Wydarzenia

Pamiętaj z nami 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz piąty zaprasza na wydarzenie Pamiętaj z nami!

W tym roku do trzech oddziałów Trasy Pamięci – Fabryki Emalia Oskara Schindlera, Apteki pod Orłem i ulicy Pomorskiej dołącza dawny obóz – Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Termin: 7 i 8 kwietnia 2017 r.

Więcej…
 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

edk7 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 20:30 w parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego rusz w milczeniu w pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mistrzejowicach. Tegoroczna edycja EDK, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, rusza już po raz dziewiąty. Uczestnicy po raz kolejny przeznaczą jedną noc swojego życia na przemierzenie w milczeniu ponad 40 km, rozważając Mękę Chrystusa w przygotowanych na ten cel specjalnych rozważaniach. Rozpoczną zmaganie z samym sobą, ze swoimi słabościami... W tym roku mamy przyjemność zaprosić Was do wyruszenia w EDK także w Mistrzejowicach!

Więcej…
 

Klub ojców

klub_ojcowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 30.03. w godz. 18:30 - 21:00 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Więcej…
 

Wielkanocne inspiracje ludowe

inspiracje_ludoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 28.03. o godz. 17.00 na spotkanie Wielkanocne inspiracje ludowe.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkanocne, które zwiastują radość i czas spędzony przede wszystkim w gronie bliskich. Pisanki to nieodzowna część Wielkanocy, nie wyobrażamy sobie przecież świątecznych koszyczków bez kolorowych jajek. Polskie pisanki mają długą tradycję, a jeszcze nie tak dawno temu każdy region Polski miał swój charakterystyczny styl zdobienia pisanek - zwanych też kraszankami. Ludowe wzornictwo znowu cieszy się zainteresowaniem - może więc w tym roku postawić na folkowe ozdoby wielkanocne? Zapraszamy do Klubu Jedność na warsztaty plastyczne, gdzie będziemy ozdabiać pisanki i wykonywać różne ozdoby na świąteczny stół. Zapoznamy się również z tradycyjnymi obrzędami wielkanocnymi.

Wstęp: 6 zł

 

Anty-nuda: Wiklina papierowa - kwiaty

cos_z_niczegoKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 30.03. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu Anty-nuda. Pozostając w temacie wikliny papierowej, organizatorzy nauczą uczestników jak wykonać kolejną ozdobę z użyciem tego łatwo dostępnego materiału. W czasie warsztatów nowi uczestnicy nauczą się jak przygotować papierową wiklinę oraz jak krok po kroku wykonać z niej ozdobny kwiat. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

Więcej…
 

Park Kulturowy Nowa Huta – spotkanie konsultacyjne

park_kulturowy_nhW ramach konsultacji społecznych w sprawie utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta w dniu 23 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami oraz wszystkimi zainteresowanymi, dotyczące tego zagadnienia. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych, jak również autorzy projektu Planu ochrony Parku Kulturowego Nowa Huta, którzy postarają się przybliżyć problematykę parków kulturowych oraz planowanego utworzenia takiego parku w Nowej Hucie. Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Urząd Miasta Krakowa i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

Z projektem „Planu ochrony Parku Kulturowego Nowa Huta” można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa (zakładki: Rozwój Miasta – Polityki… – Kultura – Park Kulturowy Nowa Huta).

Obecnie trwają prace zmierzające do objęcia najstarszej części Nowej Huty specjalną ochroną w formie parku kulturowego. W tej sprawie zbierane są wnioski, odnoszące się planowanej uchwały o utworzeniu Parku Kulturowego w Nowej Hucie. Wnioski może składać do Prezydenta Miasta Krakowa każdy zainteresowany, formułując sugestie, oczekiwania i uwagi dotyczące przyszłych uregulowań, które powinny obowiązywać na terenie objętym ochroną. Termin na składanie wniosków został przedłużony do 30 czerwca 2017 r.

 


Strona 2 z 256