Sport

WYGRAŁO HOSPICJUM !!!

W niedzielę 4 września na Stadionie Wandy w Nowej Hucie, przy pięknej słonecznej pogodzie zebrało się około pół tysiąca osób, aby obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją TVP Kraków, a drużyną z Parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Parafialna drużyna znana jest w Nowej Hucie z tego, iż od kilku lat (od 2002 r.) rozgrywa mecze charytatywne w dniu odpustu parafialnego. Szczególnie bliskie jest im hospicjum Św. Łazarza.

Więcej…
 

MECZ CHARYTATYWNY

W niedzielę (4 wrzesień) w ramach odpustu parafialnego w Parafii Matki Bożej Pocieszenia- ul. Bulwarowa odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z tejże Parafii a reprezentacją TVP Kraków. To już kilkuletnia tradycja rozgrywania takiego spotkania na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej-Hucie.

Więcej…
 

Jubileuszowe XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble. Duża sala i przestronny hall w miejscu rozgrywek oraz poczęstunek już od samego początku zawodów spotkały się z ciepłym odzewem wśród uczestników. Mistrzostwa były rekordowe w liczbie uczestników wśród wszystkich turniejów rozegranych w tym roku w całej Polsce i przyciągnęły aż 113 osób.

Więcej…
 

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232, odbędą się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej.

Więcej…
 

NOWOHUCKA LIGA MISTRZÓW

Mistrzowie Nowej Huty wywodzą się z Dzielnicy XVIII

Mało gościnni okazali się reprezentanci szkół Dzielnicy XVIII w zakończonych rozgrywkach Nowohuckiej Ligi Mistrzów. Zarówno w kategorii Szkół Podstawowych jak i Gimnazjów pierwsze miejsca zajęły szkoły reprezentujące organizatora imprezy Dzielnicę XVIII Nowa Huta. Finałowe turnieje zaszczycili swoją obecnością radni i Przewodniczący Nowohuckich Dzielnic: Panowie Piotr Serafin, Sławomir Góra, Stanisław Madej i Stanisław Moryc, którzy bardzo emocjonalnie dopingowali swoje drużyny. Turniej finałowy odbył się w środę 15 czerwca br. Szkoły Podstawowe rozegrały go na obiektach MOS Kraków Nowa Huta os. Szkolne 39, a Gimnazja na obiektach Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6.

Więcej…
 

Przedszkolaki szachują

Ponad 300 partii, 86 uczestników, 5 godzin zmagań czyli Pierwszy Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków. Miejsce: Samorządowe Przedszkole nr 96 na os. Zielonym. Nagroda główna: Puchar Stanisława Moryca Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Średnia wieku zawodników: ok 5 lat.

 

Więcej…
 


Strona 8 z 10