Czerwiec 2023 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta
Klub Herkules
17.06.2023, godz: 15:00-24:00: Dzień Branic – Powitanie lata
W programie :
- występy zespołu Nutki,
- występ dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 74,
- występ dzieci z Klubu Herkules - pokaz tańca z grupy zumba kids, pokaz walki w wykonaniu uczestników zajęć karate, - wytęp dziecięcej grupy baletowej, pokaz tańca wykonaniu pań z Zumby,
- występ gwiazdy wieczoru zespół Andre godz.17:00,
- animacje dla dzieci, malowanie buziek, bańki mydlane,
- wesołe miasteczko,
- grill,
Wstęp wolny.
Wydarzenie realizowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa edycja 2022
09, 23.06.2023, godz. 15:30 (I grupa), 16:30 (II grupa), 17:30 (III grupa), Robotyka – zajęcia dla dzieci
Warsztaty robotyki i programowania dla dzieci to nie tylko cudowna zabawa, lecz także praktyczna nauka i rozwój istotnych umiejętności.
Klub Jedność
09.06.2023, godz. 15:00: Sensoryka dla rodzica i smyka
Warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi do 2,5 lat
Wstęp wolny – wymagane zapisy
13.06.2023, godz. 18:45-19:45: Warsztaty taneczne Latino poznajemy kroki oraz układy taneczne
19.06.2023, godz. 17:30: Spektakl - zwieńczający uczestnictwo w zajęciach teatralnych dzieci z grupy „Ja chcę” i „Ja chcę junior”
„Sceny z życia Marzycielki” to spektakl oparty na powieści Lucy Maud Montgomery - „Ania z Zielonego Wzgórza”, a zaprezentuje go grupa teatralna „ Ja chcę!”. Wraz z główną bohaterką spektaklu przeniesiemy się na Zielone Wzgórze, by nawiązywać nowe przyjaźnie i przeżywać niezapomniane przygody.
Scenariusz, reżyseria, oprawa muzyczna i kostiumy: Aleksandra Małecka, Natalka Smyk
Obsada: Amelia Bętkowska, Zuzanna Dynowska, Maja Krężołek, Magdalena Sendor, Zuzanna Sonik, Kamila Świętek, Anna Wilczak.
„Podróże małe i duże”
Grupa Teatralna "Ja chcę! Junior" zabierze nas w świat dziecięcych marzeń o podróży. Razem z aktorami pojedziemy pociągiem, polecimy samolotem, a nawet popłyniemy w rejs. Nie potrzeba biletu! Wystarczy tylko wyobraźnia. Scenariusz, reżyseria: Aleksandra Małecka, Natalka Smyk
Oprawa muzyczna: Aleksandra Małecka. Obsada: Aneta Bętkowska, Julia i Maja Dąbrowska, Emilia Jarzyńska, Hanna Koziarczyk, Nicola Nowak, Maja Skołucka, Mikołaj Szmidt, Lena Wilczak.
Wstęp wolny wymagane zapisy
20.06.2023, godz. 17:00-18:00 (I grupa), 18:15-19:15 (II grupa): „Świat w obiektywie”
Warsztaty fotograficzne podczas których dowiesz się, jak robić dobre zdjęcia, jak polepszyć swój warsztat, poznasz teorię i praktykę fotografowania dowolnych tematów - portret, street photo, krajobraz,
21.06.2023, godz. 7:00: Integracyjna wycieczka autokarowa do Sandomierza
Wstęp wolny wymagane zapisy
27.06.2023, godz. 18:45-19:45: Warsztaty taneczne Latino
Warsztaty taneczne podczas których poznajemy kroki oraz układy taneczne
Klub Pod Kasztanami
16.06.2023, godz. 18:30-19:30: Finał II edycji konkursu plastycznego „Wspólny czas dla rodziny”
Otwarte spotkanie na, którym ogłoszone zostaną wyniki konkursu oraz wręczone zostaną nagrody dla laureatów.
