Zapowiedzi wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta // grudzień 2022 - Dzielnica XVIII Nowa Huta

Zapowiedzi wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta // grudzień 2022

okknh_grudzien_22

Klub Wersalik

• 03.12. godz. 18:00 Warsztaty tworzenia wieńców adwentowych
Początek grudnia zobowiązuje! Już 3 grudnia będziemy wprowadzać się w świąteczny nastrój i tworzyć dekoracje do naszych domów. Na warsztaty rękodzielnicze zapraszamy młodzież i dorosłych.
Koszt: 35 zł/os. Wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca.

• 09.12 godz. 15:30 – 17:30 Wspólne robienie pierniczków - Warsztaty kulinarne w Akademii Dzieci i Młodzieży
Czy są tu łasuchy? Fani pierniczków? Rękodzielnicy, którzy cenią sobie dekoracje wykonane własnoręcznie? To super, bo na początku grudnia zapraszamy Was na wspólne przygotowywanie pierniczków, które mogą być poczęstunkiem dla Świętego Mikołaja lub świąteczną dekoracją.

• 09.12 godz. 18:00 – 20:00 Mikołajki
Dowiedzieliśmy się, że do Klubu Wersalik ma zaglądnąć Św. Mikołaj - dosłownie wyląduje w naszej sali! Jeżeli są tu jakieś (grzeczne!) dzieci, które marzą o spotkaniu z nim – zapraszamy!
Każde dziecko otrzyma upominek od Mikołaja oraz będzie mogło wziąć udział w wielu kolorowych zabaw w ciągu tego dnia.
Koszt: 50 zł

• 3.12. godz. 16:00-18:00 Wieczorek mikołajkowy
Koszt: 10 zł/dziecko + rodzic

Klub Jędruś

• KLUB RODZICÓW 7.12. godz. 17:00-18:00 Ence pence – gry i zabawy ruchowe
Zabawy rodzinne z wykorzystaniem gimnastyki prowadzonej metodą Sherborne. Zapraszamy na wesołe brykanie rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lat. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Zajęcia odbywają się co tydzień.
Prowadzenie: Anna Urych - wieloletnia harcerka, pomysłodawczyni podwórkowej szkoły animacyjnej. Z doświadczeniem w pracy dziećmi w przedszkolu waldorfskim i żłobku. Choreografka tańca radości, instruktorka animatorów czasu wolnego.

• KLUB RODZICÓW 07.12., 14.12. godz. 15:30 – 16:15 Zajęcia dla Rodzin Ukraińskich
W grudniu rozpoczynamy cykl zajęć muzycznych dla dzieci i ich rodziców z Ukrainy, a także dla rodzin polskich. Zajęcia poprowadzi wieloletnia nauczycielka i artystka Olena Markheva - doświadczenie pracy z muzyką jako formą ekspresji i jej terapeutycznym działaniem na uczestników, zajęcia będą rozwijać zdolności muzyczne Twojego dziecka, gdzie rodzice i dzieci zachwycą dusze, poczują radość i dobry nastrój. Towarzyszyć nam będzie repertuar ulubionych piosenek ukraińskich, różne gry muzyczne i zadania twórcze.
Śpiewajmy i grajmy!
Zapraszamy Cię!
__________________________________________________________________________
У грудні розпочинаємо цикл музичних занять для дітей та їхніх батьків з України та Польщі. Заняття буде проводити мисткиня з багаторічним досвідом роботи Олена Мархева. Викладачка має досвід роботи з музикою, як формою самовираження і терапії. Ціль занять — розвинути музичні здібності вашої дитини. Обіцяємо вам гарний настрій та радість від майстер-класів. Супроводжуватимуть заняття улюблені українські пісні, музичні ігри та творчі завдання.
Будемо співати та грати разом!
Чекаємо на вас

• 16.12 godz. 15:30-19:00 Wigilia Klubowa w Jesteśmy w Centrum
Chcemy zobaczyć się ze wszystkimi jeszcze przed Świętami i zapraszamy wszystkich Uczestników Jesteśmy w Centrum na Klubową Wigilię. Przyjdziecie i będziecie się z nami świetnie bawić, prawda?
Jesteśmy w Centrum to zajęcia tematyczne i świetlicowe dla dzieci 8-11 lat. Zajęcia o charakterze integracyjnym i ogólnorozwojowym. W trakcie zajęć nacisk położony jest na wzmacnianie umiejętności miękkich, naukę pracy w grupie, współpracy czy asertywności. Jesteśmy w centrum to dobra zabawa, przyjazna atmosfera, wycieczki oraz „jędrusiowa” wspólnota. Odpowiadając na potrzeby młodszych uczestników i uczestniczek oraz stworzyłyśmy grupę rówieśniczą, w której dzieci będą mogły pracować i bawić się razem.

