Wydarzenia

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaKolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! W zależności od pogody zajęcia odbywają się w plenerze lub w budynku Klubu 303. W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem!

19.05. godz. 10.00-13.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Program: od 10.00 do 11.30 dla osób powyżej 12 lat,
od 11.30 do 13.00 dla dzieciaków poniżej 12 lat.

Wstęp wolny.

 

Profilaktyka chorób nerek - wykład

nerki2Wykład poprowadzą przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, które od 2004 r. zrzesza osoby dializowane, po przeszczepieniu oraz ich rodziny z całej Polski. Celem wykładu na temat profilaktyki chorób nerek jest uświadomienie społeczeństwu, że wczesna diagnoza to szansa na spowolnienie postępu choroby o kilka lub nawet kilkanaście lat.

21.05. godz. 15.00, Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Międzynarodowa konferencja "Za waszą i naszą wolność" – 30. rocznica powstania Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej

nasza_waszaSzanowni Państwo, zapraszamy na dwudniowe, międzynarodowe spotkanie naukowców i byłych opozycjonistów z kilku krajów, zatytułowane „Za waszą i naszą wolność” – 30. rocznica powstania Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej. Obrady będą się odbywać w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum w Krakowie. Języki konferencyjne to angielski, rosyjski i polski. Organizatorem całości jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Biuro Prezesa IPN, a koordynatorami dr Cecylia Kuta i Piotr Sieczkowski.

Aula Wielka Akademii Ignatianum w Krakowie, ul. Kopernika 26
23-24 maja 2018

Autonomiczny Wydział Wschodni Solidarności Walczącej wspierał ruchy niepodległościowe w Związku Sowieckim. Polacy współpracowali z działaczami opozycji antykomunistycznej z byłych republik ZSRS, walczących o niepodległość. Starania garstki osób, które znalazły w sobie odwagę, by stanąć samotnie przeciw sowieckiej potędze będą przedmiotem obrad krakowskiej konferencji. Wezmą w niej udział m.in. goście z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Czeczenii, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji.

Więcej…
 

Piotr Łopaciński – Koncert promujący album "Serca Rytm" (27.05.2018)

serca_rytmMłodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b oraz Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa Wzgórza Krzesławickie serdecznie zapraszają na koncert promujący album „Serca Rytm”, który odbędzie się 27 maja 2018 roku, o godz. 19:00 na dziedzińcu Fortecznym MDK. Wystąpi Piotr Łopaciński z zespołem.

Koncert organizowany jest w ramach corocznych Warsztatów Muzyki Gospel.

Wstęp wolny.

 

Miłość niejedno ma imię / Koncert operetkowy

milosc_imieSerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wiosenny koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową pt. „Miłość niejedno ma imię”.

28 maja 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wykonawcy:

Magdalena Barylak- sopran,
Michał Błocki - tenor,
Dariusz Palonek - tenor,
Katarzyna Starzycka - fortepian

Koncert odbędzie się 28 maja 2018 r., o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury.

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 

Noc Muzeów na Przystanku Historia IPN w Krakowie

ipn_przystanekSzanowni Państwo, zapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie. Obiecujemy moc atrakcji! Czekamy w piątek, 18 maja 2018 r., w godz. 17.30-24.00, w gmachu przy ul. Dunajewskiego 8.

Rozpoczniemy muzycznie – Chór Kameralny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie wykona pieśni, związane z stuleciem odzyskania niepodległości. Po jego występie w patriotycznym nastroju ruszymy w podróż w czasie.

Więcej…
 


Strona 2 z 375