17.06.2023, godz. 10:00-14:00: Gipsowe warsztaty „Home Decor”
Wyjątkowe półtoragodzinne warsztaty, na których uczestnicy będą mogli stworzyć estetyczne dekoracje użytkowe z gipsu. Zajęcia będą prowadzone dla dwóch grup wiekowych:
Grupa I: dzieci w wieku 11-16 lat godz. 10:00 - 11:30.
Grupa II: młodzież od 16 roku życia i dorośli godz. 12:30-14:00.
Obowiązują zapisy.
Warsztaty bezpłatne organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa (edycja 2022)
24.06.2023, godz. 12:00-14:30: Naukowi Odkrywcy
Efektowne i bezpieczne eksperymenty fizyczno-chemiczne rozwijające w dzieciach zainteresowanie naukami ścisłymi i otaczającym ich światem.
Obowiązują zapisy. Zajęcia organizowane w ramach BO miasta Krakowa (edycja 2022).
Wersalik
09.06.2023, godz. 18:00-20:00: "BEZ SEN SÓW" - wernisaż wystawy – Grzegorz Kępisty
Poniżej informację od autora wystawy:
"Od kilku lat tworzę w Nowej Hucie minimalistyczną grafikę generatywną. Jest ona efektem połączenia mojego zainteresowania obrazem z poszukiwaniem sensu oraz wiedzą naukową. Na ekranie komputera sprawdzam jak rozwiązania z różnych obszarów życia funkcjonują jako źródło porządku i chaosu. Zwykle produkuję dosyć wyraziste, abstrakcyjne prace, w których można dopatrzyć się elementów psychodelicznych. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich prac są złożone wzory w prostych systemach - kształty, kompozycje i symetrie. Inspiracją są układy występujące w przyrodzie, które chętnie fotografuję na wycieczkach w góry. Dzieła odzwierciedlają wiele moich przemyśleń na temat świata i istnienia, szczególnie te związane z poczuciem kruchości życia, którą konfrontuję nierzadko z nieskończonością kosmosu. Ponadto staram się podejmować problematykę kontrastów wpisanych w percepcję człowieka: zderzenia nieprzewidywalności przyszłości z niezmienialnością przeszłości oraz poszukiwania wartości w świecie, który burzy wszystkie fundamenty. Czy jest miejsce na irracjonalność w krainie jedynek i zer?”
Zapraszamy na wernisaż wystawy "BEZ SEN SÓW". Chętnie zaprezentuję moją interpretację rzeczywistości, w której chaos wynurza się z porządku. Opowiem na pytanie "Quo vado?". Na uczestników wernisażu czeka także niespodzianka."
Wstęp wolny
15.06.2023, godz. 16:00-18:00: OTWARTE WARSZTATY IMPRO
Zajęcia otwarte dla każdego w wieku od 14 lat do 104!
W razie kontynuacji zajęć będzie podział na grupy wiekowe.
Otwarta scena Improwizacji to wydarzenie, gdzie nie ma podziału na publiczność i występujących. Poznajemy się, rozgrzewamy, robimy impro ćwiczenia, a nawet - jeśli tylko chcesz - wychodzisz z innymi na scenę, improwizujesz, świetnie się bawisz 🙂
Wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze!
DLA KOGO?
Spotkanie przeznaczone jest dla osób poszukujących nowego ciekawego hobby, pragnących miło i zabawnie spędzić czas, poznać nowych ludzi i popracować nad swoimi umiejętnościami miękkimi. Otwarta scena warsztatowa skierowana jest zarówno do osób początkujących, jak i do tych, które spotykają się z improwizacją sceniczną od jakiegoś czasu. Dla każdego, kto chce pracować nad swoimi scenami, umiejętnościami improwizatorskimi czy aktorskimi lub zastanawia się nad cyklicznym kursem improwizacji.
