018

klub_artzonaZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Raport Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland 2017

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z dorocznym Raportem Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland.

Treść raportu za rok 2017 dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://poland.arcelormittal.com/odpowiedzialnosc-biznesu/raport-2017.html

 

Dożynki Dzielnicowe w Wyciążach

dozynki_wyciazaKażdego roku u schyłku wakacyjnych miesięcy rolnicy, po trudach ciężkiej pracy na roli, organizują Dożynki. Bogata tradycja świętowania czasu zbiorów wciąż pozostaje żywa w wielu miejscach na mapie Polski. Nie inaczej jest na obrzeżach Miasta Krakowa, gdzie wciąż wielu mieszkańców para się rolnictwem. To właśnie z ich inicjatywy rokrocznie organizowane są dożynki miejskie, dzielnicowe czy osiedlowe.

Wzorem lat ubiegłych Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta zaproszą mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnych obchodów święta plonów. Do grona organizatorów dołączy OSP z osiedla Wyciąże, które będzie w tym roku gospodarzem Dożynek. Święto plonów Dzielnicy XVIII odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia, na terenie LKS Błyskawica Wyciąże przy ul. Podstawie 6a.

 

Organizatorzy zapraszają zespoły dożynkowe z wieńcami i gości imprezy do udziału w tradycyjnym korowodzie, który wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ul. Wyciąskiej z Prawocheńskiego. Po uroczystym przejściu na teren imprezy, od godz. 14.00 sprawowana będzie Msza św. plenerowa pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kotta – proboszcza Parafii w Ruszczy. Po jej zakończeniu nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek i część artystyczna. W niej, jako pierwsi, wystąpią przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9. Młodzi artyści przedstawią utwory śpiewane solowo i grupowo, a także zaprezentują wiązanki tańców. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół Jędrusie z Koła Seniorów PZERiI nr 20, działającego przy Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Seniorzy, w przygotowanym przez siebie programie artystycznym, zabiorą widzów w podróż w czasie.

Więcej…
 

Dobry czas na biznes – KOM2

dcb_2Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o rozpoczęciu naboru do projektu „Dobry czas na biznes – KOM2”, który skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej należących do co najmniej jednej z grup:

a) powyżej 50 roku życia,
b) długotrwale bezrobotnych,
c) z niepełnosprawnościami,
d) o niskich kwalifikacjach,
e) kobiet.

Projekt „Dobry Czas na Biznes – KOM2” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu rozpoczyna się 10 sierpnia.

 


Strona 10 z 400