Wydarzenia

Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

okno_plakatZapraszamy do udziału XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie i Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju „NA SKRZYDŁACH MOTYLA”.

Celem konkursu jest między innymi rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą, przygotowanie do uczestnictwa w kulturze, zachęcenie do kreatywnego spojrzenia na świat i promocja talentów literackich.

Zapoznaj się z tegorocznym regulaminem konkursu.

 

 

Obraz na nowo - warsztaty dla grup zorganizowanych (dzieci w wieku 5-10 lat)

sztuka_ghsWarsztat plastyczny połączony z oprowadzaniem po Galerii dla dzieci.

15-18 i 21-25 stycznia 2019 r., godz. 10.00-12.00
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5

Więcej…
 

Wyjątkowa oferta pracy dla bezrobotnych!

marr2Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi projekt „Dobry Czas na Biznes – KOM2”, który skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej należących do co najmniej jednej z grup:

1. Powyżej 50 roku życia
2. Długotrwale bezrobotnych
3. Z niepełnosprawnościami
4. O niskich kwalifikacjach
5. Kobiet

Więcej…
 

Szkolenie dla przewodników miejskich - Galeria Huta Sztuki

szkolenie_ghsGaleria Huta Sztuki to nowe miejsce na mapie Nowej Huty. Dlatego zapraszamy przewodników miejskich do udziału w szkoleniu przygotowującym do oprowadzania po wystawie prezentowanej w nowej galerii - Materia miasta. Sztuka Nowej Huty od lat 50. do 70. XX w.

10 stycznia 2019 r., godz. 10.00 - 12.00
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5

Więcej…
 

Finisaż wystawy malarstwa "Siódme poty" Marcina Koleśnika

siodme_potyStawanie się publiczne (jako że odbywa się w przestrzeni wizualnej) jest coraz częściej utożsamiane z przemianą fizyczną. Świadomym aktem woli dokonywanym na oczach innych. I właśnie o tym jest wystawa. Wstęp wolny.

11 stycznia 2019 r., godz. 19.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Marcin Koleśnik – absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Otrzymał dyplom w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena w 2006 r. Po studiach działał w grupie „Okolice 80” (wystawy w Polsce i Niemczech). Po rozwiązaniu grupy uczestniczył w projektach muzycznych z pogranicza free-jazzu i muzyki improwizowanej. W ostatnich latach do działalności malarskiej dołączyła aktywność na polu komiksu, ilustracji oraz praca w filmie. Obecnie prowadzi klasę rysunku i storyboardu w szkole filmowej w Krakowie.

Więcej…
 

Sto lat dla niepodległej Polski – wystawa zdjęć z albumu "Polska 100 lat"

polska_100Wystawa zdjęć pochodzących z albumu „Polska 100 lat” wydanego przez Wydawnictwo BOSZ dla uczczenia stulecia niepodległej Polski. Wystawa obejmuje reprodukcje i fotografie nawiązujące do najważniejszych wydarzeń ostatniego stulecia w Polsce. Wstęp wolny.

11 stycznia – 12 lutego 2019 r. Galeria Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Inicjatywie uhonorowania tej wyjątkowej dla polskiego narodu rocznicy patronowała Rada Programowa, która ukonstytuowała się w tym jakże szczytnym celu, a którą stworzyli: profesor Michał Kleiber – przewodniczący Rady, profesor Krystyna Skarżyńska, profesor Jerzy Bralczyk, profesor Adam Daniel Rotfeld, profesor Witold Orłowski, profesor Andrzej Mencwel, profesor Henryk Samsonowicz, Waldemar Dąbrowski – dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, pisarz Wiesław Myśliwski oraz właściciel Wydawnictwa BOSZ – Bogdan Szymanik.

Więcej…
 


Strona 2 z 433