Warsztaty poprowadzi:
Michał „Majkel” Iwanicki - Komik, improwizator, mim, klaun, instruktor improwizacji oraz pantomimy, od 2011 roku aktywny członek krakowskiej sceny improwizacji. Grupy i projekty: Grupa Ludzi, Comedy Lab, JIM suit, LocoMotywy, trener w Kuźnia Impro. Klaun w Fundacji Czerwone Noski Klaun w Szpitalu. Fundator i dyrektor w Fundacji Dom Komedii, będącej przestrzenią dla rozwoju krakowskiego środowiska komedii. Warsztatowo pod dużym wpływem trenerów z USA oraz Europy i Polski. W swojej dotychczasowej działalności zagrał ponad 550 spektakli zarówno na dużych jak i mniejszych scenach (festiwale: Improfest, WIFE, Podaj Wiosło, Jo! Festiwal, Improdrom, Doli, Śfistak, 321-IMPRO Konstancin-Jeziorna, Krakowska oraz Olkuska Noc Teatrów).
Zapisy: Aby zapisać się na zajęcia wyślij zgłoszenie e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub FB Klub Wersalik lub pod numerem telefonu 504419205
W treści zgłoszenia: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, tytuł i datę zajęć (Improwizacja 15.06)
Wstęp wolny
16.06.2023, godz. 16:00-18:00: Wersalikowe Gierki dla dzieci
Spotkanie z planszówkami dla dzieci.
Spotkanie dedykowane jest dzieciom w wieku 4+.
5 zł
16.06.2023, godz: 18:00-22:00; Wersalikowe Gierki – spotkanie miłośników gier planszowych dla dorosłych
Nasza baza gier jest jeszcze skromna, dlatego można przynieść ulubioną grę ze sobą. W cenie wejścia zapewniamy kawę, herbatę oraz ciasteczka. Istnieje możliwość przyniesienia ze sobą swoich ulubionych przekąsek.
5zł
24.06.2023, godz. 19:00-21:00: CZILOWANKO
CZILOWANKO czyli relaksacja metodą treningu autogennego Schultza w połączeniu z kojącymi dźwiękami mis tybetańskich, gongów, dzwonków koshi i innych instrumentów.
Info o prowadzącej:
Mooni Vibes - Coach Mooni- Monika Magdalena Chmiel Socjolog, Coach, Trenerka, Szkoleniowiec, Instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz licznych kursów i szkoły liderów. Ukończyłam studia na kierunkach: socjologia - specjalność socjologia organizacji oraz coaching - studia podyplomowe. Jestem certyfikowanym ThetaHealing®Practitioner i trenerem-szkoleniowcem. Prowadzę: #Sesje coachingowe indywidualne
i grupowe. #Spotkania w kręgu, grupy wsparcia, szkolenia i warsztaty z obszaru rozwoju osobistego, mindfulness, kreowania zdrowych, wspierających relacji - również online.
15zł/osoba
Zgody
18.06.2023, godz. 18:00: Zgoda z kulturą: Koncert zespołu hulajdusza x Julia Szarek
Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu hulajdusza, który zakończy cykl “Zgoda z Kulturą” w tym roku szkolnym i pomoże nam z przytupem rozpocząć wakacje. Co to za zespół i czego możemy się spodziewać, przeczytacie poniżej.
Zespół o sobie:
Jesteśmy 5-osobowym zespołem. Gramy polską muzykę ludową w autorskich aranżacjach jazzowo-folkowych. Promowanie rodzimego folkloru jest naszym celem, który realizujemy poprzez ukazywanie go w nowej odsłonie. Mamy nietypowy skład, który prezentuje połączenie etnicznych instrumentów perkusyjnych z „nieklasycznym” brzmieniem klasycznego fagotu, wokalu, instrumentów klawiszowych i elektroniki. Dotychczas wydaliśmy 3 utwory w wersji live session: Heniek, Kochom jo cię chłopce oraz Syćka se Wom zycom.