• 17.12 godz. 16:00-18:00 Wigilia Klubowa
Chcemy zobaczyć się ze wszystkimi jeszcze przed Świętami i zapraszamy całą klubową społeczność na uroczystą Wigilię Klubową. Przyjdźcie, spotkajcie się z nami spędźmy razem dobry czas.

Klub Zgody

• 3.12 godz. 11:00-13:00 Warsztaty artystyczne „ustroimy Święta”
Podczas warsztatów uczestnicy będą wykonywać stroiki świąteczne, z naturalnych materiałów, które staną się ozdobą ich domu. Warsztaty skierowane są do dzieci wraz z rodzicami oraz młodzieży.
Po warsztatach uczestnicy będą mogli skorzystać również z darmowych, świątecznych mini sesji fotograficznych.
Obowiązują zapisy

• 10.12. godz. 9:00-13:00 Teatr pełen zgody
W grudniu stawiamy na teatr! W ramach klubowego wydarzenia Teatr TAK wystawi spektakl dla dzieci, o najpiękniejszej tematyce - przyjaźni i tolerancji. Po spektaklu dzieci wezmą udział w dwóch blokach warsztatów teatralnych. Pierwszy blok będzie wstępem do wiedzy o teatrze i grze aktorskiej. Drugi blok będzie pracą warsztatową nad przygotowaniem etiudy teatralnej, zaprezentowanej w końcowej części bloku.
Żeby zregenerować się po ciężkiej pracy, Uczestnicy zasiądą do wspólnego stołu z pizzą.
Teatr TAK to teatr dla dzieci bez sceny, co oznacza, że gra na scenach na terenie kraju i za granicą. Artyści mówią, że brak stacjonarnej sceny to błogosławieństwo i przekleństwo jednocześnie. Przekleństwo, ponieważ bywają wrzucani do jednego worka z tzw. teatrzykami, a to co robią znacznie różni się od działań typowych teatrzyków, o czym przekonuje się każdy widz. Błogosławieństwo, ponieważ dzięki brakowi sceny kreatywność aktorów jest nieograniczona. Stale szukają nowych rozwiązań, aby dzieci nawet w najdalszych zakątkach Polski miały dostęp do sztuki i atrakcji na wysokim poziomie.
Obowiązują zapisy

• 8.12 godz. 15:00-16:00 Kolędowa herbatka na Słonecznym
Połowa grudnia to już najwyższy czas, aby przypomnieć sobie słowa znanych i lubianych kolęd polskich. Zapraszamy na wspólne kolędowanie na Słoneczne!
Spotkanie organizowane jest w ramach Krakowskiego Inkubatora Kultury.

• 16.12. godz. 10:00-12:00 Słoneczna Kolęda
– śpiewanie znanych i lubianych kolęd polskich. W spotkaniu będą uczestniczyć Seniorzy i dorośli ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Os. Słonecznym

Klub Karino

• KLUB RODZICÓW 6.12. godz. 16:30-17:30 Zajęcia taneczno-rytmiczne
Zajęcia taneczno-rytmiczne mają na celu doświadczenie ruchu poprzez zabawę oraz kontakt rodzica z dzieckiem. Zajęcia pozwalają na zbudowanie komunikacji pozawerbalnej pomiędzy rodzicami i dziećmi. W czasie zajęć dziecko będzie mogło poprawić procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne i wyrażać swoje emocje. Rodzicom zajęcia pozwolą zobaczyć własne dziecko na tle grupy rówieśniczej, na obserwację jego zachowania w stosunku do dzieci, oraz wzbogacą rodziców o nowe umiejętności.
Zajęcia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa.

• KLUB RODZICÓW 5.12. godz. 16:30-17:30 Gimnastyka korekcyjna
Zajęcia dedykowane małym dzieciom, mające na celu kształtowanie dobrych nawyków utrzymania prawidłowej postawy ciała, korygowanie ewentualnych wad postawy. Ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.
Zajęcia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa.

• 12.12. godz. 16:00 Teatrzyk i spotkanie z Mikołajem
Czy są tu grzeczne dzieci, które chcą spotkać się ze Świętym Mikołajem? Bo wiemy, że wpadnie do naszego Klubu zaraz po teatrzyku przygotowanym specjalnie dla dzieci!
Zapraszamy!

