Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie: GLOBALNE PROBLEMY NASZEJ PLANETY. JAKIE JEST ICH ZNACZENIE DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH W POLSCE?
28 stycznia 2021 r., godz. 11:00
Online: Facebook
Inauguracyjny wykład, programu edukacyjnego pn.: „Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie”, dr. hab. inż. Mariusza Czopa pt.: „Globalne problemy naszej planety. Jakie jest ich znaczenie dla społeczności lokalnych w Polsce?”.
dr hab. inż. Mariusz Czop, prof. AGH – specjalista z zakresu hydrogeologii, gospodarki wodnej i ochrony wód oraz inżynierii środowiska, w tym w szczególności w tematyce modelowania, przenoszenia i transformacji zanieczyszczeń w środowisku. Autor lub współautor około 120 publikacji naukowych, około 350 opracowań naukowo-badawczych oraz badawczo-rozwojowych dla przemysłu, w tym głównie dla zakładów górniczych i energetycznych oraz zakładów wodociągowych, a także jednostek samorządowych. Popularyzator tematów związanych z ochroną środowiska i gospodarką, uczestnik licznych audycji radiowych i telewizyjnych, pomysłodawca i realizator społecznych kampanii informacyjnych.
Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie – program edukacyjny dla młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat realizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.
Program, z jednej strony będzie prezentował ekstremalne katastrofy ekologiczne mające miejsce w Polsce i na świecie, tłumaczył ich przyczyny i konsekwencje, formułował wnioski i opinie, ale przede wszystkim będzie poszukiwał działań i postaw, które w naszym najbliższym otoczeniu mogą zapoczątkować rozwiązywanie globalnych problemów ekologicznych. Jego głównym celem jest budowanie świadomych i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Realizowany jest w nurcie edukacji globalnej, uczącej rozumienia i świadomego reagowania na ważne zjawiska o zasięgu globalnym. Składa się z wykładów tematycznych oraz konkursu na krótkometrażowy film w tematyce programu z przesłaniem „do świata”.
Szczegółowe informacje na temat projektu oraz kartę zgłoszeń znajdziesz na: www.nhlab.okn.edu.pl – KLIKNIJ TUTAJ.
Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN