Wydarzenia

V Konkurs Drzewek Emausowych w Domu Zwierzynieckim

drzewko_emausoweDrzewko emausowe nawiązuje do tradycyjnych drzewek życia, które można było znaleźć na straganach dorocznego kiermaszu odpustowego odbywającego się nieopodal klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Pamięć o tej nieco już zapomnianej zabawce powraca obecnie dzięki corocznemu konkursowi organizowanemu przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Domu Zwierzynieckim.

Więcej…
 

NH Network #8

nh_networkÓsme spotkanie miejskich aktywistów oraz nowohuckiej społeczności internetowej, czyli ludzi prezentujących Nową Hutę w Internecie - autorów blogów i prowadzących strony na portalach społecznościowych. Tym razem gościmy w Pubie Novohuckim. Wstęp wolny.

15 marca 2018 r., godz. 18.00
Pub Novohucki, ul. Odmogile 1 b


Spotkania odbywają się raz na kwartał i są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń. Wyciągamy z ukrycia wartościowe inicjatywy i ich często anonimowych autorów.

Więcej…
 

Heroina. Bohaterka. Festiwal Kobiet: Szafing w ARTzonie

szafing2Wiosenne porządki w ramach Heroinowego Szafingu. Wymiana ubrań i dodatków pomoże odświeżyć garderobę i zrobić miejsce na lżejsze, wiosenne stroje.

17 marca 2018 r., godz. 10.00-14.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Podczas spotkania można wymieniać się ubraniami, torebkami, biżuterią, a także książkami. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Więcej…
 

Slajdowisko: Iran - selfie z Ajatollahem!

iran_selfieSlajdowisko z udziałem Moniki Pazery w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

19 marca 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Iran - kraj nieobliczalnych Ajatollahów, fanatyków religijnych, tajnej broni nuklearnej i wszechobecnej policji religijnej? Jeśli liczycie na mrożące krew w żyłach opowieści rodem z politycznych thrillerów, to niestety będziecie rozczarowani. Odbyliśmy bowiem spokojną i przyjemną podróż przez miasta o wielowiekowej tradycji oraz surowe, ale imponujące krajobrazy. Zajadaliśmy się pysznym jedzeniem, podróżowaliśmy wygodnymi autobusami, a nawet, o zgrozo!, prawie wszędzie mieliśmy dostęp do Internetu. Więc jeśli chcecie obalić stereotypy na temat Iranu - to slajdowisko jest właśnie dla Was!
Monika Pazera

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 

8. Coraz Bliżej… Wiosna!

blizej_wiosnaCoraz bliżej wiosna, dlatego Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na przygotowania do nowej pory roku oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych! Wstęp wolny.

24 marca 2018 r., godz. 10.30 – 14.30
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5


Będzie kolorowo, soczyście i wesoło. Na różnego rodzaju warsztatach uczestnicy będą mogli samodzielnie zrobić lub uszyć piękne ozdoby wiosenno –świąteczne. Tradycyjnie będzie można też wykonać palmę wielkanocną – albo zgodnie z krakowskim zwyczajem albo według własnego uznania.

Więcej…
 

Kartka z odzysku. Od huty dla Huty, czyli kreatywne warsztaty dla seniorów.

kartka_odzyskArcelorMittal Poland zaprasza wszystkich seniorów z Nowej Huty i z Krakowa na bezpłatne warsztaty tworzenia recyklingowych kartek wielkanocnych. Będziemy kleić, ciąć, wydzierać i tworzyć unikalne kartki, do których dołączymy nasiona zielonego symbolu zbliżających się świąt – rzeżuchy. Wszystkie wykonane w ten sposób kartki wielkanocne z życzeniami od twórców będziemy rozdawać nowohucianom w alei Róż i na placu Centralnym.

Kartki zrobione ręcznie mają większą wartość, choć wykonamy je z materiałów pozornie mało wartościowych!

Warsztaty odbędą się 20 marca w godz. 10-14 w budynku Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych na osiedlu Centrum C 10 (wejście od strony NOT) w sali nr 103. Można przyjść na całe warsztaty lub choćby na chwilę.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy słodki poczęstunek i materiały do wykonania kreatywnych kartek. Jednak jeśli macie w domu niepotrzebne tasiemki, koronki, guziki czy stare gazety z kolorowymi rysunkami możecie przynieść je na warsztaty. Na pewno się przydadzą!

Więcej…
 


Strona 2 z 351