Konsultacje społeczne dotyczące Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024” – I etap
Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa, instytucje oraz organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz inne zainteresowane podmioty do wzięcia udziału w I etapie konsultacji społecznych dotyczących kolejnej edycji Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024”, w ramach których można zgłaszać wnioski i propozycje działań w obszarze zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, do realizacji w perspektywie trzyletniej, tj. od 2022 do 2024 roku.
Konsultacje społeczne przeprowadzone zostaną na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.) projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.
Celem I etapu konsultacji jest rozpoznanie opinii i perspektyw mieszkańców Miasta Krakowa, organizacji, grup, środowisk i instytucji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie działań prowadzonych przez Miasto w obszarze ochrony zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, tak aby realizowane zadania w latach 2022-2024 uwzględniały zróżnicowane potrzeby interesariuszy. Konsultacje zostaną przeprowadzone przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa według poniższego harmonogramu konsultacji.
Harmonogram konsultacji Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia "Zdrowy Kraków"
2022-2024 – etapy I, II i III
I ETAP
Termin I etapu konsultacji: od 17 maja 2021 r. do 2 czerwca 2021 r.
W ramach I etapu konsultacji zbierane będą uwagi ogólne oraz propozycje realizowanych zadań w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024”.
Formularze konsultacyjne:
• Formularz konsultacyjny dla mieszkańców Miasta Krakowa;
• Formularz konsultacyjny dla instytucji, organizacji pozarządowych lub innych zainteresowanych podmiotów.
Materiały do konsultacji:
• Miejski Program Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2019-2021”;
• Miejski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2021;
• Sprawozdania roczne z realizowanych w poprzednich latach Programów.
Materiały merytoryczne oraz formularze konsultacyjne dla pierwszego etapu konsultacji,
w okresie trwania konsultacji społecznych dostępne są:
• na stronie internetowej Miejskiego Centrum Dialogu: www.obywatelski.krakow.pl;
• na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa: https://www.bip.krakow.pl/, https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=19267;
• na stronie internetowej: www.ngo.krakow.pl;
Wypełniony i podpisany formularz konsultacyjny można w dniach 17 maja – 2 czerwca 2021 r.:
• przesłać w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
• wysłać pocztą tradycyjną na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem: Konsultacje społeczne dotyczące Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024”;
• przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
z dopiskiem: Konsultacje społeczne dotyczące Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024”.
II ETAP
Termin II etapu konsultacji: od 19 lipca 2021 r. do 1 sierpnia 2021 r.
W ramach etapu będą prowadzone konsultacje z instytucjami, organizacjami i podmiotami związanymi z ochroną zdrowia (zgłaszanie uwag i wniosków z wykorzystaniem formularzy konsultacyjnych).
III ETAP
Termin III etapu konsultacji: od 1 września 2021 r. do 1 października 2021 r.
W ramach etapu będą prowadzone konsultacje projektu Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024” z mieszkańcami, instytucjami, organizacjami i innymi zainteresowanymi podmiotami (zgłaszanie uwag i wniosków z wykorzystaniem formularzy konsultacyjnych, dyżury telefoniczne pracowników Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, otwarte spotkania z mieszkańcami oraz z NGO).
W przypadku pytań lub wątpliwości można kontaktować się z Panią Marią Piętak-Frączek – kierownikiem Referatu ds. Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 12 616 94 92) lub Panią Joanną Jabłońską – pracownikiem Referatu ds. Zdrowia (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 12 616 94 97).