Wydarzenia

DKF Kropka dla dzieci: Na linii wzroku

wzrok Pokaz filmu pt. „Na linii wzroku”, reżyseria Joachim Dollhopf oraz Evi Goldbrunner. Wstęp wolny.

24 listopada 2018 r., godz. 13.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5


Po seansie odbędzie się dyskusja, podczas której każdy maluch będzie mógł zostać krytykiem filmowym.

„Na linii wzroku” (98 minut) reż. Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner
Familijny, Niemcy, 2016, wyst.: Luis Vorbach, Jordan Prentice, Ella Frey

Michi ma 11 lat i mieszka w domu dziecka, gdzie na co dzień zmaga się z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia natrafia na list matki, którego adresatem jest jego ojciec. Listu nigdy nie wysłała, więc Michi postanawia odnaleźć nieznanego mu tatę. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł się spodziewać - jest karłem. Michi początkowo wstydzi się wyglądu ojca i nie chce go znać. Kolejne złośliwości kolegów sprawiają, że ucieka z sierocińca i trafia do mieszkania ojca. Wkrótce obaj odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali i mimo trudów mogą być prawdziwą rodziną.

Partner: Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Recykling Art Day

artday Recykling ART Day to inicjatywa promująca świadome i ekologiczne działania twórcze. W programie warsztaty rodzinne podczas, których nadamy starym i niepotrzebnym przedmiotom nowe życie. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Wstęp wolny.

24 listopada 2018 r., godz. 10.00-15.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Szkoła Mechaniczna i Osiedle Szkolne - zwiedzanie

mechanikZwiedzanie budynku Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 i okolicy w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Dorota Jędruch (Fundacja Instytut Architektury). Zapisy do 22 XI: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

24 listopada 2018 r., godz. 11.00
Start: os. Szkolne 37 (przed wejściem do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3)


Partner wydarzenia:
Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 w Krakowie

Gmach dawnego Technikum Hutniczo-Mechanicznego wraz z Domem Młodego Robotnika na os. Stalowym oraz blokami narożników obu osiedli, tworzy przestrzennie od wschodniej strony dzielnicy tzw. Bramę Nowej Huty. W sąsiedztwie szkoły znajdują się tereny rekreacyjno- wypoczynkowe: kompleks obiektów sportowych Międzyszkolny Ośrodek Szkolny Kraków Wschód oraz, po drugiej stronie ulicy Bulwarowej, Zalew Nowohucki i otaczający go park. Osiedle Szkolne należy do grupy osiedli projektowanych i budowanych w latach 1950-1955, w których stosowano zwarte układy wielokondygnacyjnych budynków, oddzielając długimi parawanowymi ciągami wnętrza osiedli od głównych ulic. Peryferyjne, ale położone przy reprezentacyjnej al. Solidarności osiedle otrzymało układ i rozwiązania charakterystyczne dla zespołów centralnych, a jego zabudowa jest przykładem monumentalnej architektury realizmu socrealistycznego.

Więcej…
 

Powiedz przemocy NIE!

przemocy_nie Komisariat Policji VIII w Krakowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie realizuje w roku szkolnym 2018/2019 projekt „Projekt „Powiedz NIE Przemocy”. Projekt ma na celu zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim, rozwijania ich zainteresowań, umiejętności społecznych, kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.

Więcej…
 

Zaproszenie na konferencję "Niepodległość jako idea" - Muzeum AK

wyzwolonaMuzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie zaprasza na Ogólnopolską konferencję naukową "Niepodległość jako idea. Historyczne, społeczne, polityczne oraz kulturowe wyobrażenia niepodległości na przestrzeni dziejów" finansowaną ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego 22-23 listopada 2018 r. o godz. 11:30, Muzeum AK w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12, Aula, I piętro.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.

 

Ormianie w służbie Rzeczpospolitej - inauguracja wystawy na Przystanku Historia IPN w Krakowie

Szanowni Państwo, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na uroczystą inaugurację wystawy pt. „Ormianie w służbie Rzeczpospolitej” – 14 listopada 2018 r., godz. 17.00, Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

Wystawa, zorganizowana przez Armenian Foundation z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 650-lecia obecności Ormian w Polsce, prezentuje sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli społeczności ormiańskiej, działających w obszarach kultury, polityki i wojskowości. Jej otwarciu na „Przystanku Historia” towarzyszyć będą prelekcje oraz pokaz filmu dokumentalnego pt. „Z krwi jestem Ormianinem, z duszy i przekonań Polakiem. Walerian Tumanowicz – Żołnierz Wyklęty”.

Więcej…
 


Strona 2 z 419