Najważniejsze działania:
• Summer Jazz Festival 2022
• wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie KraCamera Jazz 2022
Muzyka ludowa kojarzona jest zazwyczaj z zespołami regionalnymi lub biesiadnymi. My postanowiliśmy przedstawić ją w zupełnie innym świetle, znaleźliśmy w niej inspirację. Jej prostota, surowość, uniwersalizm i lapidarność są dla nas płótnem, z które staramy się przemienić w obraz. Każdy utwór to inna historia. Często poruszająca, czasem wesoła – zawsze szczera.
Naszym celem jest promowanie polskiej muzyki ludowej. Wciągnęła nas na tyle, że nie zatrzymaliśmy się tylko na południu. Szukamy utworów z wszystkich regionów Polski.
W naszej muzyce stawiamy przede wszystkim na przeżywanie muzyki – chcemy wywoływać emocje, dlatego sami bardzo emocjonalnie angażujemy się w jej wykonywanie."
Skład zespołu:
Sara Lejmel - perkusjonalia, hang, udu
Jan Piwowarczyk - syntezator, elektronika, efekty dźwiękowe
Kinga Śliwa - flet poprzeczny, fagot
Przemysław Zarabski - fortepian
Julia Szarek - wokal, skrzypce
Wstęp wolny
24.06.2023, godz. 16:00 i 19:00: ,,Uzewnętrznienie”
Każdy z nas więzi w sobie różne stany. Stany mentalne, psychiczne, duchowe - zależy jak się to nazwie. Jedno jest pewne – nierzadko są one intensywne, rozsadzają nas swoją zawiłością, nie możemy się w tym wszystkim odnaleźć. Wstyd, który wiązałby się z wyrzuceniem prawdy o samym sobie na zewnątrz jest na tyle silny, że zatrzymujemy to w środku jakbyśmy próbowali zatkać korkiem wielki wodospad – lecz nieskutecznie. Nieustanne tłumienie tego kim jestem naprawdę grozi katastrofą. Kiedy nie spuścimy nadmiaru w odpowiednim czasie, ostatecznie wytryśnie on ze zdwojoną siłą zostawiając za sobą pustkę i popłoch.
Stajemy się chodzącym i próbującym egzystować więzieniem stanów psychicznych. Tykającą bombą. Nasi więźniowie jednak nie będą potulnie czekać na zakończenie wyroku. Będzie bunt, rozsadzający bunt, który nastąpi po próbie sfałszowania swojego stanu - przecież “będzie dobrze”, “nic mi nie jest”, “muszę być silny”. Bunt wywoła istną eksplozję z braku uporządkowania. Tego jest tak wiele, tak innego, że chaos wewnętrzny doprowadza ostatecznie do uzewnętrznienia wszystkich swoich słabości, lęków i katuszy. Tylko czy to pomoże?
Serdecznie zapraszamy na spektakl grupy teatralnej Klubu Zgody, który jest ewaluacją zajęć teatralnych prowadzonych w klubie od października 2022. Przedstawienie jest podsumowaniem pracy warsztatowej, która w tym roku skupiała się na kształtowaniu siebie jako aktora-artystę, tworzącego nieszablonowo, otwartego na to co “nie-zwyczajne”. Uczestniczki zajęć pracowały nad świadomością ciała i głosu, umiejętnością abstrakcyjnego myślenia twórczego, ale także na świadomością ruchu, czasu i przestrzeni teatralnej. Spektakl “Uzewnętrznienie” jest efektem pracy na tekstach Witkacego. Od wiersza, przez prozę i dramat, po same dzieła filozoficzne.
Przedstawienie jest wypełnione formą, ruchem i konsekwentną konwencją, która daje poczucie “sensownego absurdu”. Nie ma tu jasnego podziału na widownię i scenę. Widzowie znajdują się w zaaranżowanej przestrzeni, która w całości jest wykorzystywana teatralnie, co tylko wspomoże w pełnym przeżywaniu spektaklu.
WSTĘP WOLNY
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w klubie, telefonicznie lub mailowo.