Sport

Nowohucka Liga Mistrzów

W dniach 13.05-16.05 odbyła się Nowohucka Liga Mistrzów. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z gimnazjów i szkół podstawowych, które za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Każdy zawodnik turnieju otrzymał wodę mineralną i słodycze, natomiast każdy uczestnik finału otrzymał sprzęt sportowy w postaci piłki nożnej. Dodatkowo indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki w kategorii: król strzelców, najlepszy bramkarz i najlepszy piłkarz. Nagrody dla uczestników NOWOHUCKIEJ LIGII MISTRZÓW zostały ufundowane przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice XIV, XV, XVI, XVII i XVIII  Na finał przybyli i wręczali nagrody przedstawiciele Porozumienia Dzielnic Nowohuckich: Stanisław Madej – Przewodniczący Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Tomasz Grzyb – członek zarządu Dzielnicy XVI Bieńczyce, Mariusz Woda – członek zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Marek Sadowski – radny Dzielnicy XIV Czyżyn. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

I Małopolski Festiwal Sportów, Sztuk i Systemów Walki Kraków 2013

Zaproszono kilkanaście różnych ośrodków sportów, sztuk i systemów walki, które zaprezentują swoje pokazy. Impreza jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Celem festiwalu jest promocja sportów/sztuk/systemów walki jako zdrowego i przyjemnego sposobu spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Festiwal odbędzie się w: TS Wisła, ul. Reymonta 22; Hala Koszykówki (Główny Budynek TS Wisła); w niedzielę 17.02. 2013; od godz.10 do około godz.15. Wstęp bezpłatny. Organizatorem jest TS Wisła Kraków - XIII Sekcja (Zapaśnicza). Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa.

 

SPORT W PLAŻOWEJ FORMULE

Kompleks obiektów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, w tym stadion zwany pod nazwą stadionu Krakusa w os. Szkolnym, od 59 lat kojarzy się Nowohucianom ze sportem młodzieżowym. Sportem, rzec można, w czystej formie, bo nie skażonym „dorosłym” dopingiem.

Więcej…
 

Finał ligi parafialnej już po raz dziewiąty

W niedzielę 18 listopada mszą świętą w Kościele Matki Bożej Pocieszenia zakończyli sezon zawodnicy biorący udział w piłkarskiej lidze parafialnej. Był to już 9 sezon tych amatorskich zmagań na murawie piłkarskiej, gdzie drużyny tworzą zarówno parafianie w różnym wieku jak i księża, którzy występują w niektórych zespołach. Gospodarze uroczystości ks. proboszcz Wiesław Wilmański SAC, ks. Marek Ostapiszyn SAC - gra w drużynie MBP od początku Ligii - oraz Andrzej Kowalik główny organizator rozgrywek, kapitan drużyny MBP. Podczas podsumowania sezonu atmosfera była sympatyczna i miła. Na uroczystość przybyli również sponsorzy ligi Małgorzata Bartkowska Prezes firmy Margaret, Stanisław Moryc Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Dzień Sportu Dzielnicy XVIII

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza na „Dzień Sportu Dzielnicy XVIII”, który odbędzie się w sobotę 15 września br. na terenie pomiędzy NCK a Centrum E. Dzień Sportu ma charakter edukacyjno-sportowy. Poprzez różne atrakcje sportowe oraz gry i zabawy edukacyjne pragniemy przybliżyć dzieciom aktywny i zdrowy tryb życia. W programie nie zabraknie zabaw i gier sportowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Odbędą się także występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych i sportowych. Zostanie zaprezentowane wyszkolenie i sprzęt Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. W trakcie będą dostępne także wesołe miasteczko, zabawki dmuchane, stoiska edukacyjne, bezpłatne badania profilaktyczne. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 13.00. Na finał o godzinie 18.30 zagra Boba Jazz Band. Podczas Dnia Sportu odbędzie się również kwesta na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji Pomocy Rodzicom i Chorym na Mukowiscydozę „Matio”.
Patronat nad imprezą przyjęli Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Tomasz Urynowicz - Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej RMK.

 

XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W ostatni weekend, 28-29 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble, turniej pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W zawodach wzięło udział 102 zawodników z całej Polski, w tym aktualny mistrz Polski Mirosław Uglik. Zwyciężył jednak jeden z jego poprzedników, mistrz Polski 2003, Kazimierz Merklejn – utytułowany zawodnik, który przez długi czas był także liderem ogólnopolskiego rankingu. Co ciekawe, był to gracz, który przebył najdłuższą drogę aby zagrać w krakowskich zawodach – przyjechał aż ze Szczecina. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Krakowa – Dariusz Dzierża i Jacek Pietruszka. Aby największe trofea nie dublowały się, puchar dla najlepszego Krakowianina, ufundowany przez Radę Dzielnicy XVIII, został przyznany Grzegorzowi Kwietniowi, który zajął 6 miejsce. Rada Dzielnicy nagrodziła statuetką także najmłodszego zawodnika – 12-letniego Alberta Połomskiego z Ostrowa Wielkopolskiego. Nagroda dla najlepszej zawodniczki powędrowała zaś do Magdaleny Kublik z Warszawy.

Więcej…
 


Strona 5 z 10