Sport

XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz elementów rywalizacyjnych i wykorzystania umiejętności logicznego myślenia, ta intelektualna rozrywka popularyzuje piękno i poprawne używanie języka polskiego.
Mistrzostwa Krakowa w Scrabble odbędą się już po raz XVI i wzorem poprzednich lat należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, który obejmuje najważniejsze turnieje w roku. Turniej zaliczany będzie do krajowego rankingu i zagrają w nim zawodnicy z całej Polski. Otwarta formuła gry pozwala wziąć udział każdemu, kto minimum 30 minut przed początkiem zawodów zgłosi swą obecność sędziemu.

Więcej…
 

„POLA NADZIEI” – Finał XV edycji

W niedzielę 27 maja na stadionie Wandy odbył się finał piętnastej edycji akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie. Impreza miała niezwykłą oprawę, gdyż towarzyszył jej turniej piłki nożnej z udziałem czterech drużyn. Turniej rozpoczął Kardynał Stanisław Dziwisz, który przybył na Stadion Wandy. W turnieju wzięły udział drużyny TVP Kraków, był to zarazem 200 mecz charytatywny ekipy filmowców.

Więcej…
 

Turniej piłki nożnej Krak Gol 2012

15 czerwca br. odbędzie się turniej piłki nożnej Krak Gol 2012. Eliminacje będą miały miejsce na stadionie MOS Krakus os. Szkolne 39. Organizatorami turnieju są Dzielnica XVIII - Nowa Huta i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków - Nowa Huta. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 czerwca na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faks: 12 644 22 72. Regulamin jest dostępny do pobrania tutaj.

 

Mistrzostwa Krakowa w strzelaniu rzutów karnych 2012

Chcesz poczuć adrenalinę związaną z mistrzostwami europy w piłce nożnej? Lubisz emocje podczas wykonywania rzutów karnych? Nic prostszego. Wybierz się koniecznie 24 maja o godz.16.00 na boisko MOS Nowa Huta (MKS Krakus) przy ul. Bulwarowej. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Nowa Huta zaprasza gorąco wszystkie dzieci i młodzież na turniej rzutów karnych. Zawody mają charakter otwarty i skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Więcej…
 

Integra Futsal Cup

Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mieszczący się w Krakowie przy ul. Truskawkowej 4 zorganizował I Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej „Integra Futsal Cup”. Placówka ta, jest prekursorem rozgrywek piłkarskich dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z zaburzeniami psychicznymi w Krakowie. Już od 2006 roku cyklicznie przygotowuje tego typu spotkania w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych ,,Kocham Kraków z Wzajemnością”.

Więcej…
 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII w kategorii klas I-III

W dniu 10.02.2012 w hali ComComZone odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w kategorii klas I-III. Była to już czwarta edycja turnieju pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII. Nagrody dla uczestników turnieju wręczał Przewodniczący Stanisław Moryc. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe nr 92, 156, 101oraz 88. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny nie zabrakło emocji i ciekawych akcji w wykonaniu młodych adeptów piłki nożnej. Turnieje dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników ale pełnią znacznie ważniejszą rolę, jaką jest zaszczepianie aktywności fizycznej w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Końcowa klasyfikacja turnieju: I miejsce SP 92, II miejsce SP 156, III miejsce SP 101, IV miejsce SP 88. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Powroźnik z SP 88 a najlepszym strzelcem Szymon Reczulski z SP 92. Organizatorem turnieju w była Szkoła Podstawowa nr 88 oraz UKS Ósemkowo.

Zobacz zdjęcia

 


Strona 6 z 10