Sport

Integra Futsal Cup 2012

Dnia 22 lutego 2012 r. w Zespole Szkół Sportowych nr 1 , Kraków os. Handlowe 4, od godziny 9.00 do 16.00 rozegrany zostanie I Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Integra Futsal Cup 2012”. Organizatorem imprezy jest Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Truskawkowej działający przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta. Startujące drużyny składają się z zawodników o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności m.in. z niepełnosprawnością intelektualną lub po kryzysach psychicznych. Na turniej zaproszone zostały instytucje z terenu całej Małopolski, zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych, a w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie czy terapeuci.
Patronem honorowym „Integra Futsal Cup 2012” jest Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Patronat sportowy objęły: Speedway Wanda Kraków i Nowy Hutnik 2010 Nowa Huta, natomiast patronat medialny ,,Głos -Tygodnik Nowohucki” i Hutnik TV. Naszym celem na przyszłość jest cykliczna organizacja takiej imprezy w okresie zimowym. Chcemy zwiększać stopniowo ilość drużyn. Nasz profil można znaleźć na Facebooku w wyszukiwarce wpisując „Integra Futsal Cup”.

 

1% na Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki

Fundacja Partnerstwo uprzejmie informuje, iż po raz piąty uruchamia akcję wpłat 1% podatku dochodowego na rozwój sportu wśród młodzieży. Naszym celem jest popularyzacja wszystkich rodzajów sportu wśród młodzieży, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której Klub Sportowy Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki pozyska środki finansowe na zakup sprzętu treningowego. W myśl przepisów 1% podatku dochodowego za 2011 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego jaką jest Fundacja Partnerstwo mogą przekazać:
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Szczegóły dostępne do pobrania tutaj.

 

Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia

Centrum Rozwoju Com-Com Zone zaprasza dzieci i młodzież w wieku już od 7 lat na Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia, podczas którego odbędzie się nabór do sekcji sportowych: tenisa stołowego, pływania i boksu. Gwiazdą będzie MARIUSZ WACH, bokser walczący o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Szczegóły na www.comcomzone.pl, facebook.com/comcomzone, pod numerem tel. 661 013 070 oraz mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SEKCJE SPORTOWE
• Pływalnia 7 – 12 lat g. 9.00 – 11.00
• Boks 10 – 17 lat g. 11.00- 13.00
• Tenis stołowy 7– 12 lat g. 13.00 – 16.00

UDZIAŁ ZA DARMO !!! Proszę przynieść stroje sportowe!

 

Nowe życie Hutnika Kraków

W lutym 2010 r. było nas siedemnastu – kibiców, którzy postanowili uratować swoją ukochaną drużynę – Hutnika Kraków. Nie posiadaliśmy struktur, drużyny, ani sponsorów, ale mieliśmy wizję, jak chcemy, by nasz klub wyglądał. Kilkanaście ostatnich lat, które doprowadziły do upadku jednego z największych polskich klubów sportowych, jasno pokazały nam, którą drogą nie możemy pójść.

Więcej…
 

Nowohucka Liga Mistrzów w mini piłce nożnej

Sprawozdanie z Mistrzostw Nowej Huty w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych - rocznik 1999 i młodsi – w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów pod Patronatem Porozumienia Dzielnic Nowohuckich jest dostępne do pobrania tutaj.

 

 

Liga Boksu Tajskiego - Puchar Silver Gloves

W dniach 15-16 października w Hali Widowiskowo-Sportowej K.S Wanda ul.Ptaszyckiego 4 odbędą się zawody Muay Thai.
Oficjalne otwarcie w sobotę o godzinie 14.00, finał w niedzielę o godzinie 13.00. Nagrody dla zawodników ufundowali nasi partnerzy: Centrum Zdrowia i Urody Betula, oraz serwis gadgettystyka.pl Na rozpoczęcie imprezy zagra młody raper Songo TPS, zawodnik jednego z biorących udział w lidze klubów. Lidze towarzyszy kampania: "Walcz z patologią - sport profilaktyka, zasady fair play" której celem jest popularyzowanie sztuk walki jako metody profilaktyki zdrowia oraz wychowania etycznego młodzieży.
Patronat Honorowy nad Ligą objął Marszałek Województwa Małopolskiego.


patroni medialni: krak.tv, Głos - Tygodnik Nowohucki, fight24.pl, fightnews.pl, fightsport.pl, polskiboks.pl, sporty-walki.org, MMArocks.pl, Aktywni.pl, Zdrowie w Krakowie.

Impreza jest współfinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Organizator imprezy
Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki

 

 


Strona 7 z 10