• 17.12. godz. 16:00 Wigilia Międzypokoleniowa
Zapraszamy na wyjątkowe, świąteczne spotkanie integracyjne mieszkańców os. Chałupki, Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz zaproszonych gości.
W programie:
Występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Klubu Karino i uczestników WTZ,
dzielenie się opłatkiem,
poczęstunek,
Kolędowanie.

Klub Herkules

• 6.12. godz. 17:00 Mikołajki w Klubie Herkules
W same Mikołajki - jeden z najweselszych dni roku zapraszamy wszystkie nasze dzieci (te, które uczestniczą na zajęcia klubowe) na przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie pt. „Mikołaj Olek”. Po części artystycznej będzie czas dla Mikołaja, który rozda dzieciom prezenty.
Koszt: 30 zł
Obowiązują zapisy

Klub Jedność

• 4.12. godz. 15:00 Mikołajkowa Ulica Śnieżynkowa
Tuż przed Mikołajkami, czyli jednym z najpiękniejszych dnie w roku zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spektakl interaktywny dla najmłodszych. Po spektaklu odwiedzi nas wyjątkowy gość - Św. Mikołaj! Liczymy na to, że wszystkie dzieci były grzeczne!
Na spektakl oraz spotkanie z Mikołajem obowiązują zapisy.

• 6.12. godz. 18:00-20:00 (Za)szyj się w Klubie – poduszka z aplikacją
W Mikołajki zapraszamy na warsztaty krawieckie, podczas których uszyjemy świąteczną podusię z aplikacją. Poduszka może stanowić piękny świąteczny prezent albo dumnie zdobić kanapę w świątecznym okresie.
Zaszyj się w Klubie to propozycja dla wszystkich osób dorosłych, które chciałyby spróbować swoich sił w szyciu. Warsztaty krawieckie to doskonała okazja do poznania technik szycia z użyciem maszyn.
Obowiązują zapisy!

• 7.12 godz. 18:00-19:30 Kuchcimy w Jedności - warsztaty kulinarne dla dzieci
W okresie przedświątecznym ozdabiamy domy różnymi dekoracjami, ale aby stworzyć kompletny klimat Świąt potrzebne są świąteczne słodkości! Dlatego serdecznie zapraszamy Was na wspólne wypiekanie pierniczków. Podejrzewamy, że nie doczekają na Świąt, bo jak wiemy - łakomczuchów nie brakuje! Zaglądnijcie do naszej świątecznej cukierni i wspólnie z nami przygotujcie i polukrujecie smakowicie pachnące pierniczki i ciasteczka (dostaniecie od nas wszelkie potrzebne produkty do wypieku).
Obowiązują zapisy!

• 9.12 godz. 17:00-20:00 Warsztaty świątecznych ozdób z Klubem Kreatywnych Kobiet
Nam Święta Bożego Narodzenia oprócz szopki i rodzinnych spotkań kojarzą się także z pięknymi dekoracjami, które tworzą klimat w każdym pomieszczeniu. Jeżeli chcecie stworzyć je własnoręcznie, to zapraszamy na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które poprowadzi Klub Kobiet Kreatywnych.
Obowiązują zapisy!

• 13.12. godz. 18:45-19:45 Warsztaty taneczne Latino
W jesień weszliśmy tanecznym krokiem i nie zwalniamy zimą. Dalej stawiamy na ruch, śmiech i dobra energię! Dowiedzieliśmy się, że największą dawkę radości przynoszą tańce latynoamerykańskie, dlatego też zapraszamy Was na kolejne warsztaty taneczne przeznaczone dla osób dorosłych i seniorów.
W trakcie zajęć tanecznych uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę na temat tańców latynoamerykańskich oraz zapoznają się z podstawowymi krokami.
W warsztatach może wziąć udział limitowana liczba osób, obowiązują zapisy. Warsztaty bezpłatne w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja 2021.

• 18.12 godz. 16:00 Wigilia integracyjna
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy okolicznych mieszkańców na wspólną Wigilię, która będzie okazją do integracji, rozmów i złożenia sobie świątecznych życzeń. Podczas spotkania wystąpi młodzież oraz chór. Spędźcie z nami ten dzień!


Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/rd/rwww18/www/modules/mod_cookiesaccept/mod_cookiesaccept.php on line 24

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich przetwarzanie.

Zrozumiałem