Wydarzenia

Dzisiaj w Betlejem - premiera Nowohuckiej Kolędy 2017 połączona z wernisażem wystawy Aleksandra Hordzieja

koleda_artzonaCzwarta edycja bożonarodzeniowego projektu. W tym roku wspólnie zaśpiewano i nagrano kolędę pt. „Dzisiaj w Betlejem” w aranżacji Filipa Żeglenia.

Do udziału w nagraniu udało się namówić ponad 250 osób. Do Kolędy przygotowano specjalny wideoklip, w którym wystąpili wszyscy wykonawcy.

19 grudnia 2017 r., g. 18.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Już po raz drugi dzięki harcerzom ZHP ze Szczepu Tęczowy do Ośrodka zawita w tym dniu Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie można zabrać do domów (zachęcamy do zabrania ze sobą świec i letarenek).

Premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii autorstwa Aleksandra Hordzieja.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Slajdowisko: Kenia - czyli jak naprawdę żyje się w Afryce...?

keniaSlajdowisko Piotra Raczkowskiego w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

18 grudnia 2017 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Piotr udał się do Kenii aby odbyć swoją studencką praktykę i... odkryć Afrykę. Relacja z ponad 2-miesięcznej podróży do Kenii podczas której miał okazję żyć i pracować pośród zwykłych mieszkańców tego kraju, a do tego odkryć bogactwo afrykańskiej przyrody. O safari, kulturze, ludziach i o tym jak naprawdę żyje się w Afryce.

Więcej…
 

Iluminacja świetlna na Tauron Arenie - Kraków, 13 grudnia, godz. 17.00

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza przedstawicieli mediów i wszystkich zainteresowanych jutro, tj. 13 grudnia, pod wejście główne do Tauron Areny w Krakowie, o godz. 16.50 na moment rozpoczęcia pokazu iluminacji świetlnej przygotowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie na 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Emisja iluminacji rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

Krakowska Loża Historii Współczesnej zaprasza na spotkanie „Towarzysze niemieccy troszczą się o Polskę” – Kraków, 13 grudnia 2017 r.. godz. 18.00

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie „Towarzysze niemieccy troszczą się o Polskę” Gośćmi będą: Anna Zechenter oraz autor książki „Władze NRD wobec wydarzeń w PRL 1980-1981”, Filip Gańczak.
Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.

Więcej…
 

Wigilia w Chałupkach - Kolęda dla wszystkich

karino_wigiliaDla społeczności nowohuckiego os. Chałupki niezwykle ważne są działania, mające na celu kultywowanie dawnych tradycji wsi podkrakowskiej w zakresie zwyczajów sąsiedzkich oraz rodzinnych – w tym tych związanych z Bożym Narodzeniem. Każdego roku w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbywają się przedświąteczne spotkania, których celem jest integracja lokalnej społeczności. Dzięki realizacji tegorocznej Wigilii w ramach programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK, świętowanie przybierze wyjątkowo uroczysty charakter, a do udziału w nim zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy os. Chałupki i osiedli sąsiadujących.

Wigilia odbędzie się 15 grudnia i rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie przy figurce Matki Bożej.

W programie obchodów znajdą się m.in. uroczysty przemarsz korowodu wszystkich uczestników w strojach kolędniczych, występy dzieci - koncert kolęd na fletach oraz wspólne kolędowanie, zapalenie światełek i udekorowanie drzewka choinkowego i figurki Matki Bożej Królowej Świata. Niezwykłą atrakcją wieczoru będzie przejazd uczestników oświetloną bryczką wokół miejsca wigilii. Nie zabraknie oczywiście składania sobie życzeń. Prezenty dla wszystkich uczestników wykonane przez młodzież z WTZ wręczy Mikołaj i jego anielscy pomocnicy. W drugiej części programu, już w gościnnych progach Klubu Karino (ul. Truskawkowa 4) będą miały miejsce występy kolędnicze młodzieży z WTZ, jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 74 w Branicach, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - ozdoby świąteczne

pomponyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 16.12. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne rodzinne warsztaty kreatywne. W ten sobotni czas rodzice z dziećmi wspólnie wykonają ozdoby świąteczne – pompony. Wykonanymi ozdobami udekorowany zostanie Klub Jędruś, a chętni zabiorą ozdoby do domu.

Prowadzenie: Anna Ratecka

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 2 z 322